שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "על הבריטים להתנצל על יחסם למפצח האניגמה"
  אלפים חתמו על עצומה הקוראת לבריטניה להתנצל על יחסה למפצח מכונת הצופן הנאצית. אלן טורינג נדרש לעבור סירוס כימי אחרי שהורשע בהומוסקסואליות, והתאבד כעבור שנתיים

  70 שנה אחרי פרוץ המלחמה הגדולה, חלק מגיבוריה טרם זכו להכרה הולמת: יותר מ-19 אלף גולשים חתמו על עצומה הקוראת לממשלת בריטניה להתנצל באופן רשמי על יחסה כלפי מפצח הצופן הנאצי במלחמת העולם השנייה, אלן טורינג - כך דיווחה הערב (יום ג') רשת CNN.

   

  70 שנה לפרוץ מלחמת העולם השנייה:

   

  טורינג סורס באופן כימי ב-1952 אחרי שהורשע בהתנהגות בלתי הולמת בשל קיום יחסי מין הומוסקסואליים, מעשה שנחשב באותה תקופה לעבירה על-פי חוק. הוא התאבד כעבור שנתיים. כעת דורשת העצומה, שהועלתה לרשת לפני שלושה שבועות, שהממשלה "תכיר בהשלכות הטראגיות של דעותיה הקדומות, ששמו קץ לחייו ולקריירה של האיש".

   

  לפי הדיווח האמריקני, את העצומה העלה מדען המחשבים ג'ון גרהם-קמינג, שזעם על האופן שבו הועלה זכרו של האיש לדעתו צריך להיחשב כאחד מגיבוריה הלאומיים של הממלכה. "אני דורש התנצלות מהממשלה הבריטית משום שאני חושב שמה שהם עשו פסול", אמר.

   

  טורינג נודע כמי שהמציא את המכונה "בומבה" לפיצוח ההודעות שהנאצים הצפינו באמצעות מכשירי ה"אניגמה". המכונה שיצר סיפקה לבעלות הברית מידע חשוב. טורינג, שעבד

  במטה פיצוח הצופן של בריטניה בבלצ'לי פארק, נחשב לגאון מתמטי והמציא גם את "מכונת טורינג", תאוריה שנחשבת כבסיס למחשוב המודרני.

   

  על מנת להימנע מעונש מאסר, הוא הסכים לעבור סירוס כימי, חווייה שרבים סבורים שהובילה אותו להתאבד כעבור שנתיים, בגיל 41, באמצעות אכילת תפוח ובו ציאניד. בנוסף להתנצלות, הציע כותב העצומה שהמלכה אליזבת תעניק לטורינג גם תואר אביר. סיימון גריניש, מנהל עמותת בלצ'לי פארק, הסכים כי "העבודה שטורינג עשה במהלך המלחמה מעולם לא זכתה בהכרה הולמת וזו הזדמנות עבור הממשלה לעשות זאת".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים