שתף קטע נבחר

קוביות בבטן: 5 מיתוסים ו-7 תרגילים מנצחים

הרבה כפיפות בטן זה בהכרח טוב? האם הגנטיקה יכולה למנוע מאיתנו בטן שטוחה? המכשירים לעיצוב הבטן יזרזו את תהליך ההתחטבות? מי לא רוצה קוביות בבטן - קבלו מיתוסים נפוצים ולסיום שבעה תרגילים שיעזרו לכם להגיע לשם

בין אם צריך לבצע כפיפות בטן עד תשישות, תוך שימוש באחד מתוך מספר המכשירים לאימון שרירי הבטן שיש כיום, או לעבור שאיבת שומן בבטן, הרצון לבטן מושלמת ממשיך להיות אובססיה של כולנו. האם יש דרך בטוחה וודאית לבטן קשה כסלע?

 

כל כמה חודשים צץ בשוק מכשיר חדש המתיימר להיות הדרך הטובה ביותר לקבל קוביות בבטן. "פחות מאמץ", "רק מספר דקות ביום", "הורדה במשקל" - מבטיחים המוצרים בשפה השיווקית שרוצה לתפוס את תשומת ליבנו. רוב המערכות החדשות ניזונות ממיתוסים בנוגע לדרך השגת הבטן המושלמת, אך האם זה באמת עובד? בואו נבדוק מקרוב כמה מיתוסים מתחום עיצוב הבטן

 

1. "אם אאמן את הבטן שלי ככל שניתן, אשרוף שומן ואקבל בטן שטוחה"

עובדה: כשזה מגיע לשומן, אין דבר כזה שנקרא הורדה נקודתית. זה אומר שלא ניתן לבחור את המקום בו שורפים שומן. ניתן לאמן את שרירי בטן עד תשישות ועדיין לא תראו את החיטובים של הבטן אלא אם תורידו את כמות השומן בכל חלקי הגוף. המפתח הוא להוריד את התצרוכת הקלוריות.

 

2. "שרירי הבטן שונים מקבוצות השרירים האחרות, לכן טוב לאמן אותם כל יום"

עובדה: שרירי הבטן הם בדיוק כמו כל שאר קבוצות השרירים אז כל החוקים המסורתיים של אימון - תקפים גם כאן. תנו לבטן לנוח לפחות יום אחד בין אימון לאימון.

 

3. "ככל שאעשה יותר כפיפות בטן, כך אראה תוצאות טובות יותר"

עובדה: הרבה אינו בהכרח טוב יותר. כשמתאמנים, טכניקה טובה יותר ממספר החזרות. עבדו עם תנועות איטיות ונשלטות והתרכזו על הכנסת שרירי הבטן בטווח תנועה מלא.

 

4. "מכשירי הבטן מזרזים את התוצאות ועוזרים לי לקבל יותר שריר עם פחות מאמץ"

עובדה: אין צורך להשתמש במכשירים כדי לזרז את התוצאות. התנגדות הגוף שלכם היא כל שאתם צריכים. מכשירים יכולים להגביל את טווח התנועה ולמעשה ישתמשו בפחות שרירים מאשר כפיפות בטן ללא מכשור.

 

5. "לכל אחד יכולה להיות בטן שטוחה"

עובדה: לכל אדם יש מבנה גוף שונה הנקבע על פי הגנטיקה שלו. יש אנשים שלעולם לא תהיה להם בטן שטוחה, לא משנה כמה הם רזים או כמה הם עובדים קשה.  


7 תרגילי בטן מומלצים

כפיפות הבטן המסורתיות שכולנו מכירים הן טובות ויעילות, אולם לא די בהם כדי לפתח את שרירי הבטן. כדי לראות את התוצאות הטובות ביותר עליכם להשתמש ולחזק את מכלול שרירי הליבה, במיוחד כופפי הירך. כדי להביא למקסימום את האפקטיביות של האימון, השתמשו במגוון תרגילים ועשו חזרות רבות ככול האפשר ממגוון תרגילי הבטן ושרירי הליבה.

 

  • הפלאנק: בשכיבה על הבטן, הניחו את המרפקים על הרצפה והרימו את הגוף מעל הקרקע על קצות האצבעות. שמרו על גופכם בקו ישר והנמיכו לרצפה, חזקו את שרירי הבטן והחזיקו כמה שניתן.

 

  • אופניים: שכיבה על הגב כשהברכיים כפופות לכיוון החזה. הרימו את השכמות מהרצפה ושמרו את האצבעות משולבות מאחורי הראש. האריכו את רגל ימין לזווית של 45 מעלות מהרצפה. הרימו את כתף ימין לכיוון ברך שמאל על ידי החזקת הבטן ואז כופפו רגל ימין ושילחו לפנים את רגל שמאל תוך סיבוב קל של הגוף לימין כך שהשכמה השמאלית עכשיו עולה לכיוון ברך ימין. חיזרו כאילו הרגליים מפדלות באופניים.

 

  • כסא הקפטן - בטן תחתונה: מכשיר הנמצא ברוב המכונים. עימדו על הכסא וייצבו את הגב העליון על ידי תפיסת הידיות תוך שמירה על גב לחוץ נגד הכסא. החזיקו את שרירי הבטן כדי להביא את הברכיים לכיוון החזה.

 

  • קראנצ' אחורי: שכבו על הגב והאריכו את הרגליים לכיוון התקרה. נעלו את האצבעות מאחורי הראש והחזיקו את שרירי הבטן כדי להרים את השכמות מהרצפה. בעת העלאת השכמות דחפו את הרגליים לכיוון התקרה.

 

  • חרק מת: שכבו על הגב עם כיפוף הברכיים ב- 90 מעלות. האריכו את הזרועות לכיוון התקרה. החזיקו את הבטן והצמידו את הגב לרצפה. במקביל, ישרו והנמיכו באיטיות את רגל שמאל לכיוון הרצפה והורידו את יד ימין לאחור לכיוון הראש. חיזרו למצב התחלתי וחזרו על התרגיל בצד השני.

 

  • העברת כדור: שכבו על הגב והאריכו הרגליים לכיוון התקרה. מקמו את הכדור בין כפות הרגליים. שימרו על ידיים ורגליים ישרות והנמיכו אותם לכיוון הרצפה, תוך שמירה על בטן חזקה בכל הזמן. הביאו את הרגליים והידיים למצב התחלה והעבירו את הכדור לידיים. הנמיכו שוב ידיים ורגליים לרצפה, המשיכו את התרגיל והעבירו את הכדור מהידיים לרגליים בכל חזרה.

 

  • קראנצ' עם כפיפת יד ארוכה: שכבו על הגב עם כיפוף ברכיים. האריכו ידיים ישר מאחורי הראש ושימרו עליהן צמודים לאוזניים. נעלו אצבעות במקרה הצורך. החזיקו את הבטן תוך הרמת השכמות מהרצפה. הנמיכו וחיזרו על התרגיל.

 

הכותב מומחה לפיזיולוגיה של המאמץ ברשת "גו אקטיב"
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בטן. זה לא הכמות של התרגילים, אלא איכותם
צילום: הילה דפנה
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים