שתף קטע נבחר

השר פלד: אין הסכם על הקפאת ההתנחלויות

השר שהתלווה לנתניהו בביקורו בגרמניה אמר בכנס בנושא "השמירה על ירושלים ורמת הגולן" כי שמע שם במו אוזניו ש"אין שום הסכם". יו"ר הכנסת אמר כי הוא בטוח שנתניהו "יוביל אותנו לחוף מבטחים" ואיחל: "בשנה הבאה בירושלים השלמה"

"אין שום הסכם על הקפאת הבנייה בהתנחלויות". השר יוסי פלד אמר הערב (יום ג') בכנס בנושא "השמירה על ירושלים ורמת הגולן" שמתקיים בתל-אביב בהשתתפות מאות בני אדם, כי אין כוונה להקפיא את הבנייה בהתנחלויות או בירושלים: "שמעתי גם, במו אוזניי, שאין שום הסכם להקפיא את הבנייה בהתנחלויות. אני אומר לכם את זה מעדות ראשונה".

 

בכנס השתתפו בין היתר יו"ר הכנסת ראובן ריבלין וחברי הכנסת מהאגף הימני בליכוד - ציפי חוטובלי, ציון פיניאן, כרמל שאמה ויריב לוין. פלד סיפר כי חזר לפני כמה ימים מגרמניה, שם ביקר עם ראש הממשלה, ושמע כי "יהודים ימשיכו לבנות ולחיות בירושלים". הוא הבהיר כי ישראל צריכה להמשיך לבנות בירושלים וכי יהודים ימשיכו לחיות בעיר.


יוסי פלד וח"כ ריבלין בכנס בתל-אביב (צילום: עופר עמרם)

 

על תהליך השלום אמר השר פלד: "עלינו להידבר עם כל מי שמוכן לדבר איתנו, אבל אסור לנו לאבד את הנכסים שלנו". הוא סיפר כי ביקר לאחרונה עם ראש הממשלה ברמת הגולן והשניים נטעו עץ. לדבריו, "זה סמל להמשכיות, ואני מאמין שרמת הגולן תישאר בידינו לעולם".

 

"לא יהיה עוד פילוג בליכוד"

פלד קרא לאחדות שורות במפלגת הליכוד: "לא יהיה עוד פילוג בליכוד. מפה תצא קריאה לקראת ראש השנה: לא עוד פילוג בתנועה, למרות חילוקי הדעות והדעות השונות".

 

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, שנשא דברים לאחר מכן, אמר כי "ראש הממשלה בא מבית טוב,

ואני בטוח שהוא יוביל אותנו לחוף מבטחים". הוא הוסיף כי "עם ישראל הגיע לארץ ישראל כדי לחיות בשלום. לחיות בשלום זה לעשות כל מאמץ כדי לעשות שלום, אך לא לחיות באשליה כשיש מגבלות".

 

ריבלין אמר כי "ארץ ישראל היא ארצו של עם ישראל, ואיננו זקוקים לאיש כדי לקיים את ריבונותנו בארץ ישראל. אני מאחל לנו 'בשנה הבאה בירושלים השלמה'".

 

הדברים נאמרים בשעה שממשלת ישראל והממשל בוושינגטון עושים מאמץ להגיע להבנות על הקפאת הבנייה בהתנחלויות, שייאפשרו את התנעת התהליך המדיני - אולי בפגישה משולשת של אובמה-נתניהו-אבו מאזן בסוף החודש בשולי עצרת האו"ם בניו-יורק. שליחיו של ראש הממשלה, יצחק מולכו ומייק הרצוג, אמורים להיפגש מחר עם השליח המיוחד למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, במסגרת המאמץ להגיע להבנות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוסי פלד. מה האמריקנים יגידו על זה?
צילום: עופר עמרם
ריבלין. "נתניהו בא מבית טוב"
צילום: עופר עמרם
מומלצים