שתף קטע נבחר

אזהרה: איום קונקרטי לפגיעה בישראלים בהודו

באזהרה שפרסם המטה ללוחמה בטרור נאמר כי ארגון הטרור שביצע את הפיגוע במומבאי בנובמבר אשתקד, נערך לבצע מספר פיגועים ברחבי הודו, ייתכן בבתי חב"ד

ערב ראש השנה - אזהרת מסע חמורה לישראלים השוהים בהודו: המטה ללוחמה בטרור פרסם הערב (יום ה') הודעה ובה הוזהרו הישראלים השוהים בהודו להימנע משהייה באתרים הומי תיירים מערביים וישראליים, שאינם מאובטחים אבטחה חמושה ונראית לעין. כמו כן מזהירים במטה להימנע מכל ביקור או שהיה בחבל ג'אמו-קשמיר.

 

באזהרה, ברמה של איום קונקרטי מאוד, נאמר כי ארגון הטרור שביצע את הפיגוע במומבאי בנובמבר אשתקד, נערך לבצע מספר פיגועים ברחבי הודו, לרבות באתרי ריכוז של תיירים מערביים וישראליים, ייתכן גם בבתי חב"ד.

 

במטה ללוחמה בטרור אומרים כי בשל איומי טרור פוטנציאליים ברחבי הודו כולה, מומלץ למטיילים הישראלים הנוסעים להודו לנקוט בצעדי עירנות וזהירות, בהתאם לכללי התנהגות מומלצים בחו"ל.

 

פרשננו לענייני ביטחון, רון בן ישי, מוסיף כי אזהרת המסע מתבססת על מידע מודיעיני - מוצק, מיידי וקונקרטי ומעורר צורך לפעולה. הארגון שמתכנן את הפיגועים הוא ה"לשקר א-טייבה", שבסיסו בפקיסטן והוא שאחראי לפיגוע במומבאי. ארגון זה הוא בעל תשתית רחבה ויש הטוענים שהוא אף נעזר בחשאי על ידי שירות המודיעין הפקיסטני.

 

אחרי הפיגוע במומבאי פעלו שלטונות פקיסטן נגד הארגון ועצרו את ראשיו, אולם התשתית העניפה של הארגון קיימת כנראה ועודנה מסוגלת

 להוציא פיגועים גם בשטחה של הודו, לכן צריך לייחס לאזהרת המסע חשיבות רבה ולהתייחס אליה ברצינות.

 

בחודש נובמבר נרצחו בבית חב"ד במומבאי שישה ישראלים - שליחי חב"ד, הרב גבריאל ורבקה הולצברג, אריה לייבוש טייטלבאום, בן-ציון קרומן, יוכבד אורפז ונורמה שוורצבלט-רבינוביץ'.

 

טרוריסטים השתלטו אז, פרט לבית חב"ד, גם על כמה מלונות בעיר והם ירו לעבר אזרחים בתחנת רכבת וברחובות. בפיגועים נרצחו קרוב ל-200 בני-אדם, מרביתם הודים, אך גם עשרות תיירים נפגעו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית חב"ד במומבאי, לאחר הפיגוע בנובמבר
צילום: AP
מלון טאג' מאהל במומבאי, נובמבר אשתקד
צילום: AP
מומלצים