שתף קטע נבחר

אובמה בירך את העולם המוסלמי לכבוד הרמדאן

הנשיא האמריקני שב והצהיר על מחויבותו לשיפור יחסי ארה"ב והעולם המוסלמי, וטען כי המלחמה בטרור מהווה חלק ממאמציו לפתוח דף חדש בין הצדדים. לדבריו, הדבר כולל גם פתרון שתי מדינות לישראל והפלסטינים

משקיע ביחסים: נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, בירך הלילה (שבת) את העולם המוסלמי לקראת חודש הרמדאן, והדגיש כי המלחמה בטרור שמנהיגה ארה"ב בעיראק, אפגניסטן ופקיסטן מהווה חלק ממאמציו לפתוח דף חדש ביחסי ארצות הברית עם העולם המוסלמי.

 

בפנייה מוקלטת שפרסם הבית הלבן טען אובמה כי המאבק בטרור מחזק את אחריותו של הממשל האמריקני לבנות עולם "שליו ובטוח יותר". הוא ציין כי הדבר כולל גם פתרון שתי מדינות לשני עמים במסגרת מאמצי השלום במזרח התיכון, שיסייע לישראל ולפלסטינים לחיות בשלום ובביטחון.


מכינים ממתקים לשבירת צום הרמאדן בקאבול, אפגניסטן (צילום: AFP)

 

"המאמצים הללו הם חלק ממחוייבותה של ארצות הברית לפנות לעולם המוסלמי ולמדינות בעלות רוב מוסלמי על בסיס כבוד ואינטרסים משותפים", אמר הנשיא האמריקני בפנייתו, ששודרה באתר האינטרנט של הבית הלבן. "בזמנים כאלה של התחדשות אני רוצה לשוב על מחוייבותי להתחלה חדשה בין אמריקה למוסלמים בכל רחבי העולם", הוסיף.

 

אובמה ציין גם כי המנהגים הנהוגים בחודש הרמדאן מחדדים את

הדימיון הרב בין עקרונות האיסלאם והנצרות - בהם קידום הצדק, הקדמה, הסובלנות והכבוד לכל בני האדם.

 

הנשיא האמריקני נקט במאמצים מיוחדים לשפר את היחסים המתוחים בין וושינגטון לעולם המוסלמי מאז הושבע לתפקיד. שיאם היה בנאום מיוחד שנשא באוניברסיטת קהיר, בו הדגיש כי ארצות הברית אינה במלחמה עם איסלאם. "אנחנו חייבים לנסות ללמוד לכבד זה את זה ולנסות לחפש מכנה משותף, כפי שהקוראן אומר לנו - האמינו באל ודברו אמת", אמר אז אובמה בנאום, שזכה לתגובות חיוביות בעולם המוסלמי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דימיון בין האיסלאם והנצרות. אובמה
צילום: AP
מומלצים