שתף קטע נבחר

"גזענות? אנחנו נאמנים לערכי הציונות והתורה!"

ב"דעת מבינים", אחד משלושת בתי הספר הפרטיים מפתח תקוה, מסבירים את התנגדותם לקליטת תלמידים נוספים מעולי אתיופיה. באיגרת שנשלחה להורים, והגיעה לידי ynet נכתב: "השיקול היחיד העומד לנגד עינינו הוא התקנון ומגבלות התקציב והמקום". והביקורת? "מסכת של פוליטיקה, איוולת ורשעות"

הוא הואשם באפליה גזענית כלפי בני העדה האתיופית ובעקבות כך אף נשללו תקציבים שיועדו לו, אבל ב"דעת מבינים" – אחד משלושת בתי הספר שבעין סערת החינוך בפתח תקוה - לא נכנעים. ערב פתיחת שנת הלימודים שיגרה הנהלת העמותה בבית הספר הפרטי איגרת להורי התלמידים, ובה היא מסבירה את מדיניות קליטת עולי אתיופיה במוסד. לדבריה, היא פועלת בנושא זה "בהתאם לערכי הציונות והתורה המאפיינים את בית הספר", ודווקא מתנגדיו הם הפוגעים בילדי העולים ומשלבים אותם רק "מן השפה אל החוץ". על הסערה התקשורתית: "מסכת של פוליטיקה, איוולת ורשעות".

  

בפתח המכתב מדגישה ההנהלה כי הוא נשלח "לא משום שיש לנו על מה להתנצל", ומזכירה כי כשהחלה קליטת העלייה בפתח תקוה הציע בית הספר מיוזמתו את עזרתו והשתתפותו במשימה. לטענתם, המוסד הוקם במטרה לטפח ערכי תורה ומדע ולחנך למצוינות, אך יחד עם זאת לשלב בהם גם ערכים בסיסיים כמעורבות חברתית ועזרה לזולת.

  

"בית הספר קיבל ומקבל ילדים ללא כל אפליה, והשיקול היחיד העומד לנגד עיני בית הספר הינו תקנון בית הספר ומגבלות התקציב והמקום", נכתב באיגרת. בהקשר זה צוין כי בניגוד לפרסומים מתקיים בזכות תשלומי ההורים וכספי תרומות, ואינו זוכה לתקצוב של 100% מהרשויות.

  

עוד נוסבר להורים כי "בית הספר מטפח ילדים מוגבלים בחברה ומקבל תלמידים בעלי מוגבלויות. הילדים בני העדה האתיופית משתלבים בבית הספר ומקבלים סיוע אינדבידואלי בהתאם לצרכיהם - הן במישור הכלכלי והן במישור החינוכי והלימודי, כך שקבלתם לא תהא רק מם השפה אל החוץ אלא תהא בגדר אקט בונה ותקדם את רווחתם טובתם והשתלבותם בחברה הישראלית".

  

על פי "דעת מבינים", נושא הקליטה הפך באחרונה ל"מסכת של פוליטיקה, איוולת ורשעות", המזיקה דווקא לבני העדה האתיופית. ההסבר: "לדעת בעלי מקצוע בהם נועצנו היא פוגעת בראש ובראשונה בילדי העולים, באשר קליטתם הפדגוגית צריכה להיות שונה בתכלית מזו המוצעת להם כיום".

  

בהמשך המכתב תוקפים חברי ההנהלה בחריפות את הורי בתי הספר הממלכתיים והממלכתיים-דתיים בפתח תקווה, המובילים את המאבק לשילוב העולים, וכותבים: "הצלחתנו הייתה תמיד לצנינים בעיני אחרים, אשר מחפשים כל סיבה ואצטלה לעטוף עצמם כ'צדיקים', ובדרך מנסים להכות בנו ולכרות את הענף היפה שלנו.

  

"לא ניתן לאף מלעיז להרוס ולא ניתן לשום יפי נפש לתייג אותנו בכותרות לא לנו, שכן יואילו נא לבדוק את התנהגותם שלהם כשהם מחליטים לעצמם מהו שיעור הקליטה האמיתי שמקבלים המוסדות הרלוונטיים, או כשהחליט בעבר לחצות בית ספר ולהקים חומה בינם לבין ילדי השכונות. אז לא קראו לזה אפליה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
תלמידים אתיופים בפתח תקוה
צילום: שאול גולן
מומלצים