שתף קטע נבחר

שלומי, גילי ושמעון מוכנים לליגה. צפו בראיון

משלוש תצא אחת? רגע לפני שריקת הפתיחה, הפגשנו את ארבייטמן, ורמוט וגרשון לשיחת כוכבים על תקוות, תארים ועתיד הכדורגל הישראלי. אה, ויש גם אלופה. כנסו וגלו מי

רגע לפני שריקת הפתיחה של ליגת העל, הפגשנו נציג משלוש הטוענות לכתר - גילי ורמוט מהפועל ת"א, שלומי ארבייטמן ממכבי חיפה ושמעון גרשון מבית"ר ירושלים - לשיחה על כדורגל. האמת, רצינו שחקן גם ממכבי ת"א, אבל זו סירבה מסיבותיה שלה (כבר שמעתם שהם מעדיפים לבוא קטנים ולצאת גדולים? גם אנחנו).

 

התחלנו את השיחה בשאלה על ההצלחה הישראלית עד כה באירופה, כשלפנינו שניים שכבר הספיקו להצטיין במפעל העונה ואחד שכבר הספיק לכבוש בעבר מול צ'לסי. גרשון לא הסתיר את הקנאה בשניים האחרים, שזוכים להשתתף במפעלים האירופיים וגם הוסיף עקיצה קטנה משלו.

 

"האמת, יש תחושה קטנה של קנאה", מודה גרשון. "אם היינו נכנסים לגביע אופ"א היינו יכולים לעשות דברים יפים, אבל אולי בשנה הבאה. זה מספק לנו משהו לשאוף אליו. מה עם חיפה והפועל ת"א? אני מחזיק לשתי הקבוצות אצבעות, שישחקו כמה שיותר, שיתעייפו".

 

מה הציפיות מהקבוצה שלך?

גרשון: "העונה עדיין לא התחילה אבל לשמחתי אנחנו יודעים פחות או יותר איזה סגל יש לנו, והוא עדיין סגל טוב שיכול להתמודד עם הפועל ת"א, מכבי חיפה ומכבי ת"א. בנוסף, כל מה שקרה בקיץ החזיר את התיאבון לכל המערכת. אחרי שלושה תארים היתה יכולה להיות נפילת מתח טבעית, אבל העובדה שכמעט ואיבדנו את העונה הזאת והרווחנו אותה מחדש, מביאה את כולם עם רעב מחודש".

 

ארבייטמן: "השאיפות של מכבי חיפה זה תארים בכל השנה והעונה הזאת זה גם באירופה ונקווה שנעשה את זה ונעפיל לליגת האלופות, זה חלום של כל שחקן ומקווה שנעשה את זה. יש קבוצות שהתחזקו ויהיה קשה, אבל אפשר לעשות את זה".


שמעון גרשון. "כולם כתבו שהכדורגל שלנו מגעיל" (צילום: אלי אלגרט)

 

ורמוט: "התחלנו משהו יפה בעונה שעברה. התחלנו אותה בלי יותר מדי ציפיות. העונה חיזקנו את הקבוצה וברור שהמטרה היא להיות כמה שיותר למעלה ובאירופה לעלות לשלב הבתים. ההצלחה באירופה יכולה לפגוע למרות שאנחנו רוצים להצליח בכל המסגרות. זה טיסות ועייפות וגם מבחינה מנטלית זה קשה, אבל לא נשתמש בזה כתירוץ".

 

ליגת העל עדיין אטרקטיבית?

גרשון: "זה נושא שדיברו עליו הרבה בקיץ ונוכל לבחון אותו רק בסוף העונה. כדורגל זה מוצר שצריך לשווק ובסופו של דבר צריך למכור את השידורים. ההגדלה? טענו שיש חוסר אטרקטיביות בכל מני משחקים אבל מצד שני צריך לחכות מה זה יעשה, כי פתאום יכולים להיות משחקים עם הרבה שערים".

