שתף קטע נבחר

הרב עובדיה: המשיח יפסוק כמו הספרדים

בשיעורו השבועי שעסק בהלכות ראש השנה, התייחס הרב עובדיה יוסף להבדלים בין העדות וקבע שכל אחד צריך להיצמד למנהגיו עד בוא המשיח - "ואז האשכנזים יחזרו בתשובה"

הוא מרבה לעקוץ את האשכנזים ומנהגיהם בכל הזדמנות, והיום הוא כבר משוכנע: המשיח ינהג כמזרחי. בשיעורו השבועי אמש (מוצ"ש), שעסק בהלכות תקיעת שופר, התייחס הרב עובדיה יוסף לפסיקת ההלכה ולמנהגים המשתנים מעדה לעדה. הוא הדגיש כי כל אדם צריך להיצמד למנהגי אבותיו וכי "אלו ואלו דברי אלוקים חיים", אך טען שכשיבוא המשיח הוא יכריע את הכף לטובת הספרדים. 

 

הרב אמר את הדברים בנימה מעט משועשעת, ואולם מדובר בנושא שבו הוא פוסק בצורה עקבית כשנדרש לבחור בין השיטה האשכנזית והספרדית. בעבר פסק הרב עובדיה כי בארץ ישראל יש לנהוג על-פי שיטת הפוסקים הספרדית.

 

וכך אמר הרב הלילה: "אנחנו לא יכולים להכריע עד שיבוא משיח צדקנו ויעשה את כולנו עם אחד. רק המשיח יכול לעשות את זה. הוא יגיד להם: מה אתם אומרים 'בוּרִיך אתוּ'? תאמרו 'ברוך אתה'! וכשיאמר לא יוכלו לחלוק עליו. זה המשיח זה... יקומו אברהם, יצחק ויעקב בתחיית המתים, מה יגידו? יתחילו להגיד - הם היו חאלבים. מחאלב. הם לא אמרו 'בוּרִיך אתוּ'. אמרו 'ברוך אתה'. יאמרו 'ברוך אתה' וכל האשכנזים יחזרו בתשובה".

  

בשיעור פסק הרב עובדיה יוסף בנוסף, כי אדם שילדיו לומדים בבית ספר חילוני פסול מלשמש כחזן בבית הכנסת בחגי תשרי או לתקוע בשופר, גם אם הוא עצמו שומר מצוות. "הוא מתפלל שלוש תפילות ומניח תפילין – אז מה יהיה? ... הוא מתפלל בגלל שהוא רגיל להתפלל. אבא שלו הרגיל אותו להתפלל ובשביל זה הוא מתפלל. אם לא - גם לא היה מתפלל".

 

הוא הוסיף כי רק אדם הגון, ישר וירא שמים, השולח את ילדיו לתלמודי תורה, יכול למלא תפקידים אלו ובכך לשמש סניגור על עם ישראל, אך אם החזן או התוקע בשופר הוא "בן-אדם לא טוב" הקדוש ברוך הוא לא מקבל את תפילתו ורק שונא בגללו את הציבור כולו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיא אסיאג
מומלצים