שתף קטע נבחר

מפגינים הציתו אש במשטרת דליית אל-כרמל

מאסרם של שני תושבי בית ג'אן עורר את זעמם של עשרות מחבריהם, שהתפרעו סמוך לנקודת המשטרה בדליית אל-כרמל, ניפצו שמשות והשליכו בקבוק תבערה למבנה. איש לא נפגע

מחאה אלימה נגד המשטרה: כמה עשרות צעירים דרוזים התפרעו הערב (יום ג') סמוך לנקודת המשטרה בדליית אל-כרמל, ניפצו את שמשות המבנה ואף יידו בקבוק תבערה לתוכו. כתוצאה מכך, מחסן עלה באש. למרבה המזל, הנקודה לא הייתה מאויישת ואיש לא נפגע.

 

כוחות גדולים של משטרה הוזעקו למקום וסמוך לשעה 21:00 נמסר כי באזור שורר שקט וישנה הידברות עם המפגינים. הרקע למקרה, ככל הידוע כעת, הוא מאסרם של שני תושבי בית ג'אן שביצעו עבירות בנייה. בית המשפט הטיל עליהם קנס - אך הם העדיפו לרצות עונש מאסר במקומו. השניים הגיעו היום לבית המשפט המחוזי בחיפה ושם הועברו לידי שירות בתי הסוהר. הידיעה על המאסר גרמה לתסיסה קרב חבריהם בעוספיא, שהגיעו כדי להביע את מחאתם סמוך לנקודת המשטרה. 


"פגיעה בסמל שלטון" (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

ל-ynet נודע כי בעת שהחלו האירועים היו השוטרים מחוץ לנקודה, לאחר שהוזעקו לטפל באירוע אחר. מפקד המחוז הצפוני, ניצב שמעון קורן, אמר כי מדובר באירוע חמור של פגיעה בסמל שלטון וציין כי המשטרה "תשתמש בכל הסמכויות והאמצעים למצות את הדין עם פורעי החוק".

 

 

שאכר אבו חמוד, העומד בראש לשכת ראש עיריית עיר הכרמל שפורקה, אמר ל-ynet כי

גם לאנשי המקום הרקע להפרות הסדר אינו ברור. "אנחנו מכנסים כעת את אנשי הציבור והנכבדים בניסיון לברר מה קרה ואיך ניתן לפתור את המשבר הזה", אמר, "אנחנו מדברים גם עם הצעירים ומנסים להבין את הרקע לאירועים".

 

אבו חמוד ציין כי אירועים קודמים על רקע דומה נגמרו בעבר בשלום בדרך של משא ומתן. בחודש מאי 2008 התרחש ביישוב אירוע דומה על רקע מעצרם של כמה צעירים דרוזים בעקבות הפגנות סמוך לכביש 70, באזור יקנעם, על רקע מאבק בהפקעת אדמות השייכות לדרוזים תושבי הכרמל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרים בזירת האירוע
צילום: אבישג שאר-ישוב
צילום: בוקרא. נט
המחסן נשרף, איש לא נפגע
צילום: בוקרא. נט
מומלצים