שתף קטע נבחר

בפרקליטות שוקלים להעמיד לדין גם את אורי מסר

ל-ynet נודע כי בפרקליטות מתלבטים לגבי שותפו לשעבר של אולמרט - האם להגיש נגדו כתב אישום בעבירות שונות או קובלנה משמעתית בלבד ללשכת עורכי הדין

עו"ד אורי מסר, שותפו לשעבר של אהוד אולמרט - שנחשד גם הוא בפרשת "מעטפות הכסף" - אינו מופיע בכתב האישום, אך ל-ynet נודע הלילה (יום ו'), כמה שעות לפני פתיחת משפטו של ראש הממשלה לשעבר, כי בפרקליטות מתלבטים האם להגיש גם נגדו כתב אישום.

 

מסר, המוזכר בכתב האישום נגד אולמרט, היה במשך שנים רבות איש אמונו וסודו של ראש הממשלה לשעבר. כאשר התפוצצה פרשת טלנסקי גם הוא נחקר ועל פי הדיווחים השונים הפליל בעדותו את אולמרט. על-פי כתב האישום שהוגש נגד ראש הממשלה לשעבר, הסתיר

 מסר בכספת כספים רבים שהגיעו עבור אולמרט, בהם מאות אלפי דולרים במזומן. בנוסף הוא נחשד כי ניצל את קשריו כדי להשיג הטבות עבור לקוחותיו הפרטיים.

 

בעבר נחקר מסר כמה פעמים במשטרה כחשוד בעבירות של העברת כספים שלא כדין, רישום כוזב במסמכי תאגיד ואי דיווח אמת למבקר המדינה. המשטרה אף המליצה לפני כשנה להעמיד אותו לדין בעבירות של סיוע לשוחד וקבלת דבר במרמה.

 

ל-ynet נודע כי ההתלבטות בפרקליטות לגבי מסר - היא האם להגיש נגדו כתב אישום בעבירות שונות או להגיש נגדו קובלנה משמעתית בלבד ללשכת עורכי הדין, הליך שבסופו הוא יכול להישאר ללא רישיון עריכת דין.

 

יש לציין כי מסר אינו עובד ציבור ולכן ההחלטה בעניינו לוקחת זמן רב יותר מההחלטה בעניינם של אולמרט ושולה זקן.

גורמים בפרקליטות אמרו כי לכן הוא אינו יכול להיות מואשם בחלק מהעבירות בהם מואשמים אולמרט וזקן, דוגמת מרמה והפרת אמונים.

 

בנוסף, מי שייקבע בסופו של דבר האם להעמיד את מסר לדין הוא פרקליט המדינה, משה לדור, ולא היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, שמידר את עצמו מקבלת החלטה בשל ידידותו עם רעייתו של מסר עו"ד דידי לחמן-מסר שכיהנה בעבר כמשנה שלו.

 

מסר מופיע כעד תביעה בכתב האישום נגד אולמרט וזקן וגורמים בקרבת ראש הממשלה לשעבר טענו כשהוגש כתב האישום, כי מסר יהיה עד מדינה, אולם גורמים בפרקליטות שללו זאת מכל וכל וטענו כי הוא הינו עד תביעה רגיל ולא עד מדינה.

 

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "לא התקבלה החלטה. לכשתתקבל, נפרסם על כך הודעה. בשלב זה לא נוכל לשתף את העיתונות בהתלבטויות השונות ואין בכך כדי לאשר או להכחיש את הנטען בשאלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסר. יצטרף לאולמרט ושולה זקן?
צילום: ערן יופי כהן
אולמרט. כבר נאשם
צילום: רויטרס
מומלצים