שתף קטע נבחר

מדענים: "הגולגולת של היטלר" - בכלל של אשה

מדענים אמריקנים גילו כי חתיכת גולגולת שהייתה ההוכחה היחידה לכך שהצורר הנאצי התאבד בירייה, שייכת בכלל לאשה. 64 שנים אחרי תום מלחמת העולם השנייה, האמת על נסיבות מותו נראית רחוקה מתמיד

מה באמת קרה בבונקר של היטלר ב-30 באפריל 1945? מדענים אמריקנים טוענים כי חתיכה מגולגולת עם חור ירי, שלפי הטענה הרוסית שייכת לצורר הנאצי, היא בכלל של אשה בת פחות מ-40 - כך מדווח הבוקר (יום א') ה"אובזרבר" הבריטי.

 

כמה היסטוריונים כבר הטילו בעבר ספק בגרסה שלפיה הפיהרר ירה בעצמו,

והגילוי החדש עלול להוביל לגל של תיאוריות קונספירציה.

 

לדברי ניק בלנטוני, ארכיאולוג ומומחה לעצמות מקונטיקט, מספיק מבט שטחי על חתיכת הגולגולת כדי להבין שמשהו לא מסתדר. "העצם נראתה מאוד רזה", סיפר, "עצם של גברים היא בדרך כלל יותר חזקה". לדבריו, לפי החיבור בין העצמות אפשר לראות כי הגולגולת שייכת לאדם בן פחות מ-40, בעוד להיטלר מלאו 56 שנים באפריל 1945.

 

בלנטוני טס למוסקבה כדי לבדוק מקרוב את הגולגולת ואת כתמי הדם מהספה שעליה ככל הנראה ישבו היטלר ואהובתו אווה בראון כששמו קץ לחייהם. הרוסים הרשו לו לבלות רק שעה עם הממצאים שהוחרמו מהבונקר של היטלר אחרי שהנאצים הובסו, ובמהלכה הוא הספיק לאסוף כמה דגימות DNA.

 

הדגימות הוטסו לאחר מכן לאוניברסיטת קונטיקט, שם הוקדשו שלושה ימים רצופים לבדיקתן. המדענים היו המומים מהתוצאות - ההוכחה היחידה לכך שהיטלר ירה בעצמו הופרכה לחלוטין.

 

אחרי מלחמת העולם השנייה, במשך עשרות שנים, גורלה של גופתו של היטלר היה בגדר תעלומה. לפי עדי ראייה, לאחר שהתאבדו ביחד, גופותיהם של היטלר ובראון הוצאו אל מחוץ לבונקר של הפיהרר והוצתו.

 

לאחר שהצבא הסובייטי השתלט על ברלין במאי 1945, הרוסים ניתחו את מה שנותר מגופתו של היטלר. חלק מהגולגולת היה חסר והרוסים העריכו שהוא הופרד מהגוף כתוצאה מירי בראש. השוואה בין הלסת של הגופה לבין התיעוד של טיפולי השיניים של היטלר הוכיחה כי אכן מדובר בו. הנתיחה קבעה גם כי לפיהרר - כפי שגרסו השמועות - היה רק אשך אחד.

 

משלחת סודית בברלין 

אבל סטלין נותר חשדן. משלחת סודית שנשלחה לברלין ב-1946 מצאה חתיכה של גולגולת עם חור של כניסת כדור אקדח באותו המקום שבו נמצאה גופתו של היטלר. באותה הזדמנות נלקחו מהמקום גם חתיכות מהספה המוכתמת בדם.

 

אבל גם זה לא סיפק את סטלין, שהורה לשמור על סודיות מוחלטת בכל הקשור לנסיבות המוות של אויבו. גופתו של היטלר נקברה במגדבורג שבמזרח גרמניה, עד שבשנת 1970 הק.ג.ב חפר אותה החוצה, שרף אותה ופיזר את האפר בנהר בחשאי.

 

הבונקר של היטלר נהרס ב-1947. רק עצם הלסת, חתיכות הספה וחתיכת הגולגולת השנויה במחלוקת נשמרו בארכיונים

של הביון הסובייטי. בשנת 2000, בתערוכה "ייסורי הרייך השלישי" שערך הארכיון הלאומי של מוסקבה, הוצגה לראשונה חתיכת הגולגולת. "זאת לא סתם עצם שמצאנו ברחוב", אמר מנהל התערוכה סרגיי מירוננקו, "אלא חתיכה מהגולגלות שמצאנו איפה שהייתה גופתו של היטלר".

 

אז אם לא להיטלר, האם חתיכת הגולגולת שייכת לאווה בראון, שמתה בגיל 33? למרות שלדבריו הגולגולת היא של אשה בת 20 עד 40, המומחה בלנטוני מטיל ספק בתיאוריה הזאת. "אין כל דיווח על כך שאווה בראון ירתה בעצמו או שהיא נורתה. היא יכולה להיות של כל אחת, אנשים רבים נהרגו באזור הבונקר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חידה גם במותו. אדולף היטלר
צילום: איי פי
מומלצים