שתף קטע נבחר

פקקים בירושלים: טנק המרכבה נעצר בשל עמודים

לרגל הפנינג לנוער לפני גיוס, החליטו בעיריית ירושלים ובצה"ל להפתיע ולהעמיד טנק מרכבה בלב המדרחוב. הצרות החלו כאשר מול הטנק ניצב מכשול בלתי צפוי. לפחות התיירים נהנו

מה עשה טנק מרכבה בכניסה למדרחוב בן יהודה בירושלים? את השאלה הזו ודאי שאלו את עצמם מאות מתושבי הבירה בצהריים (יום ג'), בעת שמשוריין הכבד שהובל ברחובות אגרון והמלך ג'ורג' על גבי משאית - ניסה להידחק אל המדרחוב הצר ושוקק החיים. הצבת הטנק במדרחוב נכשלה לבסוף בגלל שני עמודים שחסמו את דרכו. 

 

הניסיון להציב את המרכבה במדרחוב היא חלק מפרויקט "מתגייסים" של אגף החברה בעיריית ירושלים וצה"ל, המיועד לתלמידי תיכון העומדים לפני גיוס. הערב ייערך במדרחוב הפנינג ססגוני שיכלול הופעות, ביתנים של פלוגות ויחידות בצה"ל ותצוגות ראווה של כלי רכב צבאיים וכלי נשק.


הו-הא מי זה בא? (צילום: גיל יוחנן) 

 

בין המייצגים בהפנינג היה אמור להיות גם הטנק, אולם המשוריין שרגיל בימים כתיקונם לרמוס כל דבר שעומד בדרכו,

נתקל הפעם במכשול לא צפוי: שני עמודים הניצבים בכניסה למדרחוב מנעו את כניסתו פנימה. הטנק ניסה לעבור מימין, ולאחר מכן משמאל ולאחר שעה ארוכה של תימרונים התייאשו מארגני האירוע והורו לנהג הטנק לעשות דרכו חזרה לבסיס.

 

אך אי-ההצלחה לא הפריעה לתושבים. "זה עושה לי חשק להתגייס שוב", סיפרה ל-ynet יעל, בת 35. התיירים בירושלים שחלפו העדיפו דווקא להוציא מצלמות ולתעד ללא הרף את המאורע הנדיר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התיירים שלפו מצלמות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים