שתף קטע נבחר

הרמת כוסית עם לבני? מופז העדיף משפחות שכולות

עשרות פעילי קדימה הרימו כוסית לרגל השנה החדשה. "הייתי שמח לראות את ציפי ושאול מרימים כוסית יחדיו", אמר פעיל. מלשכת מופז נמסר, כי המפגש בבית יד לבנים נקבע מראש

בבית תנועת קדימה שבפתח תקוה נערך הערב (יום ה') טקס הרמת כוסית לרגל ראש השנה. בעוד חברי כנסת בירכו ואף עלו לבמה כדי לשיר שירים, בלט בהעדרו ח"כ שאול מופז, שבאותה עת נפגש עם משפחות שכולות להרמת כוסית בבית יד לבנים.


לבני וחברים מרימים כוסית, הערב (צילום: דודו אזולאי)

 

באירוע נכחו עשרות רבות של פעילים וכן חברי כנסת מהסיעה. יו"ר קדימה, ציפי לבני, לא נראתה מוטרדת מהיעדרתו של מופז.

היא נראתה מחויכת למדי ואף עלתה לשיר על הבמה עם חברי סיעה נוספים.

 

בדברים שאמרה באירוע, הצדיקה לבני את ההחלטה לא להיכנס לממשלה. לדבריה, "הציבור יודע שיש תקווה להוביל את המדינה הזאת... קדימה תהפוך את ישראל למדינה שגאווה להיות אזרח בה. מגיע לעם ישראל שתהיה לו שנה טובה יותר. אני לא מחכה לכישלון של מישהו, אני מקווה שיצליחו לעשות את הדברים הנכונים בעינינו".

 

לבני הודתה לקהל, ואמרה כי "בשנה האחרונה עברתי הרבה מאוד תהליכים. חלק תמכו חלק פחות, אני רוצה להודות לכולם, כי רק אם נשכיל ונדע להיות ביחד אנחנו נוכל לא רק לדבר על החזון הזה אלא גם ליישם אותו".

 

יו"ר קדימה חלקה בנאומה שבחים למפלגה, וטענה שוב: "ניצחנו את הבחירות, ואת הניצחון הזה אף אחד לא ייקח מאיתנו. בבחירות הבאות ננצח את כל הגושים שמנסים לחסום את ישראל מלעשות שינוי שישראל כה זקוקה לו".

 

חיים רמון אמר: "אני משוכנע שאנחנו נדע להבחין בין עיקר לטפל, והעיקר זה לעשות מה שהסיעה עשתה מאז שעברנו לאופוזיציה. זה לא היה פשוט לעבור משלטון לאופוזיציה. המעבר הזה לא רק שלא שבר את קדימה, הוא אפילו חיזק אותה. הבנו שאנחנו עושים מה שנכון וטוב. אני משוכנע שהשנה הבאה תהיה שנה טובה מהסיבה שאו שתהיה ממשלה בראשות קדימה או שתהיה אלטרנטיבה שבקרוב תהיה ממשלה בראשות קדימה. אחרי שראינו את ממשלת נתניהו יש לכולנו למה להתגעגע. אני מאמין שעוד בשנה הבאה אנחנו נראה את ציפי בראש הממשלה".


רמון הפגין את בטחונו בכך שעוד שנה לבני תהיה רה"מ (צילום: דודו אזולאי)

 

ח"כ רוחמה אברהם דיברה באירוע על המושב שהסתיים בכנסת: "לממשלה הרחבה הזו לא עשינו חיים קלים ועוד נמשיך למרר להם את הנשמה... מי ייתן בשנה הבאה נהיה כאן כאשר את ציפי מובילה את מדינת ישראל רק קדימה".

 

"מופז צריך לבדל את עצמו מציפי"

לעומת לבני, אחד הפעילים שנכח באירוע אמר ל-ynet כי "צורם מאוד שמופז לא כאן. הפעילים שמו לב לזה. זה מקלקל את האווירה החגיגית.

כמי שקדימה יקרה לו, הייתי שמח לראות את ציפי ושאול מרימים כוסית יחדיו".

 

מלשכתו של מופז נמסר כי הוא נעדר בשל התחייבויות קודמות. "בכל שנה לפני החג פוגש מופז משפחות שכולות ומגיע להרמות כוסית בבתי יד לבנים. המפגש עם המשפחות נקבע לפני שנקבעה הרמת הכוסית ומופז חשב שהמשפחות וכבודן קודמים לפוליטיקה".

 

אולם אחד מחברי הסיעה סיפק הסבר אחר להעדרותו של מס' 2 במפלגה: צרכים פוליטיים. "הוא עובד קשה לשקם את מחנהו ולכן צריך לבדל את עצמו מציפי", אמר הח"כ. "זו לדעתי הסיבה האמיתית שלא הגיע לכאן הערב". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפגש עם משפחות שכולות
צילום: יותם פרום
לבני נואמת באירוע. יש תקווה
צילום: דודו אזולאי
רוחמה אברהם. מי ייתן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים