שתף קטע נבחר

צילום: חיים הורנשטיין ו -AP

מפקד הבסיס: החברים של אסף יחזרו לטוס מחר

תא"ל עדן אטיאס הבהיר כי הכשרת חבריו של אסף, שזה עתה סיימו קורס טיס, תימשך כרגיל: "לוקחים את הצעירים חזרה לשמיים, להחזיר את המכונה הזו לעבוד"

"מחר בבוקר חוזרים לטוס" - כך הודיע בצהריים (יום ב') תת-אלוף עדן אטיאס, מפקד בסיס חיל-האוויר בנבטים שממנו יצא אתמול סרן אסף רמון לטיסה שממנה לא שב.

 

 

תא"ל אטיאס, שהגיע להשתתף בהלוויתו של סרן רמון הבהיר כי למרות האסון, אימוניהם של חבריו של אסף, שזה עתה סיימו קורס טיס ועדיין מצויים בשלבי הכשרה - לא ייפסקו: "לוקחים את הצעירים חזרה לשמיים, נמשיך את ההכשרה המאוד חשובה הזו, להחזיר את המכונה הז לעבוד, למרות הכאב והצער שמלווה אותנו בדקות האלו".


משפחת חיל האוויר מתאבלת (צילום: חגי אהרון)

 

סמוך לבית העלמין התאספו מאות אנשים. אטיאס סיפר כי את הארון יישאו על כתפיהם שישה קצינים בדרגת סגן, חבריו של אסף. הם ביקשו זאת - וחיל האוויר נענה להם.

 

"בעקבות התאונה המצערת שהיתה אתמול, אנחנו נמצאים   

בתהליך מתקדם של החקירה", הוסיף. "החוקרים בודקים את כל הכיוונים. עדיין אין ממצאים חד משמעים לגבי הסיבה. אנחנו כרגע בעיקר עסוקים בחיבוק המשפחה ותמיכה בלוחמים הצעירים".

 

בהלוויה בנהלל משתתפים, נוסף על בני המשפחה, גם חברים רבים, קצינים בכירים בעבר ובהווה מחיל-האוויר ומצה"ל כולו וכן בכירים בצמרת המדינה - בראשם הנשיא שמעון פרס, שיהיה הנואם המרכזי, וראש הממשלה, בנימין נתניהו. השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, ישתתף אף הוא בהלוויה. את הטקס ינהל הרב הצבאי, רב-נגד יואל חזן, מי שניהל גם את טקס הלוויה של אילן רמון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רמון. החברים ימריאו מחר
צילום רפרודוקציה: יריב כץ
ליד חלקת הקבר
צילום: חגי אהרון
מאות באו לנחם
צילום: חגי אהרון
מומלצים