שתף קטע נבחר

"מלחמת קרקעות" במושב: 2 כלי רכב הוצתו

אב ובנו, בני 60 ו-40, נעצרו בחשד לביצוע המעשה, ככל הנראה אירוע נוסף בסכסוך המתמשך במושב עלמה שבגליל העליון. על-פי החשד, במרכז הסכסוך עומדת משפחה המטילה את חיתתה על יתר התושבים. כעת, גם המשטרה נכנסת לפעולה

השלכת רימונים לעבר בתים, הצתות כלי רכב, תקיפות ואיומים הפכו לאחרונה להיות נחלתם של תושבי מושב עלמה שבגליל העליון, שבו מתנהלת "מלחמת קרקעות". הלילה (יום ד') הוצתו שני כלי רכב נוספים, השייכים לחבר ועד המושב. משטרת צפת עצרה אב ובנו, בני 60 ו-40, בחשד לביצוע המעשה.

 

הרקע לנעשה במושב הפסטורלי הוא סכסוך קרקעות מתמשך, שבמרכזו משפחה המטילה אימה לכאורה על משפחות אחרות. תושבי עלמה מפחדים לדבר בגלוי על הנעשה ואלה שעושים זאת סופגים במהירות איומים. "זה כמו במאפיה, אתה רק פותח את הפה וכבר חוטף. אתה מתעורר בבוקר ומגלה שמישהו השתלט לך על השטח שאתה מעבד שנים, מספח אליו את הגידולים, מוכר אותם, בלי שום התחשבות בעובדה שמדובר בפרנסה שלך ושל משפחתך", סיפר ל-ynet אחד התושבים.

 

אחרי התעלמות שנמשכה תקופה ארוכה - נראה כי בשבועות האחרונים החלה המשטרה לטפל ברצינות בנעשה במושב. בחודש האחרון נעצרו 11 תושבים, ארבעה מהם עד תום ההליכים וחמישה נוספים הורחקו מהמושב או נמצאים במעצר בית. מעצרם של שני החשודים הטריים הוארך בצהריים בארבעה ימים בבית משפט השלום בנצרת.

 

מפקד תחנת צפת, רב-פקד רן אופיר, סיפר ל-ynet: "אנו מקיימים פעילות שוטפת, סמויה וגלויה, בניסיון להבהיר חד-משמעית כי אין מקום להמשך ההתנהלות שבה בוחרים אנשים מסוימים לקחת את החוק לידיים".

 

לדברי רפ"ק אופיר, תושבים משתמשים "באיומים מילוליים ופיזיים ומנסים לשנות את המצב הקיים. אנחנו מתייחסים לכל האירועים בחומרה רבה ומתכוונים לפעול בנחישות למיגור תופעות האיומים והאלימות". במשטרה גיבשו חומר המאפשר הגשת כתבי אישום נגד חמישה מהחשודים לפחות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אופיר. אלימות מילולית ופיזית
צילום: אביהו שפירא
מומלצים