שתף קטע נבחר

בנו של טופז בהלוויה: לא אצדיק אותו, אך אתגאה

בני משפחתו של דודו טופז, חברים, מעריצים ואמנים ליוו בדרכו האחרונה את "מלך הרייטינג". אחיו, מיקי גולדנברג: "התקשורת הרגה את העם שלנו, כי הם מתנהלים יותר גרוע מאלה שיושבים בכלא". גרושתו, רוני חן ביקשה את סליחת הקורבנות של מעשיו: "דודו טעה פעם אחת". הבן, דניאל: "לעולם לא אצדיק את מעשיו, אבל לעולם לא אתבייש להגיד שאבא שלי היה דודו טופז"

רגשות הזעם, לצד בקשת הסליחה מהקורבנות, התפרצו בדרכו האחרונה של "מלך הרייטינג" שהסתבך, התרסק והתאבד. דודו טופז, ששם אתמול קץ לחייו בתאו בבית המעצר ניצן, הובא הבוקר (יום ו') למנוחות בבית העלמין "ירקון". בני משפחתו וחבריו, בהם אמנים רבים, השתתפו בהלוויה. מאות בני אדם נוספים הגיעו לטקס, בהם מעריצים רבים.

 

לצפייה בתקציר ההלוויה בווידאו - לחצו כאן 

 

אחיו, מיקי גולדנברג, אמר טרם שהתחיל הטקס: "התקשורת לא הרגה את דודו. התקשורת הרגה את העם שלנו, כי הם מתנהלים יותר גרוע מאלה שיושבים בבית הסוהר". הוא קרא לנוכחים להוציא את אנשי התקשורת מהמקום שבו נערך הטקס: "מי שיודע להוציא אותם פיסית - שיוציא אותם. זה הזמן". 


בקהל היו גם מעריצים רבים (צילום: ירון ברנר)

 

גולדנברג גם הזכיר את האיברים שייתרמו מגופת אחיו: "ראיתי את אח שלי לפני חמש דקות והוא פחות יפה ממה שהוא היה קודם. כי הוא תרם הרבה דברים מעצמו כדי שאנשים יוכלו להמשיך לראות עולם, אז אין לו הרבה דברים שהיו לו קודם".

 

בהמשך דבריו ניסה בטון פייסני יותר להעביר מסר של אחדות - והפנה לקטע מוקלט שהקריא טופז: "זה יהיה נורא נעים אם ככה נתחיל מסע להתקרבות אחרת שגדלנו עליה יחד". לאחר מכן אמרו שלושת בניו של טופז קדיש על האב.

 

בקשת הסליחה של המשפחה: "רק טעות אחת"

דניאל, בנו של דודו טופז, ספד לו: "בשבילנו היית הרבה מעבר לאבא שקם בבוקר והולך לעבודה. בטוח יש ביניכם המון שאבדו פעם אבא, בן משפחה, חבר, אח - אנחנו איבדנו את הכל ביחד". הוא פרץ בבכי ונתמך בידי בני המשפחה.

 

דודו טופז - סופו של כוכב. סיקור מקיף ב-ynet

 

"בשבילנו תמיד היה ותמיד תהיה הראשון בבידור ומלך הרייטינג - וזה לא משנה איך אחרים רואים אותך. על כל עשר שנים של נתינה והקרבה - היה חודש שהיה קצת אחר. לעולם לא אצדיק את מעשיו, אבל לעולם לא אתבייש ולא אפחד להגיד שאבא שלי היה דודו טופז", אמר הבן וזכה לצעקות תמיכה מהנוכחים. בתום דבריו הוא ביקש מהקהל, למרות המעמד - למחוא כפיים. הנוכחים הגיבו במחיאות כפיים רמות במשך שניות ארוכות.


"רק טעות אחת". רוני חן ומשפחתה (צילום: ירון ברנר)

 

רוני חן, גרושתו של טופז, פנתה לקהל: "הייתי רוצה לבקש סליחה מהאנשים שנפגעו ממה שדודו עשה. דודו טעה פעם אחת. הוא עשה הרבה דברים בחיים שלו, אבל טעות כזאת הוא עשה פעם אחת. בשמו, אנחנו נבקש את המחילה והסליחה של כולם". בנו הצעיר הוסיף: "אני לא מבין למה אבא שלי הלך לכלא אם הוא עשה טעות אחת וכל כך הרבה דברים טובים".

  

החקירה נמשכת - ומה יהא על המשפט?

בינתיים, נמשכת חקירת נסיבות ההתאבדות של טופז, בתוך תא מעצר המפוקח במצלמות אבטחה ולכאורה - תחת השגחה צמודה. חוקרי המשטרה סיימו לאסוף עדויות משני הסוהרים וכן מחמשת האסירים שהיו בתא בעת במקרה. גורם בכיר במחוז המרכז של המשטרה אמר ל-ynet כי ככל הנראה, הסוהרים שהשגיחו על טופז לא יימצאו אחראים מבחינה פלילית למותו: "על פניו לא נראה שיש היבט פלילי בסיפור, וככל הנראה זה ייגמר בבעיית נהלים בשב"ס".  

 

ומה באשר להמשך המשפטים בפרשת טופז? בפרקליטות סבורים שהתאבדותו של הציר המרכזי בפרשה ומי שנאשם כי הזמין את סדרת התקיפות - לא תשפיע משמעותית

על התיקים נגד רוב הנאשמים בפרשה - מלבד אולי נאשם אחד, אופיר סספורטס, שעדותו של טופז היא הראיה המרכזית נגדו. מנגד, פרקליטי הנאשמים האחרים הסבירו כי מצב העניינים השתנה מהותית, ויש התולים כעת תקוות בהשגת הסדרי טיעון.

 

נגד טופז עדיין עומדת תביעה אזרחית מצד אבי ניר ושידורי קשת בסך חמישה מיליון שקל, המתבררת בבית המשפט המחוזי בתל-אביב. "מבחינה חוקית, הם רשאים לפנות לבית המשפט לתיקון כתב התביעה ולהחליף את שם הנתבע לשם עזבון המנוח וליורשיו", אומרת ל-ynet עו"ד ברוריה לקנר, פרקליטתו של טופז בהליך האזרחי. "הרשות היא בידם וכן שיקול הדעת בידם. לא מן הנמנע שהם יפעילו חשיבה נוספת ויחליטו שהם לא ממשיכים בהליכים ואף מושכים את התביעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"תמיד מלך הרייטינג". שלושת בניו של טופז
צילום: ירון ברנר
האח מיקי ומנכ"ל אמ"י
צילום: ירון ברנר
טופז. הובא למנוחות
צילום: ירון ברנר
כמה מהזרים בבית העלמין
צילום: ירון ברנר
פינוי גופתו של טופז מבית המעצר, אתמול
צילום: אבי מועלם
מומלצים