שתף קטע נבחר

איים על "עבריינים במדים", וייצא בקרוב מהכלא

בעוד כחודשיים ייצא לחופשי העבריין מיכאל מור, שהטיל אימה על שוטרים ועל שופטים. בית משפט השלום בנצרת גזר עליו 11 חודשי מאסר על עבירות אלימות. בנוסף סוכם כי הוא יורחק מנהריה לקצת יותר משנה

השוטרים הורשעו, העבריין יוצא לחופשי: מיכאל מור, העבריין שאיים על קציני משטרה בכירים ושופטים ממחוז הצפון, ועמד במוקד פרשת "עבריינים במדים" בה ניסו שוטרים לפגוע בו, יוצא בזול - בחסות בית המשפט. בית משפט השלום בנצרת גזר עליו היום (ב') 11 חודשי מאסר בפועל, שיחושבו מהיום שבו נעצר עד תום ההליכים - בחודש פברואר השנה. המשמעות - בעוד כחודשיים יהיה אדם חופשי.

 

השופטת יפעת שטרית קבעה כי מור - שהורשע בהתהליך גישור מיוחד בעבירות אלימות - יורחק למשך 13 חודשים מנהריה, העיר בה הוא מתגורר, ולא יוכל גם לנוע בה.

 בנוסף נגזרו עליו 18 חודשי מאסר על-תנאי למשך שלוש שנים על עבירות של סחיטה באיומים וכל עבירה מסוג פשע, 12 חודשי מאסר על-תנאי למשך שלוש שנים על כל עבירת איום ו-12 חודשי מאסר על תנאי שיושתו עד לשחרורו על העבירות בהן הורשע.


מיכאל מור בבית המשפט (צילום: גיל אליהו)

 

לאחר מתן גזר הדין חגגו "חייליו" של מור. עורכי הדין מיכאל כרמל, יהלי שפרלינג ודורון נוי יצאו מהאולם מחייכים: "אנו בהחלט שבעי רצון. מדובר בגזר דין אמיץ של בית המשפט שלא התרשם מההד התקשורתי". על האמירה כי מדובר בניצחון גדול, אמרו: "זהו לא ניצחון גדול. מיכאל מור הוא אדם ככל אדם שביצע עבירות ובית המשפט גזר את דינו והתייחס אליו כמו לכל אדם אחר".

 

על השאלה - האם תושבי נהריה ובני משפחותיהם של השוטרים המעורבים בפרשת "עבריינים במדים" צריכים לחשוש עכשיו, ענה עו"ד כרמל: "כולם ניפחו את הפרשה מעל ומעבר. אין לתושבי נהריה ממה לחשוש". עו"ד שפרלינג הוסיף: "אנו מקווים שהפרשה הזו תביא לסיום את הסכסוך המיותר בין מיכאל מור לאנשי החוק. הוא שם מאחוריו את כל הפרק הזה".  

 


מימין לשמאל: עורכי הדין כרמל, שפרלינג ונוי (צילום: גיל אליהו)

 

נציגת התביעה, עו"ד שילה ענבר מפרקליטות מחוז צפון, אמרה: "אני לא שמחה. עתרתי לעונש אחר, אך בסופו של יום מה שיוכיח אם ההחלטה שלנו הייתה מוצדקת או מוטעית - זה מה שיקרה בעתיד. מעבר לענישה המרתיעה חשוב היה לנו להגיע למצב בו המתח התפוגג, שתושבי נהריה יוכלו לחיות חיים סבירים".

 

מור הואשם שאיים על שוטרים מהכלא שבו הוא מרצה עונש מאסר. לפני חודשיים נמחקו מסעיפי האישום עבירות של זילות בבית המשפט, הכשלת שוטר בעת מילוי תפקידו ושיבוש מהליכי חקירה. למעשה כתב האישום המקורי, שהתפרס על-פני 100 עמודים, הצטמצם לשמונה.

 

העבריין נמצא במעצר מאז יוני 2007, אז הוא החל לרצות עונש של 20 חודשי מאסר. חמישה חודשים לאחר מכן התפוצצה פרשת "עבריינים במדים".

 

בפרשת "עבריינים במדים" הואשמו השוטרים כי הניחו מטעני חבלה על מנת לנקום במור, שאנשיו איימו לאורך שנים על שוטרים ואף השליכו רימונים לבתיהם של שוטרים וקצינים. אחד המטענים התפוצץ וגרם נזק.

 

בכתב האישום, אותו הגישה המחלקה לחקירות שוטרים נגד החמישה - רפ"ק יניב אשור - קצין איסוף בימ"ר, רמי מוסא - רכז מודיעין בעכו, יוסי לוי - רכז מודיעין בימ"ר, רן קרויטרו - אזרח תושב האזור, ואלדד חדד - בלש בימ"ר גליל, נטען כי החליטו לפעול נגד האיומים באותה המטבע - הנחת מטענים שיבהירו למור כי גם הוא מאוים. באישום מתואר כיצד תיכננו את הפעולה, הרכיבו מטענים, ערכו ניסויים בהפעלתם ולבסוף הניחו אותם ביעדיהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיכאל מור. ידרים לאילת
צילום: גיל אליהו
צילום: דורון גולן
השוטרים שהואשמו
צילום: דורון גולן
מומלצים