שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  רב עיר המקובלים למדונה: "הופיעי בלבוש צנוע"

  רגע לפני סיבוב ההפעות והמסע אל המקומות הקדושים, זכתה מלכת הפופ, מדונה, למכתב מרבה של צפת, שמואל אליהו, שמפציר בה להקפיד על ערכי הקבלה והאמונה בהופעותיה בארץ - "בה התגלתה החוכמה הקסומה שאת כה מכבדת"

  היא זוכה בוודאי לאלפי מכתבים מדי יום - פרי עטם של מעריציה, אבל לפנייה כזו גם מדונה לא ציפתה: עם נחיתתה בישראל שיגר הרב שמואל אליהו מכתב אישי לכוכבת הפופ הבינלאומית, בו הוא מפציר בה לכבד את ארץ הקודש ולהקפיד על לבוש צנוע בזמן הופעותיה בתל אביב. לדבריו, הצורה בה מדונה והופעותיה משווקות בישראל אינה עולה בקנה אחד עם ערכי הקבלה שהיא כל כך מזוהה איתם, ובשם רבים המאמינים בהם הוא מבקש ממנה לכבדם. על החתום: רב עיר המקובלים.

    

  בפתח מכתבו ל"הגב' מדונה לואיז צ'יקונה" מברך אותה הרב אליהו לרגל ביקורה בישראל ובמקומות הקדושים שבה, וכותב: "הרבה אנשים חיכו לבואך. אני מניח שגם את חכית לרגע שבו ידרכו רגליך על בארץ הקודש - הארץ שהתגלתה בה חוכמת הקבלה, החכמה הקסומה שאת כל כך מכבדת".


  מדונה הלילה בדרך לכותל (צילום: דודי ועקנין)

    

  בהמשך טען: "בתקופה שלנו רבים משתדלים ללמוד את חכמת הקבלה ובניהם גם את, ורבים משתדלים לאמץ את הנהגותיה... את עומדת להופיע כאן בשבוע הקרוב לפני ציבור של אלפי אנשים. המודעות המבשרות על ההופעה שלך מעטרות כאן את העיתונים ושלטי החוצות. אי אפשר שלא לראות אותם. הדרך שבה משווקים אותך לא משתלבת בשום דרך עם קבלה, עם רבי שמעון בר יוחאי, עם הארה פנימית ועם אמונה ואהבה".

    

  על פי הרב אליהו, העוצמות הגלומות בחשיפת גופה של אישה אינם מכבדות אותה אלא "עלולות לעורר את התאווה במקום לעורר את האהבה - וזה חבל". לדבריו, חשוב להעצים ולחזק את האהבה, הקשר, החיבור והנאמנות שבין איש לאשתו, והתבוננות של גברים בנשים אחרות רק פוגעות בהם. "היא לא עושה טוב לבית, לא עושה טוב למשפחה ולא מחזקת את הילדים - ואת זה את בוודאי לא רוצה".

    

  "אני פונה אליך בשם הרבה מאוד אנשים שמעריכים את חכמה הקבלה, שמעריכים את האמונה", מסכם הרב את פנייתו, "אני פונה אליך בשם כל האנשים שרוצים באמת לראות עולם יותר טוב, שרוצים לתקן את העולם במעשים ולא רק במילים. אני מבקש בשמם לכבד את המקום בצניעות, לכבד את הארץ שאת דורכת עליה".

    

  "יש לנו יסוד להאמין שאת מספיק רגישה להיענות לבקשתנו. יש לנו יסוד להאמין שאת רוצה באמת להביא לעולם את הטוב. שאת לא מסתפקת בדיבורים או בשירים על כך, שאת רוצה את הטוב כאן במציאות. מאוד נעריך את הכבוד שתתני לארץ ישראל בהופעה יותר צנועה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מדונה בהופעה
  צילום: mct
  מדונה בתפילה
  צילום: דוויד רולינגס, מרכז הקבלה ישראל
  צילום: אביהו שפירא
  הרב שמואל אליהו
  צילום: אביהו שפירא
  מומלצים