שתף קטע נבחר

אהרן ברק ואלן דרשוביץ יסייעו נגד גולדסטון?

השר אהוד ברק פועל להקים פורום משפטי, שיפעל נגד דו"ח גולדסטון. הוא שוחח בנושא עם נשיא בית המשפט העליון לשעבר והמשפטן האמריקני הבכיר בנושא

המאבק נגד דו"ח גולדסטון נמשך: שר הביטחון, אהוד ברק, פועל להקמת פורום משפטי ישראלי-אמריקני שיקעקע את הדו"ח של המועצה לזכויות האדם שליד האו"ם. ברק שוחח בנושא זה עם נשיא בית המשפט העליון לשעבר, השופט אהרן ברק, ועם המשפטן היהודי הבכיר האמריקני, פרופסור אלן דרשוביץ.

 

ברק, שנותר בניו-יורק בסוף השבוע, שוחח בטלפון בנושא זה עם השופט בדימוס ברק והציע לו להצטרף להקמת הפורום. המטרה, לדברי אנשי שר הביטחון, היא להקים פורום שיציג את העובדות לאשורן, ואת "סילופי דו"ח גולדסטון", שקבע שישראל אשמה בפשעי מלחמה במהלך מבצע עופרת יצוקה בעזה בחודשים דצמבר וינואר. בנוסף יפנה שר הביטחון למשפטנים ישראלים בכירים נוספים בעניין זה.

 

ביום חמישי האחרון שוחח השר ברק עם פרופ' דרשוביץ, ודן עימו בסוגיות המשפטיות של דו"ח גולדסטון. השר ברק ופרופ' דרשוביץ דנו בדרכים לאפשר לישראל להמשיך להיאבק בארגוני הטרור, וכמו כן, להגן על קציני צה"ל בזירה המשפטית. מלשכת שר הביטחון נמסר שדרשוביץ, מסבירן פרו-ישראלי יהודי מהשורה הראשונה בעולם, הציע את שמותיהם של ארבעה משפטנים אמריקנים בינלאומיים שיצטרפו לפורום זה.

 

שר הביטחון מבקש שהפורום לא יתמקד רק בקעקוע דו"ח גולדסטון, אלא יעסוק גם בהאשמות עבר ובתביעות של קצינים ואישים פוליטיים ישראלים ברחבי העולם, בהקשר של פעולות צה"ל במלחמתו בטרור בעזה וביהודה ובשומרון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
אהרן ברק. פנייה מברק
צילום: חיים צח
צילום: אורי פורת
פרופ' דרשוביץ. הציע ארבעה משפטנים
צילום: אורי פורת
השר ברק. נגד הדו"ח
צילום: חגי אהרון
מומלצים