שתף קטע נבחר

איבריו של דודו טופז ייתרמו להשתלות

לפני כשנתיים חתם טופז בשידור חי על כרטיס אדי. היום הסכים אחיו לבקשתו ותרם את איבריו להשתלה. בשעה האחרונה הונצלו הקרניות מעיניו

במותו יציל אולי דודו טופז אחרים: הערב (ה') הונצלו קרניות מגופתו של טופז ויועברו להשתלה בבתי חולים באם ימצאו מתאימים. זאת לאחר שאחיו של טופז, מיקי גולדנברג, נתן את הסכמתו לתרומת איבריו. יתכן ובהמשך יתרמו מגופו גם רקמות עור ועצם.

 

הבוקר נמצא דודו טופז בתא מעצרו מוטל ללא רוח חיים לאחר ששם קץ לחייו במקלחת. טופז התאבד באמצעות חוט הקומקום החשמלי. שרות בתי הסוהר פתח בחקירה בשאלה המרכזית: מדוע הופקרה השמירה על טופז אשר ניסה כבר בעבר לשים קץ לחייו באמצעות הזרקת כמות גדולה של אינסולין.

 

לפני כשנתיים חתם טופז בשידור חי על כרטיס אדי, בשידור שהוקדש לחולה אבירם גורש שהמתין להשתלת ריאות וכבד. היום, לאחר שגופתו הועברה לנתיחה במרכז לרפואה משפטית באבו כביר, החליט אחיו של טופז לכבד את צוואתו זו והסכים לתרום את איבריו להשתלה.

 

הערב כבר הוצאו קרניות מגופתו של טופז ויועברו לבדיקה. עם זאת, לאור העבודה שטופז היה חולה סוכרת, עדיין לא ברור האם הקרניות יתאימו להשתלה. בתוך כך תיבדק האפשרות להנציל מגופתו של טופז גם רקמות עור ועצם להשתלה בחולים ופצועים. "גם אחרי מותו דודו ממשיך לתרום ונותן מאור עיניים" אמר הערב אחיו.

 

"בזכות דודו חיי ניצלו"

אבירם גורש, מושתל כבד וריאות שהופיע בתוכניתו של טופז "הכל עשר" לפני כשנתיים וחצי, משוכנע כי הוא חב את חייו לכוכב שהלך לעולמו. שבוע לאחר שהתארח גורש בתוכנית ששודרה אז בערוץ 10, נמצאו לו כבד וריאות והוא עבר את אחת ההשתלות המורכבות בישראל.

 

חמש שנים המתין גורש להשתלה הזו, אשר בוצעה רגע לפני שנסע להשתלה בצרפת. הניתוח נערך בבית החולים בילינסון בהשתתפות 20 אנשי צוות. האיברים הונצלו מצעיר בן 38 שמת בתאונת דרכים.

 

"שבוע לפני ההשתלה הרגשתי במהלך השידור החי שזו תחיית המתים" מספר גורש הערב ל-ynet, "הרגשתי שהנה, זה סוף סוף קורה וההשתלה קרבה. דודו היה כל כך אנושי ולאחר התוכנית קיבלתי כל כך הרבה תגובות, שאין לי ספק שאני חי היום בזכותו. התוכנית נגעה ברבים שהלכו וחתמו על כרטיס אדי. כאב לי בתקופה האחרונה על מה שעבר עליו, וכואב לי שהלך לעולמו. ברור לי שלאדם הנפלא הזה אני חב את חיי".

 


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טופז. נותן מאור עיניים
צילום: ירון ברנר
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים