שתף קטע נבחר

אסף גולדרינג שהואשם ברצח בתו התאבד בכלא

האב שזיעזע את המדינה כשרצח את נעה הפעוטה ניצל את שעת הטיול בחצר בית המעצר הדרים, טיפס על החומה, וקפץ אל מותו. לא ברור כיצד הצליח גולדרינג, שהוגדר אסיר בהשגחה, לשים קץ לחייו. אחרי מעצרו ניסה כבר להתאבד פעמיים

שוב מתאבד עציר שכבר ניסה לשים קץ לחייו: אסף גולדרינג, שהואשם ברצח בתו הפעוטה נעה לפני כחודשיים במושב בצרה, שם אחר הצהריים (יום ב') קץ לחייו בבית המעצר הדרים. לפני מעט יותר מחודש התאבד בתאו דודו טופז באמצעות כבל חשמלי.

 

משירות בתי הסוהר נמסר כי גולדרינג יצא לחצר האגף לשעת טיול. הוא טיפס באמצעות דלת, נעזר בגדר חצר הטיולים, וקפץ מגובה של כשלושה מטרים על ראשו. סוהר ששהה במרחק של כעשרה מטרים ממנו, וסרק את חצר האגף, טיפל בו. בהמשך טופל האסיר על ידי חובשי שב"ס. צוות טיפול נמרץ של מד"א קבע את מותו.

 

חצר הטיולים בבתי הכלא בנויה כך שהכניסה אליה נעשית דרך אגף, והיא מוקפת בחומה, שעליה יש גדר מסורגת. לכל אסיר מגיעה שעת חצר אחת ביום, כדי לאפשר לו לשהות באוויר הפתוח. גולדרינג הוגדר אסיר בהשגחה, בשל העובדה שכבר ניסה לשים קץ לחייו מיד אחרי הרצח, אז חתך את ורידיו, וגם במהלך חקירתו בבית החולים מאיר בכפר-סבא, אז ניסה לתקוף את השוטרים ולקפוץ דרך החלון.

 

עו"ד גדי זילברשלג, שייצג את גולדרינג, אמר ל-ynet: "המעשה עצמו מוכיח שאסף היה אדם בעל מצפון, שלא יכל לשאת את המעשה הנורא שעשה. חשוב להדגיש שמבחינה יסודית של חומר הראיות בתיק עולה, כי לוּ המשפט היה נשמע הטענה שהוא היה תחת כדורים היתה מוכחת באופן חד משמעי, בדיקת שתן שנלקחה ממנו אישרה בדיוק שהכדורים שטען שלקח אכן נמצאו בדמו. לעניין ההתאבדות, מדובר ברשלנות חמורה של אלה אשר היו אמורים לשמור על ביטחונו. הדברים הללו, אני מעריך שהם ייבדקו, והמסקנות יוסקו בהתאם. אנחנו כמובן נבקש לבדוק את הדברים ביסודיות".

 

בשנה האחרונה חלה עלייה משמעותית במספר מקרי ההתאבדות בקרב אסירים ועצירים בבתי הסוהר, וזהו מקרה ההתאבדות ה-12 השנה. אשתקד, לשם השוואה, שמו קץ לחייהם תשעה אסירים ועצירים, ובשנה שלפני כן - שבעה. כמו בכל מקרה התאבדות בין כותלי הכלא, גם הפעם יקים שירות בתי הסוהר ועדת בדיקה, שתבחן את נסיבות האירוע, ותבדוק כיצד הצליח גולדרינג לשים קץ לחייו. ועדה דומה הוקמה אחרי התאבדותו של דודו טופז.

 

"וידא שלבה של נעה חדל לפעום"

על פי כתב האישום שהוגש נגד גולדרינג בחודש שעבר, ב-24 ביולי הוא הגיע לבית רעייתו בנפרד דאז, ליזה מיכאל, כדי לקחת את נעה בת השלוש. באותו לילה, סמוך לשעה 2:00, גמלה בלבו ההחלטה להרוג את בתו - "על רקע התפרקות התא המשפחתי ועל מנת לפגוע בליזה". לפי כתב האישום, בשלב לא ידוע באותו ערב נטל גולדרינג כדורים שמינונם אינו ברור, ולאחר הרצח חתך את זרועותיו באזור שורש כף היד.


האם ליזה מיכאל עם תמונת בתה בבית המשפט (צילום: עופר עמרם)

 

בכתב האישום נגד גולדרינג תואר בפרטים מעשהו המחריד. "הנאשם נטל ניילון נצמד, ניגש אל נעה שישנה באותה העת במיטה, והידק אותו לפניה תוך שהוא חוסם את כל דרכי נשימתה, עד שנשמה את נשימתה האחרונה...", נכתב בו. "הנאשם וידא כי לבה של נעה חדל לפעום, ורק אז הסיר את הניילון מפניה, פשט את בגדיה שהתלכלכו, והלבישהּ בבגדים נקיים".

 

אסף וליזה נישאו ב-2005 והתגוררו בבצרה, ונעה נולדה ב-5 במרס 2006. כשנתיים אחר-כך עלו נישואיהם על שרטון, ובחודש אוגוסט אשתקד עזבה ליזה את הבית לירושלים יחד עם הבת. במהלך אותה שנה ניסו השניים ללא הצלחה לשקם

את נישואיהם, ואף חזרו להתגורר יחד לתקופה מסוימת, אך ביוני 2009 שב גולדרינג לגור בבצרה. באותה תקופה, נטען בכתב האישום, הוא הבין שליזה מתכוונת להתגרש ממנו, וחשד שהיא מסיתה את נעה נגדו.

 

הגשת כתב האישום נגד גולדרינג התעכבה, בעקבות התארכות הבדיקה הפסיכיאטרית שאליה נשלח. בסופו של דבר קבעו המומחים כי הוא כשיר לעמוד לדין. נציג המשטרה טען בדיון הארכת מעצר שנערך בעניינו של גולדרינג כי הוא "שפוי, קר רוח ונרקיסיסט".

 

לפני כשלושה שבועות הוקרא כתב האישום נגד האב בבית המשפט המחוזי בפתח-תקוה. האם ליזה הגיעה לדיון, וצעקה לעברו "רוצח, אמרת שתפסיק עם השקרים - הוא עוד חושב שהוא היה אבא טוב". חמישה ימים לפני פתיחת המשפט השלימו מיכאל וגולדרינג את הליך הגירושים.

 

בהכנת הידיעה השתתף אבי כהן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסף גולדרינג. קפץ מהחומה
צילום: ירון ברנר
צילום רפרודוקציה: רענן בן צור
נעה ז"ל
צילום רפרודוקציה: רענן בן צור
צילום: רענן בן צור
טיפס על חומה בכלא. כלא הדרים, ארכיון
צילום: רענן בן צור
מומלצים