שתף קטע נבחר

מונה ליזה, מאחוריך: החיוך הקבוע של אובמה

חיוכו של הנשיא אובמה כבר המיס לא מעט לבבות ברחבי העולם. הוא כבש את אזרחי ארצות הברית, וזיכה אותו באהדה גם במדינות נוספות. ואולם, ניסוי מעניין שערך אזרח מן השורה, מעלה עובדה מוזרה - הייתכן שהנשיא מצליח לשמור על אותו החיוך שוב ושוב?

 

בשבוע שעבר אירחו בני הזוג אובמה קבלת פנים לחברי המשלחות הזרות, שהגיעו לניו-יורק לרגל עצרת האו"ם. במהלך האירוע, שנערך במוזיאון המטרופוליטן בעיר, הצטלמו השניים ללא פחות מ-130 תמונות עם הנציגים הזרים ומשפחותיהם.

 

הבלוגר אריק שפיגלמן, צירף את כל התמונות, והנה - הפלא ופלא - החיוך של אובמה נותר ללא שינוי. הוא ארז את הצילומים בסרטון וידיאו קצר הממחיש את טענתו.

 

החיוך שלא מתחלף (מתוך הבלוג של אריק שפיגלמן)

 

"גבירותי ורבותי, הנשיא שלכם הוא רובוט. או בובת שעווה. או אולי דמות מקרטון. כל שאני יודע הוא שאיש לא מצליח לשמור על חיוך כה עקבי בתמונות", כתב בבלוג. שפיגלמן דוחה את הטענה המתבקשת כי מדובר במעשה מחשב, ומזמין את הגולשים לצפות בתמונות בעמוד שיתוף התמונות של הבית הלבן.

 

תמונה לאלבום המשפחתי

בתוך כך, מספקות התמונות הזדמנות נדירה להכיר לראשונה כמה ממשפחות מנהיגי מדינות העולם. כך, למשל, נחשפו תמונות של בנותיו של ראש ממשלת ספרד, חוסה לואיס ספטרו - מהן עולה כי הנערות אינן בדיוק מהסוג שמיישר קו.


משפחת ספטרו עם ברק ומישל אובמה (צילום: מחלקת המדינה האמריקנית)

 

אלבה בת ה-13 ולורה בת ה-16, הממעטות להיחשף מטעמי פרטיות, הציגו חזות עגמומית המצביעה

 על כך שהן בהחלט בתקופה שחורה. כלי התקשורת באירופה מיהרו וכינו אותן "גותיות". התמונות הוצגו תחילה באתר שיתוף התמונות של מחלקת המדינה, אך הוסרו לאחר זמן קצר בלחץ המשפחה.

 

העיתון הבריטי "גרדיאן" דיווח כי משרדו של ספטרו, אף דרש מסוכנות הצילום הספרדית ETE למנוע את הפצת התמונות - אולם המאמצים לא עלו, והתמונות כבר התנוססו על כמה משערי העיתונים במדינה. כעת נותר רק לשאול - איך ייראה גיל ההתבגרות של הבנות אובמה?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מחלקת המדינה האמריקנית
חיוך של מיליון דולר. אובמה והשיניים
צילום: מחלקת המדינה האמריקנית
מומלצים