שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פריצת דרך: וידאו של שליט תמורת 20 אסירות
  הודעה משותפת שפורסמה בקהיר, ירושלים ועזה מגלה התפתחות דרמטית במגעים לשחרור החייל החטוף: ישראל תשחרר 20 אסירות פלסטיניות מהכלא. בתמורה תועבר לירושלים קלטת וידאו ובה הוכחה שהחייל שנחטף עודו בחיים. המתווך הגרמני כבר צפה בקלטת

  התפתחות דרמטית במגעים לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט: ישראל עתידה לקבל ביום שישי הקרוב קלטת וידאו ובה אימות להיותו של החייל החטוף בחיים - כך נמסר הבוקר (יום ד') מלשכת ראש הממשלה בירושלים. במקביל יצאו הודעות דומות גם בעזה וקהיר. בכיר בלשכת רה"מ אמר עם זאת כי "המשא ומתן צפוי להיות ארוך וקשה".

   

  בירושלים אמרו כי המתווך הגרמני בעסקה כבר צפה בקלטת וכי בידי ישראל יש מידע על תוכנה, שממנו עולה כי ככל הנראה שליט חי ובריא. ההערכה היא כי הקלטת צולמה בשבועות האחרונים.

   

  לקראת "עסקת הווידאו":

   

  משפחת שליט עודכנה במהלך הצפוי. זמן קצר לאחר פרסום ההודעה הדרמטית אמר נועם שליט ל-ynet כי הוא מכיר את פרטי העסקה, אך ביקש לא להגיב בפירוט בשלב זה. ל-ynet נודע כי המהלכים האחרונים תואמו עם אבי החייל וכי הוא היה מעודכן לאורך כל שלבי גיבוש ההסדר הנוכחי.

   

  בתמורה לסרט הווידאו ישוחררו מכלאן 20 עצירות ואסירות פלסטיניות המוחזקות בישראל.

  בהודעת לשכת ראש הממשלה נמסר: "הקבינט המדיני-ביטחוני החליט לאשר שחרור של 20 אסירות ועצירות ביטחוניות פלסטיניות, על-פי הצעת צוות המשא ומתן לשחרור גלעד שליט".

   

  ברשימת האסירות שישוחררו: 8 תושבות שכם, 4 תושבות רמאללה, 3 מחברון, 3 מבית לחם ופלסטינית אחת תושבת הרצועה. שבע מהמשוחררות הן חברות החזית העממית, שש חברות חמאס, חמש מהג'יהאד האיסלאמי ושתיים חברות בפתח.

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך בקבינט את הממונה על "תיק שליט", חגי הדס ואת צוות המשא ומתן על עבודתם המקצועית והרחוקה מהעין. "חשוב שכל העולם יידע שגלעד שליט חי ובריא והחמאס אחראי לשלומו ולגורלו", הוסיף נתניהו. 

   

  לקראת שלבים מכריעים בעסקה

  "הקבינט החליט להיענות ליוזמה המצרית כצעד בונה אמון במסגרת המשא ומתן הבלתי ישיר, כל זאת לקראת השלבים המכריעים במשא ומתן

  לשחרור גלעד שליט, ועל בסיס המחויבות של ממשלת ישראל לפעול בנחישות להשבתו הביתה במהירות, תוך עמידה על האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל", נמסר מטעם לשכת ראש הממשלה.

    

  רשימת האסירות שצפויות להשתחרר התפרסמה באתר האינטרנט של שירות בתי הסוהר. בהודעת לשכת ראש הממשלה נאמר שניתן יהיה לעיין ברשימה ולקבל כל מידע הנוגע להן ולתהליך השחרור במחלקת החנינות שבמשרד המשפטים.

   

  גורם בכיר בלשכת ראש הממשלה אמר, על רקע ההתקדמות במגעים, כי "המשא ומתן צפוי להיות ארוך וקשה. נמשיך לנקוט מאמצים נחושים כדי להביא את גלעד שליט בריא ושלם".

   

  מאז החטיפה התנהל הקשר עם גלעד שליט דרך גורמי תיווך שונים:

   

  גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,193 ימים.

   

  בהכנת הידיעה השתתף אחיה ראב"ד
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: נועם רותם
  שליט. 1,193 ימים בשבי
  צילום: נועם רותם
  אוהל המחאה בירושלים, היום
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים