שתף קטע נבחר

נאשם באונס ילדה מוגבלת שוחרר למעצר בית

שרל סיטבון שוחרר למעצר בית מרוחק מבית הילדה, למרות שבתסקיר ראשון של שירות המבחן נקבע שהוא עלול לחזור על מעשיו

בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה שיחרר הבוקר (יום ה') למעצר בית נאשם בתקיפה מינית של ילדה מוגבלת בת 11. זאת, למרות התנגדות התביעה ולמרות ששירות המבחן קבע בתסקיר כי יש חשש שהוא יחזור על מעשיו. 

 

שרל סיטבון, בן 69 מנתניה, נעצר בתחילת החודש שעבר בעקבות תלונה שהגישה אמהּ של הילדה, ממנה עלה כי סיטבון התייחס לבתה כמו סבא, ואף לקח אותה לטייל ברכבו לאחר שעברה תאונת דרכים קשה. לחרדתה של האם, התברר כי סיטבון ניצל את הטיולים ותקף את הילדה.

 

בעקבות התלונה נפתחה חקירה במשטרת נתניה, סיטבון נעצר והוגש נגדו כתב אישום, בו יוחסו לו עבירות של מעשה סדום, מעשה מגונה ונסיון לאונס. יחד עם כתב האישום הוגשה נגד סיטבון בקשה למעצר עד תום ההליכים.

 

התובע, עורך הדין רדא ענבוסי מפרקליטות מחוז מרכז, התנגד לשחרורו של סיטבון וטען כי מדובר במעשים חמורים ובחלופת המעצר שמוצעת אין כדי להקהות את המסוכנות של הנאשם. עוד ציין כי סיטבון מחזיק באזרחות זרה, ולכן גדלים סיכויי הימלטותו מהארץ. ענבוסי טען עוד כי גם איזוק אלקטרוני לא יסיר את המסוכנות של הנאשם, וכי תהיה לנאשם גישה לחדר המדרגות בבניין, בו הוא עלול לחזור על מעשיו. 

 

בבית המשפט התברר כי יש תסקירים של שירות המבחן, מהם עולה כי קיים עיוות בתפישתו של סיטבון את הילדה, והוא רואה בה אדם בוגר בעל יוזמה והבנה ביחסים בין-אישיים בתחום המיני. לתפישתו, כך נכתב, היא התנהגה מולו באופן מפתה. שירות המבחן התרשם כי במצבו של סיטבון קיים סיכון להישנות התנהגותו הבעייתית. בתסקיר נוסף, המליץ שירות המבחן לשחרר את סיטבון למעצר בית באיזוק אלקטרוני והשגחה של בני המשפחה.

 

עורכת דינו של סיטבון, נוגה ויזל, המייצגת אותו יחד עם עורך הדין אילן מזרחי, טענה כי התסקיר השני חיובי וכי שירות המבחן ממליץ לשחררו. עוד אמרה כי ההגנה מוכנה להוסיף עוד אדם שישגיח על מרשה במעצר הבית. 

 

בהחלטה קבעה השופטת זהבה בוסתן חלופת מעצר מרוחקת ממקום מגורי הילדה. לדבריה, התחשבה בעבודה כי מדובר בנאשם בן 69 ללא עבר פלילי. הוא ישוחרר למעצר בית באיזוק אלקטרוני באשדוד, לאחר הפקדה של 10 אלף שקלים וחתימה על ערבויות צד ג'. בנוסף, אסרה השופטת על סיטבון ליצור קשר עם המתלוננת ואימה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגדור אור
"התסקיר השני חיובי". עו"ד נגה ויזל
צילום: אביגדור אור
מומלצים