שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר: ילדים לאמהות עובדות - בריאים פחות

  מחקר בריטי שבדק יותר מ-12,000 ילדים בני 5, מצא כי ילדים לזוג הורים עובדים שותים יותר משקאות ממותקים ומבצעים פחות פעילות גופנית, מילדים לאמהות עקרות בית. החוקרים: ההורים העובדים זקוקים להדרכה

  האם גם הילדים שלכם הם "ילדי מפתח"? שימו לב לבריאות שלהם. מחקר רחב היקף שנערך בבריטניה מצא כי לילדים לזוג הורים עובדים - אורח חיים בריא פחות מלילדים לאמהות שהן עקרות בית. המחקר, שכלל אלפי ילדים בני 5, פורסם בגליון האחרון של כתב העת לאפידמיולוגיה ובריאות הילד.

   

  המכון לבריאות הילד בבריטניה בדק מעל 12,500 ילדים בני 5, ומצא שילדים לאמהות עובדות היו פעילים פחות, ובסיכון גבוה יותר לשתות משקאות ממותקים. האמהות שהשתתפו במחקר נשאלו על שעות העבודה, תזונת הילדים, הפעילות הגופנית שלהם והפעילות היומיום שלהם. לצורך המחקר נטלו החוקרים בחשבון את השפעת החינוך וגורמים סוציו-אקונומיים בעיבוד התוצאות. שליש מהאמהות שהשתתפו במחקר לא עבדו מאז הלידה. האמהות ששבו לעבודה בילו בממוצע 21 שעות בשבוע בעבודה.

   

  צופים יותר בטלוויזיה

  מהמחקר עולה כי ילדים לאמהות עובדות צפו בטלוויזיה או ישבו על המחשב יותר משעתיים ביום, זאת בהשוואה לילדים שאמותיהם עקרות בית, שבילו מול המחשב או הטלוויזיה פחות משעתיים בכל יום.

   

  מעיבוד ממצאי המחקר עלה כי רבים מהילדים לאמהות עובדות התנהגו בצורה שהעמידה אותם בסיכון לעודף משקל

   בהמשך חייהם: 37% מהם צרכו ממתקים או חטיפים בין הארוחות, 41% שתו משקאות ממותקים ו-61% צפו בטלויזיה או השתמשו במחשב לפחות שעתיים ביממה. עוד נמצא כי ילדים לאמהות עובדות הוסעו בשכיחות גבוהה יותר לגן הילדים, בהשוואה לילדים לאמהות עקרות בית שהובאו בהליכה לגן.

   

  פרופ' קתרין לואו, ראש צוות החוקרים, הסבירה כי במרבית המשפחות אחד ההורים עובד ולפיכך לוח הזמנים מגביל את היכולת של ההורה לעודד את הילד לפעילות גופנית ומאכלים בריאים. "הממצאים שלנו אינם אומרים שאמהות צריכות להפסיק לעבוד", הבהירה לואו, והדגישה כי עולה צורך לתמוך ולהדריך את ההורים כיצד לנהוג בילדיהם בתחום הבריאות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האמא עובדת, הילד פחות
  צילום: idex open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים