שתף קטע נבחר

התמ"ת: החרמת אלביט מערכות - החלטה מצערת

משרד התמ"ת מסר בתגובה להחלטת קרן הפנסיה הממשלתית של נורבגיה למכור את אחזקותיה בחברת אלביט מערכות: "צר לנו שהחלטות פוליטיות פוגעות בפעילות של כלי כלכלי כה חשוב כקרן הזאת, שיכולה דווקא לשמש גשר בין הקהילות העסקיות והטכנולוגיות של ישראל ונורבגיה

משרד התמ"ת הגיב היום (ה') להחלטת קרן הפנסיה הממשלתית של נורבגיה למכור את אחזקותיה בחברת אלביט מערכות, בשל הציוד שהיא מספקת לגדר ההפרדה.

 

 

ממשרד התמ"ת נמסר כי "מדובר בהחלטה מצערת מאוד. אלביט היא חברה טכנולוגית מתקדמת, המהווה מודל לחיקוי ונהנית ממגוון שיתופי פעולה בין-לאומיים ופעילותה חסכה חיי אדם ושכול רב ובכך אף מנעה את החרפת הסכסוך באזורנו".

 

עוד נמסר מהתמ"ת: "צר לנו כי החלטות פוליטיות פוגעות בפעילות של כלי כלכלי כה חשוב כקרן הזאת, שיכולה דווקא לשמש גשר בין הקהילות העסקיות והטכנולוגיות של ישראל ונורבגיה".

 

קרן הפנסיה הממשלתית, המחזיקה נכסים בשווי 400 מיליארד דולר, פועלת על פי קווים מנחים אתיים הנקבעים בידי ממשלת נורבגיה. בהצהרה שפורסמה היום מטעם ממשלת נורבגיה נמסר, כי הקרן מכרה את כל אחזקותיה באלביט מערכות, בשווי של 5.39 מיליון דולר, עוד בטרם פרסום ההחלטה. 

 

שרת האוצר הנורבגית, כריסטין האלפורסן, מסרה: "אנו לא רוצים לממן חברות שתורמות באופן כה ישיר להפרות של החוקים ההומניטרים הבינלאומיים. חופש התנועה של אנשים המתגוררים בשטחים הכבושים הוגבל באופן בלתי מתקבל על הדעת על ידי בניית הגדר". עוד נטען בהצהרה, כי בית הדין הבינלאומי לצדק קבע כי הגדר מפרה את אמנת ז'נבה, ו"ממשלת נורבגיה פועלת בהתאם לכך".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים