שתף קטע נבחר

משעמם בסוף החופש: בן 16 גנב 67 סמלי מכוניות

פריצה למכוניות, סחר בסמים, שוד שליחי פיצה: משטרת ת"א שמה בימים האחרונים קץ לשעשועי הקיץ של 10 עברייני נוער. טרם נתפס הנער שפצע בינוני קשישה שניסה לשדוד

ילדים, מה עשיתם בחופש הגדול? עבור נער בן 16 מתל-אביב שנעצר השבוע, התשובה היא: שקדתי על האוסף החדש שלי. אם אתם במקרה מתגוררים בדרום תל-אביב ולאחרונה קמתם בבוקר וגיליתם שהסמל נגנב ממכוניתכם, ייתכן מאוד שהוא הגיע לביתו של אותו נער, שברשותו מצאה המשטרה לא פחות מ-67 סמלים של חברות רכב.

 

בן ה-16 אינו הנער היחיד שהסתבך עם משטרת מחוז תל-אביב בימים האחרונים. במסגרת פעילות משטרתית נגד עבריינות נוער בעיר, שהגיעה לשיאה בימי החופש האחרונים, נעצרו בסך הכל עשרה נערים - החשודים בין היתר בגניבה מכלי רכב, בשימוש בסמים וגם במעשי שוד.

 

אחת החקירות החלה בפעילות מודיעינית של חוקרי ובלשי מחלק נוער של תחנת שכונות, שבתומה נעצר נער בן 16 ביד אליהו, כשברשותו שתי סיגריות חשיש. בעקבות חקירתו הצליחו השוטרים לעלות על שני נערים נוספים, תושבי העיר בני 16 ו-13, בחשד לשימוש בסמים קלים ואספקתם לבני נוער אחרים. בחקירתם הודו במספר רב של מקרים שבהם השתמשו בסמים. אלא שבכך לא תמה הפרשה. בחיפוש בביתו של הנער בן ה-16, נתפסו גם 67 סמלי כלי רכב שפורקו ממכוניות בעיר. בתום חקירתם שוחררו הנערים החשודים בערבות למעצר בית.

 

במחלק הנוער של משטרת מרחב איילון עסקו באחרונה בניסיון להתגבר על גל פריצות לכלי רכב, שאיפיין את ימי החופש הגדול. בתום שתי חקירות נפרדות שנוהלו במרחב נעצרו שישה נערים תושבי חולון, בני 14-15, בחשד שפרצו למכוניות בעיר. בחקירתם הודו הנערים בכ-40 מקרים של פריצה לכלי רכב בחודש האחרון של החופש הגדול. חלק מהנערים שוחררו, והאחרים יובאו לבקשת המשטרה להארכת מעצר.

 

במקביל, ממשיכים במשטרת מרחב איילון במאמצים לפענח את ניסיון השוד השבוע בקניון ה"בתימון" בבת-ים, שבמהלכו פגע השודד - ככל הנראה נער בן 16 - בקשישה, ופצע אותה באורח בינוני. היא אושפזה בבית החולים במצב בינוני. עד כה לא הצליחו החוקרים לעלות על עקבותיו של מבצע השוד.

 

ואילו נערים ממודיעין, כל מתברר, בחרו להעביר את ימי החופש הגדול האחרונים בשוד שליחי פיצה בתל-אביב. בתקופה האחרונה התקבלו מספר תלונות משליחי פיצריות בעיר, לפיהן הם הגיעו לכתובות בתל אביב עם המשלוח, והותקפו על ידי נערים שגנבו את כספם ואת הפיצה.

בחקירת המשטרה הצליחו לעלות על עקבותיו של אחד החשודים בן 17 ממודיעין. הוא נעצר ובית משפט לנוער האריך את מעצרו עד מחר. הנער הודה במיוחס לו, ובחקירתו מסר שמות של נערים נוספים, כולם בני 17 ממודיעין. מחר יובאו לבית המשפט לנוער, שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרם.

 

נראה כי שליחי פיצה הם מטרה פופולרית בקרב עברייני נוער באזור מודיעין. לפני כארבעה וחצי חודשים נעצרה קבוצת נערים משועממים בני 16 מהיישוב לפיד הסמוך לעיר, שנהגו להזמין פיצה, ובעוד השליח עולה, לרוקן את ארגז הקטנוע שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד הסמלים המבוקשים (אילוסטרציה)
צילום: רועי צוקרמן
מומלצים