שתף קטע נבחר

המים ירדו בכנרת, הלידה היתה במשטרה

"הייתי בטוח שהיא רוצה להגיש תלונה, ואז היא אמרה 'אחותי צריכה ללדת, תזמין לנו מונית'", סיפר השוטר בנקודה בחוף גולן. הם לא הספיקו, אבל התינוק נולד בריא ושלם

מזל טוב במיוחד: מרים גלאור אטיאס, בת 35 מהיישוב מבוא מודיעין, ילדה היום (שבת) בן בריא במשקל 2.79 ק"ג. אבל זו ממש לא הייתה לידה רגילה. "אני שנים שוטר וראיתי כבר הכל - גופות וזירות רצח. לידה לא הייתה לי בחיים, וזה הארוע המרגש ביותר", סיפר ל-ynet חנא שאהין, שוטר שסייע לאטיאס לחוף הכנרת.

 

סמוך לשעה 12:00 הוא עוד ישב בנקודת המשטרה שממוקמת בחוף גולן, וערך סיכום חקירה שגרתי. "לא היה מה לעשות, הייתי לבד כי הקצין התורן הלך להביא לנו אוכל". פתאום הופיעו בפתח שתי נשים. "פנתה אליי בחורה צעירה, הייתי בטוח שהיא רוצה להגיש תלונה, אבל אז היא אומרת לי - 'אחותי צריכה ללדת, תזמין לנו מונית בבקשה'".


אטיאס בבית החולים. לידה בכנרת (צילום: גילי אליהו)

 

שאהין שהתבלבל והתרגש מן המעמד, התקשר לתחנת המשטרה גולן. "הם לא האמינו לי שבאמת יש לי אצלי אשה שכורעת ללדת".

 

בשלב זה ציריה של אטיאס הלכו והתחזקו. למקום הגיע אמבולנס מקצרין שביקש לפנות אותה לבית החולים, היא יצאה מהתחנה, הגיעה עד לאמבולנס, אולם אז הבינה שהלידה עתידה להתרחש בתוך דקות. "אחותי אמרה לי שהיא לא יכולה לעלות לאמבולנס ואנחנו הבנו שהיא באמת הולכת ללדת בדקות הקרובות. נכנסו מהר לתוך אחד המשרדים עם שמיכות ומגבת", היא סיפרה. 

 

אטיאס, בשבוע ה-36 להריונה, הגיעה אתמול לחוף גולן יחד עם בתה הפעוטה בת השלוש ואחותה יוספה. "ידעתי שהתאריך המשוער שלי הוא סמוך לראש השנה, בכלל לא ציפיתי ללידה ולכן לא חששתי לבוא לכנרת".

 

בליל שבת התחילו צירים, אבל מרים הייתה בטוחה שמדובר בצירים רגילים המקובלים בשלב כזה של ההיריון. בשעות הבוקר זה כבר נעשה רציני. כאשר היתה בנקודת המשטרה פקע שק המים. "הכנסנו אותה מהר למשרד עם מגבת ומים וממש תוך שבע דקות התינוק היה בחוץ. זו פעם ראשונה שאני מיילדת לידה מלאה וזה היה מרגש מאוד",

 אמרה הפרמדיקית נופר גרוס ממד"א ירדן. גם שוטרת שבמקרה הגיעה לשם סייעה לה.

 

לדברי יוספה, "היא אחותי הבכורה, וזה היה בשבילי מאוד מרגש. הכל קרה כל-כך מהר. לא תיארתי לעצמי שנבוא לכאן לכנרת ונחזור הביתה עם תינוק".

 

אטיאס והתינוק, השלישי שלה, פונו לבית החולים פוריה הסמוך לטבריה. שאהין, שוטר ותיק בתחנת גולן, התקשה גם שעות אחר כך להפסיק להתרגש. "כששמעתי את הבכי של התינוק היו לי דמעות בעיניים, מאוד התרגשתי. זה האירוע הכי משמח שהיה לי כשוטר. אני עד עכשיו לא מאמין שהיתה לנו לידה בנקודת המשטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא חשבתי שזה יקרה לפני ראש השנה"
צילום: גילי אליהו
מומלצים