שתף קטע נבחר

השופטת של "רמדיה" מזהירה: אולי ניאלץ להפסיק

רק ביוני 2010 יחל שלב ההוכחות במשפט בפרשת מזון התינוקות שהרג ילדים. 25 מהעדים לא יידרשו לעלות על הדוכן, אבל הסניגורים מתעקשים לחקור שניים מהורי הילדים שנפטרו. העיכוב באיסוף החומר בגרמניה עלול להוביל להפסקת המשפט

הם חיכו שש שנים עד פתיחת המשפט , והסחבת לא נגמרת. רק ביוני 2010 יתקיים הדיון הראשון בשלב ההוכחות במשפט "פרשת רמדיה", והשופטת בתיק, ליה לב-און, הזהירה היום (ב') שתיאלץ להפסיקו כליל. 

 

בבית משפט השלום בפתח תקווה התקיים דיון נוסף במשפט שמתנהל בעצלתיים, דיון ששוב לא נגע מהותית לאישומים בתיק - שכוללים גרימת מוות ברשלנות - נגד אנשי חברת "רמדיה" ועובדי משרד הבריאות.

הפרשה התרחשה ב-2003 כששני תינוקות נפטרו ו-20 אחרים נפגעו קשות בגלל מחסור בוויטמין B1 (תיאמין, שהיה אמור להימצא בתחליף החלב).

 

הסנגוריה והפרקליטות הציגו הסכמה אליה הגיעו, לפיה הסנגורים מוותרים על הבאתם לעדות של 41 מעדי התביעה - מתוכם 25 בני משפחה של הילדים שנפגעו. הסכמה זו אמורה גם לזרז את ההליכים, לכשיתחילו. על עדויות של שתיים מהמשפחות לא הושגה הסכמה, ולפי שעה הם יצטרכו לעלות על דוכן העדים ולהשיב לשאלות על נסיבות המקרים הטראגיים.

 

בדיון שוב עלו טענות על כך שחומר החקירה של הרשויות בגרמניה, משם יובא המזון המסוכן,

עדיין לא התקבל אצל הסניגורים. השופטת קראה לפרקליטות לזרז את קבלת חומר החקירה מגרמניה.

 

"אין כל ספק כי על המדינה לנקוט בכל ההליכים כדי לזרז קבלתו, שמא בשל חסרונו בשלב כלשהוא יהיה על בית המשפט להפסיק את הדיונים בתיק", אמרה השופטת לב-און, והורתה על נציג המחלקה הבינלאומית בפרקליטות להתייצב מולה בשבוע הבא על מנת לזרז את הטיפול בנושא.

 

בהחלטה הודתה השופטת לסנגורים על ההסכמות לגבי ויתור על העדת בני המשפחה. "התחשבותכם במשפחות ראויה בעיניי", היא קבעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא רואים את הסוף
אביבה חייבי ובתה נועה שנפגעה
צילום: אוהד קיינר
אחד הנאשמים, משה מילר, מבעלי "רמדיה"
צילום: דודו אזולאי
מומלצים