שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בעקבות הפרסום ב-ynet: חסרי הבית יחגגו במלון
  משפחת בן-ארבוב - הורים ושישה ילדים - גרים כבר שלושה שבועות באוהל בירושלים, ומחכים לדיור ציבורי. תורם שקרא את סיפורם מימן שהות במלון לימי החג

  לפני יומיים הצגנו את סיפורה של משפחת בן-ארבוב, הורים וששת ילדיהם, שמתגוררים כבר שבועות באוהל מול משרד החוץ בירושלים. כעת, בעקבות הפרסום ב-ynet, תחגוג המשפחה את ראש השנה לא בדשא מול משרד החוץ, כפי שחששו, אלא בבית מלון מכובד עם ארוחות חג - בזכות גולש אנונימי.

   

  "הוא התקשר אליי, אמר שלום וסיפר שקיבל את הטלפון שלי מכם אחרי שקרא את הכתבה והתרגש ואמר שסגר לי בית מלון שאקח את האישה והילדים ואהיה שם עד יום שני בצהריים", סיפר בהתרגשות אבי המשפחה, אביב. "הוא בירך אותנו אבל לא רצה להזדהות. סוף סוף אנחנו מרגישים מזרונים אמיתיים של המיטות, אחרי ששנה שלמה ישנו על הרצפה, על שמיכות פרושות".

   

  לפני כשבוע הגישה המשפחה גם תביעה בבית המשפט המחוזי בירושלים בה תבעה מעיריית ירושלים וממשרד השיכון למצוא פתרון למצוקתם. בשיחה עם ynet סיפר אביב שעוד לפני שהתקיים הדיון, יצרו איתו קשר נציגי העירייה והבטיחו שמיום שני עיריית ירושלים תסדיר פתרון זמני. מעיריית ירושלים אכן נמסר כי "עיריית ירושלים תממן דיור זמני למשך חודש, אכסנייה או בית מלון ובתום התקופה אנו מקווים שיימצא פתרון קבע עבור המשפחה". 

   

  אביב ויעל, בני 38 מירושלים, התגוררו בעבר בדירה שכורה. הוא - למרות נכותו - עבד בשיפוצים וניהל מסעדה והיא עבדה כקוסמטיקאית. אך עם השנים מצבו הבריאותי של אביב הידרדר והוא החל לקבל קצבת נכות מהביטוח לאומי,

   יעל לא יכלה להתמיד בעבודתה, מפני שלא יכלה להרשות לעצמה תשלום למטפלת.

   

  בשל מצבם הכלכלי, הם עזבו לפני יותר משנה את הדירה ששכרו ועברו להתגורר בדירת חדר וחצי של אמו הקשישה והחולה של אביב בירושלים. בשל מצבה של האם הם עזבו את דירתה - הישר לאוהל מול משרד החוץ.

   

  המשפחה זכאית אמנם לדיור ציבורי, אך התור ארוך. לטענתם, הם גם לא יכולים לממש סיוע לשכר דירה שהוענק להם, כי חשבונם מוגבל וללא המחאות אף אחד לא מוכן להשכיר להם בית. הם פנו למשרדי ממשלה ולפוליטיקאים רבים, אך התוצאה בשטח לא השתנתה. לפחות לכמה ימים, היה מי שדאג להם לקורת גג ולחג שמח.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קורת גג, לפחות לשלושה ימים
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים