שתף קטע נבחר

ליברמן יוצא לאפריקה: פותח כיוונים חדשים

מחר ייצא שר החוץ לביקור במספר מדינות באפריקה. ליברמן ינסה לחזק את קשרי הכלכלה, המסחר וגם יעלה את הנושא האיראני: "ישראל נעדרה במשך שנים רבות מאזורים שלמים בעולם"

שר החוץ וסגן ראש הממשלה, אביגדור ליברמן, ייצא מחר (יום ד') לאפריקה ויבקר באתיופיה, קניה, גאנה, ניגריה ואוגנדה. בביקור יעלה גם הנושא האיראני, לנוכח מאמצי איראן לפתח את קשריה ביבשת השחורה.

 

לשר יתלוו כ-20 אנשי עסקים מתחומי האנרגיה, החקלאות, הספנות, המים, התשתיות, הכימיקלים, התקשורת והתעשיות הביטחוניות. כמו-כן יתלוו לביקור פקידים ממשלתיים בכירים ממשרד החוץ, ממשרד האוצר, משרד הבטחון והמועצה לביטחון לאומי.

 

ערב צאתו, אמר שר החוץ: "לביקור באפריקה יש חשיבות רבה בחיזוק ובשיפור מעמדה של ישראל בקהילה הבינלאומית והוא יתרום לקידום האינטרסים הישראליים בפורומים בינלאומיים. כמו-כן יחזק הביקור את הקשרים הכלכליים והעסקיים בין המדינות".  

 

השר ליברמן הוסיף כי הביקור הוא חלק מתוכניתו לפיתוח כיוונים חדשים במדיניות החוץ הישראלית. "ישראל נעדרה במשך שנים רבות מאזורים שלמים בעולם ובביקורי בדרום אמריקה נוכחתי בחשיבות הרבה שמייחסות המדינות המארחות לביקורים אלה ולתרומה הגדולה שלהם ליחסים בין המדינות". 

 

השר ליברמן יחל את ביקורו באדיס אבבה, שם ייפגש עם ראש הממשלה ועם מקבילו האתיופי ויפתח את הסמינר הכלכלי בהשתתפות שרים כלכליים מממשלת אתיופיה. ליברמן יחנוך "פרויקט מצויינות חקלאי לבניית ההון האנושי החקלאי באתיופיה", שבו שותפות ישראל, ארה"ב ואתיופיה. בטקס ישתתפו גם שר החקלאות ושר החקלאות, השגריר האמריקאי ונציג קרן הסיוע האמריקנית USAID.

 

ביום שישי יחל השר ליברמן את ביקורו בניירובי, בירת קניה, שם ייפגש עם הנשיא ועם סגנו, עם ראש הממשלה, עם שר החוץ ועם שרת המים שאיתה יחתום על הסכם מים בין המדינות. ליברמן יפתח את הסמינר הכלכלי וישתתף במפגש עם הקהילה היהודית בבית הכנסת של ניירובי. ליברמן גם יעביר תרומה של ערכות חקלאיות מישראל לקניה. הוא יחתום עם תת-מזכ"ל האו"ם על חידוש והרחבת הסכם שיתוף הפעולה. טקס החתימה יתקיים בהשתתפות שרים כלכליים וראשי המשק הקנייתי.

 

ביום שני יבקר השר ליברמן בגאנה ויפגש עם הנשיא ושר החוץ ויפתח את הסמינר הכלכלי. למחרת יבקר ליברמן בניגריה שם ייפגש עם עמיתו שר החוץ, עם סגן הנשיא ועם שר ההגנה. הוא יחתום עם שר המסחר על הסכם סחר ויפתח את הסמינר העסקי. בזמן הביקור בניגריה יחתום השר ליברמן על מזכר הבנות והסכם יישום שיתוף פעולה בינלאומי עם ECOWAS - ארגון הקהילה הכלכלית של 15 מדינות מערב אפריקה.

 

ביום חמישי הבא יגיע השר ליברמן באוגנדה, יפגש עם הנשיא ושר החוץ ויפתח את האירוע הכלכלי בהשתתפות ראשי המשק והשרים הכלכליים באתיופיה. השר ישתתף בטקס זיכרון לחללי פעולת החילוץ בשדה התעופה באנטבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עם הפנים לאפריקה. ליברמן
צילום: רויטרס
מומלצים