שתף קטע נבחר

שבוע ללימודים: גם בהוד-השרון מאיימים לשבות

ההורים בהוד-השרון טוענים כי בבתי-הספר יש ליקויים וגם יש פערים בהיערכות לצמצום מקרי שפעת החזירים במוסדות החינוך בעיר. העירייה: יש לנו את כל האישורים. גם בפתח-תקווה ובגני הילדים באשכול ההורים מאיימים בהשבתה

שבוע לפני פתיחת שנת הלימודים תס"ע - ועדיין יש מקומות בהן מאיימים ההורים שלא לפתוח את השנה ב-1 בספטמבר. היום (ד') הודיע ועד ההורים העירוני בהוד-השרון על השבתת פתיחת שנת הלימודים, לטענתם בשל שורת ליקויים רבים בהם: ליקויי קונסטרוקציה ובינוי, חשמל ובטיחות, פערים בהיערכות לצמצום מקרי שפעת החזירים במוסדות החינוך בעיר, פערים וליקויים בחדרי המקלט וההיערכות לזמן חירום, קיצוץ בקווי ההסעות ועוד.

 

ביום ראשון צפוי לכנס ועד ההורים העירוני את ההורים ולשתף אותם במניעי ההשבתה. יו"ר הנהגת ההורים בהוד-השרון, מאיר חלוואני: "אנחנו לא נהנים ורוצים להשבית. מנסיונינו, תלמידי החטיבות עליונות ותיכונים לא יבואו. יהיה קושי ביסודיים, מן הסתם אנו מקווה שבסוף מישהו יתרצה ויתכופף לטובת העיר ואז לא תהיה השבתה. אבל כמו שנראה תהיה שביתה".

 

מעיריית הוד-השרון נמסר בתגובה: "הנהלת העירייה מבהירה בזאת כי לכל מוסדות החינוך בעיר יש את כל האישורים הנחוצים לפתיחת בתי הספר לרבות אישורי הבטיחות - בתי הספר יפתחו כסדרם. ידוע לנו כי רוב הורי תלמידי העיר ישלח את ילדיו לבית הספר.צוות המורים, המנהלים והעירייה נערכו ופעלו רבות במהלך הקיץ על מנת להכין את מוסדות החינוך לשנת הלימודים, הן בצד התשתיתי והן בצד הפדגוגי".

 

איומי השבתה גם בפ"ת ובאשכול  

בכך מצטרפים ההורים בהוד-השרון לאיום השבתה של ועד ההורים בפתח תקווה, במחאה על כך שלכ-102 ילדים עולי אתיופיה אין עדיין שיבוץ בבתי ספר בשנת הלימודים הקרובה. מלבדם טוענים ההורים, כי עוד 70 תלמידים עולים חדשים, שעברו לאחרונה להתגורר בעיר או יעברו בקרוב, שלא קיבלו שיבוץ. האיום הוא על השבתת מערכת החינוך היסודית והעל-יסודית. גני הילדים והחינוך מיוחד לא ישבתו.

 

עוד קובלים ההורים בפתח-תקווה, על קיצוץ תקציב החינוך ב-4 מיליון שקלים וקיצוץ ימי הניקיון מ-6 ל-3 ימים בשבוע. בשל שפעת החזירים דורשים ההורים לנקות את בתי הספר בכל ימי הלימודים. יו"ר ועד ההורים העירוני בפתח-תקווה, . גדי יפה, אמר: "הודענו לכל הדרגים שאנו משביתים - לא חוזרים ללמוד ב-1 לספטמבר". לדברי ההורים, דבר לא השתנה בנושא שיבוץ העולים. מחר ייערך שימוע למנהלים בהם אמורים ללמוד תלמידים שעלו מאתיופיה, אצל מנכ"ל משרד החינוך, ד"ר שמשון שושני.

 

מרחב, דרכי נועם ודעת מבינים, שלושת בתי הספר שאמורים לקלוט את התלמידים שעלו מאתיופיה, נמסר כי לומדים כיום באותם מוסדות חינוך 30 עולים מאתיופיה.

 "בתי הספר שלנו פתוחים בפני כל תלמיד באשר הוא, ובלבד שיעמוד בקריטריונים הערכיים והפדגוגים של בתי הספר". לדבריהם, אין בעיה עם קליטת התלמידים לכיתה א', אבל ביתר כיתות היסודית הם רוצים להקים כיתות מכינה לאותם תלמידים.

 

בנוסף כ-102 ילדים בני 3 במועצה האיזורית אשכול יישארו השנה בבית ולא ירשמו לגנים, מפני שההורים לא מוכנים לשלם את עלות ההרשמה הגבוהה. הסיבה לעלייה המשמעותית: פסיקת בית המשפט העליון בדבר ביטול סיווג אזורי עדיפות לאומית בתחום החינוך וביטול ההקלות הניתנות לאזורים אלו. עלות ההרשמה: 7,450 שקלים לשנה, לעומת: 947.5 שקלים בשנה שעברה.

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן-צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
לא יפתחו את שנת הלימודים?
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים