שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חברת אל אנד אם מבקשת מפרק זמני

  חברת ההיי-טק טוענת בבקשה כי הגיעה למצב של חדלות פירעון, בין השאר בגלל אי כיבוד הסכמים מצד לקוחות עיקריים, בהם אפלייד מטיריאלס

  חברת ההיי-טק אל אנד אם ישראל אופריישן מפארק רחובות הגישה היום (ד') לבית המשפט המחוזי בת"א בקשה דחופה למינוי מפרק זמני לחברה. זאת, לאחר שצברה לטענתה חובות בסך של כ-2 מיליון שקל.

   

   

  אל אנד אם ציינה בבקשתה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין יצחק יונגר ותום שפלר ממשרד פרידמן, יונגר ושות', כי היא חדלת פירעון, וביקשה למנות את עו"ד אלדד שגב למפרק הזמני.

   

  בבקשת הפירוק מציינת החברה כי היא חלק מקבוצת חברות, העוסקות באספקת פתרונות מכניים לתעשיות יצרני הציוד של שוק המוליכים למחצה. לטענת אל אנד אם, בין הסיבות למצב אליו נקלעה נמצאת הירידה החדה בכמות ההזמנות, בגלל המיתון הגלובלי. לטענת החברה, ההזמנות מצד הלקוחות ירדו ב-70% עד 90%.

   

  עוד טוענת החברה כי הלקוחות דחו, בגלל המיתון, את ההזמנות הקשיחות והגמישות שהיו בידיה, וסירבו לעמוד בהתחייבויותיהם כלפיה. מהבקשה עולה

  כי אל אנד אם נתקלה בהפרות הסכמים מצד לקוחותיה העיקריים, שפגעו בה קשות.

   

  כך למשל, טוענת החברה, כי נתקלה בקשיים מול חברת אפלייד מטיריאלס ישראל, אשר התחייבה לרכוש ממנה מוצרים בשווי של כחמישה מיליון דולר בחמישה עד שישה חודשים. "אולם לפתע, בבוא העת להזמנת המשלוח של החודש האחרון (בשווי של כ-700 אלף דולר) הודיעה אפלייד כי איננה מתכוונת לכבד את ההסכם בין הצדדים, תוך שהיא מציינת כי הסיבה לאי כיבוד ההסכם היא שאין לה צורך כרגע בעוד מוצרים", נכתב בבקשה.

   

  "המבקשת, בכדי לעמוד בתנאי ההסכם, הוציאה הוצאות רבות אשר היוו בין היתר הגורמים לקשיים הכלכליים בהם היא נמצאת", נטען בבקשה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים