שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  לאב גורו

  אחרי מסע כיבוש ארוך, אורי פפר התחתן עם זו שאמרה לו "לא". עכשיו בעלה של יעל גולדמן מסביר את תהליך ההתבגרות שעבר ("לא מוריד צ'ייסרים כל היום"), ומפרט את משנתו על יחסי גברים־נשים ("יש אשליה שגברים שולטים בעולם וזו בדיחה")

  אורי פפר מספר לי על חליפת הסאדו־מאזו שנאלץ ללבוש לאחד המערכונים ב"לא לפני הילדים", ובתמימותו, חושב שזהו השיא הקינקי של הראיון הזה. הוא כנראה לא מספיק אובייקטיבי כדי להבין שהסטייה האמיתית נמצאת הרחק מהשלשלאות, בעובדה הפשוטה שאני מנהלת שיחה עם גבר שמאמין במוסד הנישואין.

   

  כן, מצאנו אחד כזה. חתרן בלתי נלאה תחת אחוזי גירושין, מטפלים זוגיים, ותורים ברבנות - ואין צורך לספר לו מי מנוגה ומי ממאדים, העיקר שיעל גולדמן, רעייתו בשלושת החודשים האחרונים, הגיעה מהכוכב הנכון.

   

  צילום: רועי גזית

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "כשהייתי רווק ושאלתי אנשים איך זה להיות נשוי, הם היו אומרים לי שעד שלא אנסה לא אדע. זה היה משגע אותי", אומר פפר, "אבל עכשיו מצאתי את עצמי אומר את אותו הדבר למי ששואל אותי. אתה חושב שאתה יודע למה אתה נכנס אבל זה תופס חיים משלו, זה כל הזמן בהתהוות. הרי מה זה נישואין? זה להיכנס למקום שאין בו ספק, ואין הרבה מקומות כאלה בחיים, אלא אם כן אתה אדם מאמין. ברוב המקומות יש ספק, והספק יוצר מרחק ואז צריך להתחיל לגשר עליו. כשאין ספק זה מושלם".

   

  החידה שאני אמורה לפצח - כיצד נערת הרצף בעלת היופי המקפיא הפכה לאהבת חייו של הילד הרע שהגיע אלינו מאל.איי בסערה לפני שלוש שנים - לא נראית פתאום כל כך מסובכת. השאלה היא איך אתם מגדירים את הילדים הרעים שלכם.

   

  כן, לפפר יש עבר. כן, בזמן שגולדמן היתה בזוגיות ארוכה ויציבה עם אחד החנונים הייצוגיים של המדינה, מיכאל הנגבי, פפר הספיק לעבור על רשימת המיוצגות של רוב סוכני הדוגמניות בהוליווד וישראל גם יחד. ויש לו שם של פלרטטן שהוא לא מתאמץ יותר מדי לשנות. וכן, הוא סיפר בראיונות עבר על חרמנותו האינסופית, על מסיבות סקס, סמים ורוק'נ'רול, על תאוותו לנשים מכל הצבעים והגדלים ועל הערצתו לבחורה שסימנה את ביתו כשהשליכה את תחתוניה על העץ שמחוץ לחלונו לאחר לילה סוער.

   

  "אני לא רוצה שזה יהיה ראיון על זוגיות"

  אבל גברים מסוגו של פפר, נדמה לי, הם בעצם הילדים התמימים ביותר. מאהבים אמיתיים. חסרי אונים מול אשה, כל אשה, עד שמגיעה אחת שממש מורידה אותם על הברכיים, ומוציאה מהם את הרומנטיקן העלוב שבהם. בגלל זה, אין אלא לחוש קנאה מהולה בחמלה אל מול העיניים שלו, כשהן נוצצות בכל פעם שהוא מדבר על אשתו החדשה.

   

  "אני לא רוצה שזה יהיה ראיון על זוגיות", הוא מפטיר, אבל בכל ניסיון לעבור נושא, הוא פשוט מאבד עניין. כששמה עולה, הקפיץ שלו שוב נמתח, הוא רהוט ומדויק, ולא משנה מה הצהיר קודם, מוכן לשוב ולדון בהתמחות הכי גדולה שלו: איך לאהוב את יעל גולדמן.


  פפר. יש לו שם של פלרטטן שהוא לא מתאמץ לשנות (צילומים: עידו איז'ק)

   

  "אנחנו מתאימים כמו כפפה ליד. אני יודע מה חושבים עליי, אבל לא נגעתי בג'וינט 12 שנה, אני לא מוריד צ'ייסרים כל היום. וזה נכון שהייתי רווק מאושר, והרבה אנשים אמרו שלא אעמוד במערכת יחסים כזו, שאני רגיל מדי לרווקות, אבל זה הכי קל בעולם. מישהו אמר לי פעם שאם אתה רוצה שגרה, תזיין כל יום אשה אחרת. אתה רוצה משהו שונה בכל ערב, תישאר עם אשה אחת".

   

  יעל היא הקשר הרציני הראשון שלך?

  "היו לי מערכות יחסים, אבל תמיד הרגשתי את הדבר הזה שיושב על הכתף ולא עוזב אותך, את הידיעה שאתה לבד. אתה יודע שהקשר הזה ייגמר. וכשאתה מוצא את החצי השני שלך זה כמו קסם, זה נעלם, ולוקח זמן להבין שהחיה הזו כבר לא חלק ממך. זו תגלית. תמיד חשבתי שבדידות זה משהו שילווה אותי כל חיי, אבל שכשפגשתי את יעל, ישר אמרתי לה שנתחתן".

   

  די.

  "כן, זו היתה הפעם הראשונה שדיברנו, אחרי שרדפתי אחריה הרבה זמן. נפגשנו בהופעה והודעתי לה שנתחתן יום אחד. שבוע אחרי זה היא הסכימה לצאת איתי".

   

  היה כל כך קשה להשיג איתה דייט?

  "מאוד. מהרגע שידעתי מיהי רציתי לצאת איתה. ראיתי בחורה חתיכה, רציתי לבוא ולהכיר ואת יודעת, אבל היא לא רצתה אז רציתי יותר. בפעם הראשונה ששאלתי עליה היה לה חבר, אחר כך הם נפרדו אבל מכרים משותפים שלנו אמרו לי שהיא לא רוצה את הטלפון שלי. אז הייתי חוטף להם את הטלפון ורואה את המספר שלה ומתקשר ואומר שלום, זה אורי, למה את לא רוצה לדבר איתי?".

   

  איך היא הגיבה לזה?

  "היא היתה מנפנפת אותי. אבל בכל פעם חשבתי, רגע, היא נפנפה אותי באמת? כי זה היה נפנוף חינני מאוד. ואז היא סוף סוף הסכימה ואמרה 'בוא נשים לזה סוף וניפגש', ומאז אנחנו ביחד".

   

  איך ידעת שזה לא סתם עוד קראש?

  "אנחנו כל הזמן מתאהבים, אבל יש התאהבויות אחרות, כאלה שחוצות פנטזיה. זה משהו שנכנס לך לפריים ומדליק אותך, אלה טריגרים. הם שוברים אפילו את הפנטזיה של עצמך. שוברים לך שבלונה של מה שציירת לעצמך. אם אתה לא משתתף בדבר הזה, בקזינו הזה של החיים שלך וזורק את הקוביות, אז לא תרוויח ולא תפסיד. אני שונא להמר, שונא את וגאס, אם לקחו לי 20 דולר אני ישר נכנס לעצבים, לא יכול לשחרר. אבל באהבה אתה לא יכול להיות ככה. אתה לא יכול להיות קמצן, אם ככה תשחק על הצ'יפים שלך - לא תרוויח".

   

  "זו הרגשה מוזרה שהחיים הפרטיים שלך בעיתון"

  את הכן הסופי אמרה גולדמן לפפר אחרי שנה וחצי של יחד באירוע מצומצם עם חברים קרובים ומשפחה, מבלי ליפול בפח החינמים של ענף חתונות הסלבז. צלמי פפראצי שחיכו להם בחוץ קיבלו כמה נשיקות סמליות, אבל גם בחודשים שלאחר מכן ניכר כי השניים מעוניינים להתרחק מתיעוד יומיומי של חייהם, ופשוט לחיות אותם.

   

  "ביום של החתונה לא חשבתי בכלל על הצלמים, הראש שלי היה מלא בדברים אחרים. רכילות היא אף פעם לא הנאה גדולה, זו הרגשה קצת מוזרה שהחיים הפרטיים שלך בעיתון, אבל אני מודע לכך שזה חלק מהמקצוע, אני לא בשוק מזה".


   "זו הרגשה קצת מוזרה שהחיים הפרטיים שלך בעיתון"

   

  ברור שנתעניין, הרי הבאת לנו חברים בינלאומיים, כמו זאק בראף מ"סקראבס" שהגיע לחתונה.

  "זה כיף להראות לאנשים את הארץ, לחוות אותה דרך עיניים בתוליות. אתה לא מבין איזו מדינה מדהימה יש לך עד שהם מגיעים, זה לא משנה אם הם נוצרים או יהודים. אני לא רוצה לדבר על אנשים ספציפים, זה משהו ששם אותי בפינה לא נוחה. לא רוצה להיות ניימדרופר".

   

  אמרו לך שאתה אמיץ שאתה מתחתן בתקופה שכולם מתגרשים?

  "זה מצחיק כי ברבנות יש דלת אחת שבה נכנסים המתחתנים, ומהדלת השנייה יוצאים המתגרשים. וגם אנחנו רבים, כמו כל זוג, אבל יש כל הזמן דיאלוג. זו אהבה שלא תלויה בכלום, כמו ילד והורה. אשתי ואני על פניו זה זיווג בלתי אפשרי, אבל זו המתנה הכי טובה שקיבלתי בחיים שלי. אצל שנינו זה אפילו לא היה על השולחן בשלב שבו היינו בחיים ופתאום יצא קלף אחר".

   

  בדיעבד, אתה חושב שחיית באיזו אשליה, של שחקן הוליוודי שעושה את מי שבא לו?

  "כולם מוכרים סקס, גם כאן וגם בהוליווד. זה כמו שמוכרים יהלומים, שזה הרי הבלוף הכי גדול, האבן הזו היא פרי של מכונת פרסום אדירה ולא יותר מזה. עד היום חייתי בדיוק כמו שרציתי לחיות ואהבתי את זה. עכשיו זה מעניין את שנינו, יעל ואני, איך נשמור על זה שהחיים שלנו יהיו עדיין קצת כאלה, בלי אחריות מלאה, עם יכולת לדלג בין עולמות. הרוגע אצלי נמצא באנדרלמוסיה ואני חושב שגם אצלה. אנחנו אוהבים עשייה וזה מתאים לנו. אני אוהב את זה. כן...".

   

  מה?

  "סתם, אני חושב על מה שאמרתי הרגע".

   

  תל אביב - בלוס אנג'לס

  נותיר אותו להרהוריו החולמניים, אם כן, ונסקור את החיים החדשים של פפר (34) וגולדמן (31). הם מתגוררים לסירוגין באזור שד' רוטשילד בתל אביב, ובלוס אנג'לס, שם יש להם דירה נוספת. בניגוד למה שאפשר היה להניח מנוכחותו על המסך הישראלי, פפר מעולם לא ויתר על החלום ההוליוודי.


  עם שותפיו ב"לא לפני הילדים" (צילום: יוסי צבקר)

   

  הוא ליווה את יליד שכונת ימין משה בירושלים מאז החליט להיות שחקן ונחת בניו יורק מוקדם ככל שיכול היה, ללימודי משחק אצל לי שטרסברג. אחרי השתפשפות בהפקות אוף־ברודוויי, מצא עצמו מככב במיזם הבימתי האוונגרדי "דה לה גווארדה", ומשם ארז את עצמו היישר להוליווד.

   

  בממלכת האשליות הוא התחבר מהר לישראלי שאפתן נוסף, הבמאי אריאל פרומן, והשתתף בסרטו הראשון "תכשיט הסהרה". השניים מעולם לא הסתירו את אורח החיים ההדוניסטי שניהלו יחד, שכלל בילוי במקומות הכי נוצצים עם הנשים הכי יפות שלעיר יש להציע.

   

  בסדרה הדוקומנטרית של ערוץ הבידור, "החולמים", על ישראלים המצליחים בחו"ל, נראים השניים מספרים בגאווה למצלמה כי הם מכירים את כל הכוסיות של אל.איי, ויכולים לסדר לכל מפיק או במאי בילוי ללילה, כדי לעניין אותו בפרויקט.

   

  תדמית הפלייבואים שטיפחו עיבתה גם את הקבוצה החברתית סביבם - פרומן הביא את חבריו ג'רמי פיבן (ארי גולדמן הבלתי נלאה ב"הפמליה"), ג'רארד באטלר ("300") ששיחק באותו "תכשיט הסהרה" וזאק בראף. פפר החל לעצב לעצמו חיים ופרנסה.

   

  הוא נחשב לשחקן פרסומות מבוקש למדי, והיה הפרזנטור בין היתר של קאיה וסוני פלייסטיישן, הגריל תפקידי אורח בסדרות כמו "חוק וסדר", "CSI" ו"זהות בדויה", ובשנים האחרונות היה מבין הישראלים שזכו להפציע ב"מינכן" ו"אל תתעסקו על הזוהן".

   

  הבחורות הכי יפות החלו להיקשר בשמו של פפר

  לפני שלוש שנים הגיע לארץ כדי להשתתף בדרמת הדייטים היומית "אולי הפעם" ב־yes, ומצא תל אביב אחרת וממכרת בהרבה מזו שהכיר. הוא אפילו מצא מחליף מקומי לפרומן - הפעם את התפקיד לקח אנחל בונני, עוד גבר שאוהב נשים וללכת לישון מאוחר.

   

  עד מהרה תל אביב נכנסה לכוננות פפר ובונני. השניים דהרו על אירועים כי שם נמצאות הבחורות הכי יפות ששמותיהן החלו להיקשר בשמו של פפר, אך מעולם לא באופן רציני. הרשימה כוללת, ככל הנראה, את רונה לי שמעון, דניאלה וירצר, קרן ברגר ואפרת בוימולד, וגם את הפרטנרית ל"אולי הפעם" שחצתה את הקווים, ורד פלדמן. אך אם להאמין למה שדווח לנו, גם בחוף הים ובפיק־אפ ברים השגרתיים נועדו מעללי הטסטוסטרון של בונני את פפר כי יהיה זה לא צודק להזניח את האלמוניות.


  עם האשה שאיתו, יעל גולדמן, ביום חתונתם (צילום: רועי חביב)

   

  "אולי הפעם" המשיכה לעוד עונה, ובהמשך פפר לוהק גם לתפקיד ראשי ב"גירושים נפלאים". השנה, מלבד העונה השנייה של "לא לפני הילדים", נראה אותו גם בעונה השלישית של "מעורב ירושלמי", ובסדרה "אבודים באפריקה" של yes- דרמה קומית שיצרו אילן שפלר ואיתי רייכר ("ארץ נהדרת"), ויביים יובל שפרמן ("תעשה לי ילד"). בסדרה יוצג עולם הזוהר הישראלי על רקע צילומי קטלוג אופנה באפריקה.

   

  רגע לפני הנסיעה אומר פפר שהוא "נוסע לאוגנדה לבדוק אם אפשר להקים שם מדינה... סתם, סתם. נוסע לצלם את הסדרה. הדמות שלי הוא של צלם אליטיסט, אמנותי, הסתכלתי קצת על עידו שצילם אותי לכתבה הזו כדי להתכונן לזה".

   

  רעייתו בינתיים עשתה קמפיין ללוריאל עם פטריק דמפסי, ובישראל היא משתדרגת מכתבת בידור לשחקנית, עם תפקיד ב"נשות הטייסים", שתעלה השנה בערוץ 10. ומה עם הקריירה ההוליוודית של פפר? כרגע מסתמן קיפאון קל, עם סרטים שיוצאים היישר ל־DVD (למשל "גול 3"), אך פפר מבטיח שזה רק עניין של זמן: "זו לא תקופה קלה לשחקנים באופן כללי.

  אבל עוברים אותה, לוקחים נשימה, שמים את הראש מתחת למים וגומרים את הבריכה בנשימה אחת.

   

  "זה מקצוע עם תקופות ואם אתה לא יודע את זה - אתה בבעיה. פעם ביפן חטפתי התקף חרדה באמצע צילומים לסרט, אני לא יודע למה, קפאתי ולא יכולתי לדבר. הגעתי למלון ואמרתי שזהו, סיימתי את תפקידי כשחקן בכדור הארץ, אבל מסתבר שטעיתי".

   

  • עוד על אורי פפר, החלום האמריקאי של שחקנים ישראלים  ועל תהליך העבודה ב"לא לפני הילדים", בגיליון פנאי פלוס החדש

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פפר על שער פנאי פלוס החדש
  צילום: עידו איז'ק
  לאתר ההטבות
  מומלצים