שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ציור מזרק נוטף דם לבית שופט "האם המרעיבה"
  חוברת שכותרתה "עלילת הדם על ספסל הנאשמים, האמא המרעיבה או היהדות החרדית כולה" הגיעה לביתו של השופט המחוזי משה רביד. החוברת, עליה ציור של מזרק נוטף דם, הועברה למשטרה, האבטחה על דיוני השופט תוגברו

  שופט תחת איומים? שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, משה רביד, הדן בתיק בו מואשמת "האם המרעיבה" בהתעללות בבנה הפעוט, קיבל לביתו חוברת עליה ציור של מזרק נוטף דם, ופירוט האשמות קשות נגד המשטרה והפרקליטות. כך נודע היום (יום א') ל-ynet. בעקבות התקרית הועברה החוברת לחקירת המשטרה, והוגברה האבטחה על דיוני הפרשה.

   

  החוברת, שהגיעה במהלך סוף השבוע לביתו הפרטי של השופט, נושאת את הכותרת "עלילת הדם על ספסל הנאשמים: האמא המרעיבה או היהדות החרדית כולה". בחוברת מופיעים פרטיהם של כל ילדיה של האם הנאשמת ותמונותיהם, כולל שמו ותמונתו

   של הילד בן השלוש העומד במרכז הפרשה. בנוסף, מופיעים בחוברת גם שמות הפרקליטות המטפלות בתיק, עורכות הדין מעיין אורן-רימון וטל ויסמן. מאות חוברות דומות הופצו בקרב העדה החרדית בתקופה האחרונה, אך זו הפעם הראשונה שהן מגיעות לביתו של השופט.


  החוברת שהופצה (צילום: דודי ועקנין)

   

  על גב החוברת הופיע ציור של מזרק ממנו זולגת טיפת דם, המרכיבה את אותיות הכותרת. החוברת מפרטת את השתלשלות העניינים לפי גרסת העדה החרדית, וכוללת האשמות קשות על "רצח האופי" שביצעו הפרקליטות והמשטרה באם הנאשמת.

   

  בעקבות התקרית, הועברה החוברת לטיפול קצין חקירות במחוז ירושלים שיחקור מי אחראי לשליחתה לביתו של השופט. במקביל, יתגברו מאבטחי משמר בתי המשפט את הנוכחות בדיוני הפרשה.

   

  ביום שלישי: דיון תחת אבטחה

  ביום שלישי הקרוב אמור להיערך דיון נוסף בבית המשפט, לאחר שביום חמישי האחרון הגיש שירות המבחן לבית המשפט את המלצתו להרחיק את האם מילדיה. הדיון הקרוב יעסוק בבקשת הפרקליטות להחמיר את תנאי שחרורה של האם, ולהוציאה מבהית בו היא מתגוררת כעת עם יתר ילדיה.

   

  לפני כשבועיים קבע השופט רביד כי בראיות נגד האם הנאשמת בהרעבת בנה ח'

  בן השלוש, שהוגשו לבית המשפט, קיים חשש שפגעה גם בשאר ילדיה ושהיא מסוכנת להם.

   

  בהחלטתו לא חסך השופט רביד במילים קשות, כשתיאר ההאשמות נגד האם - "המונעת בנה הקט במכוון ובשיטתיות אוכל; גורמת להרעבתו עד כדי תת זונה וסכנה ממשית לחייו; מחבלת בטיפולים הרפואיים שניתנו לו; מטעה את הצוות הרפואי ביחס למצבו; גורמת לכך שיעבור אין ספור בדיקות וטיפולים רפואיים מכאיבים מסוכנים ומיותרים, ואף פוגעת בגופו וגורמת לו חבלות ונגעים מדממים בעור".

   

  ממשטרת ירושלים נמסר כי הוגשה תלונה ונפתחה חקירה. מדוברות בתי המשפט נמסר בתגובה לפרסום כי "השופט משה רביד אכן קיבל דברי דואר מהמגזר החרדי העוסקים בפרשה של 'האם המרעיבה'. משמר בתי המשפט הגיש תלונה במשטרה. מעבר לכך, איננו מוסרים פרטים על רמת אבטחה הניתנת לשופטים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האם המרעיבה
  צילום: דודי ועקנין
  השופט משה רביד
  צילום: בוצ'צ'ו, אתר בתי המשפט
  קטע מהחוברת
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים