שתף קטע נבחר

משפחת הפורץ שנורה למוות: הוא נרצח

חוסיין אל-אטרש, פורץ המכוניות שנורה למוות בכפר בן-נון בשפלה, הובא למנוחות בשבט בדרום. אחיו, סלימאן, דוחה את טענות רכז הביטחון: "מדובר ברצח. נקודה. מה זאת אומרת הגנה עצמית? למי יש לו הזכות לקחת את חייו של אחר?"

בני משפחתו של חוסיין אל-אטרש, שנורה למוות הלילה (יום ג') על ידי רכז ביטחון בכפר בן-נון, מסרבים לקבל את גרסתו לפיו ירה באל-אטרש מתוך הגנה עצמית. לטענתם זה לא פחות מרצח.

 

לאחר הלוויתו של אל-אטרש (38) שהתקיימה בשעות הצהריים בשבט אל-אטרש בדרום, התכנסו בני משפחה, קרובים וחברים בביתו של אחיו, סלימאן אל-אטרש (47). למרות שהמשטרה טוענת כי חוסיין היה אחד היעדים הבולטים שלהם בתחום גניבות כלי הרכב, משפחתו דוחה את הטענות האלה מכל וכל. "המשטרה יכולה לומר מה שהיא רוצה", אמר ל-ynet אחיו סלימאן.


השבט שבו התגורר אל-אטרש (צילום: הרצל יוסף)

 

לגבי התנהלותו של רכז הביטחון, כולם תמימי דעים. "מדובר ברצח. נקודה", קובע סלימאן. "למי יש לו הזכות לקחת את חייו של אחר? מה זאת אומרת הגנה עצמית? למה הוא היה חייב לירות? זו לא הייתה הגנה עצמית אלא ירי מכוון לעבר חוסיין. אני הלכתי לזהות את הגופה וראיתי שיש לו 3 פגיעות כדורים בגוף. אחת בצוואר ושתיים בחזה. זה וידוא הריגה".

 

במשטרה סיפרו כי אל-אטרש היה עבריין רכוש מוכר, שהיה מעורב בפריצות רבות ובגניבות כלי רכב. רבים מהנוכחים בהלוויה היו מופתעים מההאשמות. אחיו וקרובי משפחתו מתארים אדם נחמד, שתמיד אפשר לסמוך עליו, לא מאלה שמסתבכים, גם לא עם החוק.

 

"רצח בחסות החוק" 

לחוסיין אשה ושמונה ילדים, הקטנה בת חודשיים והגדול, מוחמד, בן 13. רק לאחרונה הוצא לביתו צו הריסה והוא עבר להתגורר בבית אחר בכפר. מרחק כמה קילומטרים מביתו גרים בני משפחתו של חאלד אל-אטרש, שנורה למוות על-ידי החוואי שי דרומי. למרות הדמיון במקרים, אחיו סלימאן אומר שאין מקום להשוות ביניהם. "חוסיין לא פרץ לתוך חווה. איש לא קרא לו לעצור את הרכב. רכז הביטחון פשוט ירה בו. לא הייתה לו שום עילה לעשות זאת, לירות כך סתם בבן אדם".

 

סלמאן אל-אטרש (36), בן דודו של חוסיין, דרש כי המחלקה לחקירות שוטרים תחקור לעומק את המקרה. "אנחנו רוצים שייתנו לנו תשובה. אנחנו רוצים לדעת מה קרה שם. להרוג בן אדם אחר זה פשוט רצח. אין לאיש זכות לקחת חיים, לא לבדואי ולא ליהודי".

 

חבר הכנסת טאלב א-סאנע (רע"מ-תע"ל) גינה את האירוע ואמר כי "זכות הקניין חשובה, אבל הזכות לחיים קדושה. זה רצח בחסות החוק". א-סאנע דרש להעמיד לדין את היורה. "הסלחנות כלפי יורים ורוצחים מעודדת את התפשטות תרבות האלימות וסלחנות זו הייתה תמיד כאשר היורים היו יהודים והקורבנות ערבים. אין בחוק הישראלי גזר דין מוות אבל בפועל יש הוצאות להורג ללא משפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההרוג אל-אטרש. "מדובר ברצח"
צילום: הרצל יוסף
זירת הירי
צילום: אבי מועלם
מומלצים