 

"צריך למצוא פתרונות יותר יצירתיים ושיווקים כדי לדחוף את הכדורגל שלנו. בשנה האחרונה נותנים לכדורגל שלנו בראש. כל מי שרק יכול לכתוב כותב כמה שהכדורגל שלנו מגעיל, אבל בסופו של דבר צריך לזכור שזה הכדורגל שלנו. כולנו מתפרנסים מזה וההתייחסות הזו מורידה את החשק. אולי צריך להביא בעלי מקצוע מתחום השיווק".


גרשון, ורמוט וארבייטמן. הגדלת הליגה זה דבר רע? (צילום: אלי אלגרט)

 

ורמוט: "ההצלחות של הקבוצות באירופה מראות שהכדורגל פה לא כזה גרוע. להוציא את נתניה שקיבלה הגרלה קשה כל הישראליות. הרמה תרד, אבל אולי העובדה שיש עוד קבוצות מהפריפריות תעשה יותר עניין. יהיו יותר שערים, קבוצות ישחקו יותר פתוח כי לא תהיה סכנת ירידה".

 

ארבייטמן: "הגדלת הליגה זה לא דבר רע בהכרח. אולי יגלו שחקנים ישראלים שלא הכרנו עד היום, אבל נדע את זה בסוף העונה".

 

בלי ארקדי גאידמק ודניאל יאמר יש פחות כסף ותחושה שהקיץ שחון. איזה ליגה נקבל העונה?

ורמוט: "צריכים ללמוד מיענקל'ה שחר. ארקדי יכול היה למשוך את הכספים שהוא פיזר על יותר שנים. בסופו של דבר מגיעים הבוסים עם הכסף וצריך רק לדעת לנהל את זה כמו שצריך".


ורמוט: "גאידמק? צריכים ללמוד מיענקל'ה שחר" (צילום: חגי אהרון)

 

ארבייטמן: "ליענקל'ה יש סוד שאף אחד לא יודע. זה איש מדהים שיודע לנהל קבוצה גדולה ורואים את זה בכל שנה. הוא לא משתגע ובגלל זה יש הצלחות".

 

גרשון: "בסופו של דבר, חיפה והפועל ת"א התחזקו ונתנו תחושה אחרת. בקיץ הזה היתה תחושה שהתחרותיות פחות מעניינת וכולם רצו לשרוד, אבל ככל שהליגה מתקרבת מתחילים להרגיש פרפרים".

 

האם אנחנו באמת הליגה השישית בטיבה?

גרשון: "אנחנו הכי טובים. זה הכדורגל שלנו, לא של אף אחד אחר וככה צריך להתייחס לזה. כל פעם שניסינו לעשות השוואות זה יצר רק בעיות. ננסה לטפח את הכדורגל שלנו וללמוד מטעויות".


"לוזון מחזיק מהכדורגל הישראלי, אבל הוא נסחף" (צילום: גלעד קוולרצ'יק)

 

ורמוט: "לוזון מחזיק מהכדורגל הישראלי וזה בסדר אבל הוא קצת נסחף. בכל מקרה באמת צריך לפרגן לכדורגל שלנו. לא יעזור לחפש דברים לא טובים, אלא צריך לפרגן ולקדם את הכדורגל הישראלי".

 

אז מה אתה מאחל קבוצה שלך?

גרשון: "השנה הרווחנו את בית"ר לעוד עונה לפחות וזה מאוד חשוב למועדון ומי שקשור לו, אבל גם לליגה כולה. הדבר הכי חשוב זה שנהנה מכדורגל ויהנו מאיתנו. אם נצליח

 לעשות מה שעשינו בשלוש השנים האחרונות, משמע לזכות בתארים, זה יהיה מדהים".

 

ורמוט: "מבחינה קבוצתית אני רוצה איזשהו תואר. מבחינה אישית להתקדם ולהבקיע יותר שערים. זה משהו שהיה חסר לי".

 

ארבייטמן: "אני מאחל לעצמי לשחק יותר ולהיות בורג יותר חשוב בקבוצה. לכבוש יותר שערים, וכמובן להצליח באירופה, להעפיל לליגת האלופות ולזכות בתארים".

 

  • השתתפו בהכנת הידיעה: איזי עין דור, לי בוץ וניר 'שוקו' כהן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ורמוט וגרשון
צילום: אלי אלגרט
מומלצים