שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הנהלת "אמנות לעם" פנתה לבג"ץ

  ההנהלה עתרה נגד משרד התרבות, מנהל תרבות והשרה לימור לבנת. "אין לנו כוונה להיכנע לתכתיבי השרה", טוענים העותרים. תגובת המשרד: "חברי העמותה לא עמדו בהתחייבויות"

  הנהלת"אמנות לעם" עתרה הבוקר (ה') לבג"ץ נגד משרד התרבות, מנהל תרבות והשרה המכהנת לימור לבנת. "השרה סירבה להיפגש איתנו והציבה לנו אולטימטום באמצעות עוזריה: 'מנו בעלי תפקידים בעמותה או לא תקבלו כסף'. אין לנו כל כוונה להיכנע לתכתיביה", טוענים בהנהלת המוסד, שאמון על סבסוד תרבות בפריפריה.

   

  הבג"ץ מציג בין היתר מימצאים מתוך דו"ח של חשב מלווה, המורים על התערבות פסולה של המשרד בהתנהלות

  העמותה. מדובר במימצאים הקשורים בייזום והכתבת תכניות עבודה, הכתבת ספקים ללא ביצוע הליכי התקשרות על פי סדרי מנהל תקין והעסקת עובדים שלא לוותה במכרז. יש להדגיש כי ממצאים אלה מתייחסים לתקופת כהונתו של שר התרבות היוצא, ראלב מג'אדלה.

   

  בבג"ץ טוענים חברי הנהלת העמותה כי הקפאת כספי התמיכה נעשתה על ידי משרד התרבות בחוסר סמכות ותום לב, ובשרירותיות לא סבירה תוך שקילת שיקולים זרים. "כשפניותינו לא הועילו, לא נותרה בידינו ברירה אלא לפנות אל בית המשפט לסעד", כך לשון הבג"ץ. ישראל גל, יו"ר הנהלת העמותה, הוסיף ואמר: "אנו, חברי ההנהלה הפועלים בהתנדבות מלאה, סופגים מצד השרה לבנת וצוות משרדה יחס משפיל וקשה".

   

  לצד העברת הכספים שנאמדים בסכום של יותר מ-8 מיליון שקל, מבקשים התובעים צו מניעה שיורה על הקפאת הכספים המוחזקים, זאת כדי לא לאפשר את חלוקתם למטרות אחרות לקראת סוף שנת התקציב הנוכחית.

   

  "המצב הנוכחי בלתי אפשרי. פעילות העמותה מושתתת בעיקרה על תקציבי ממשלה, ועל סמך התחייבויות הממשלה לתמיכה נעשתה פעילות שגררה חובות. בגין חובות אלה אף הוגשה בקשת פירוק", מוסיפים התובעים.

   

  תגובת משרד התרבות: "חברי עמותת אמנות לעם לא עמדו באף אחת מההתחייבויות בהן היו אמורים

  לעמוד, שלהן התחייבו בכתב, באמצעות עורכי דינם רק לפני חודשיים. במהלך התקופה האחרונה נעשו במשרד התרבות מאמצים רבים להתגבר על המכשול הגדול והליקויים החמורים בניהול העמותה, כפי שבאו לידי ביטוי בדו"ח חמור של חשב מלווה, זאת בכדי להחזיר את העמותה לפסים חדשים".

   

  באחרונה ניהל המשרד באמצעות המנכ"לית והמחלקה המשפטית, מגעים עם אמנות לעם במטרה להגיע איתם להבנה ולניהול תקין של המוסדות לטובת הפריפריה. "השרה לבנת פועלת בשבועות האחרונים באופן קדחתני על מנת למצוא מענה חלופי שיקיים את פעילות אמנות לעם למרות הקשיים שנוצרו.

   

  "זאת תוך תשלום חובות העמותה לאמנים בודדים ולגופי תרבות שנפגעו קשות והחזרתם לעבודה סדירה של 12 עובדי העמותה, שפוטרו בתחילת החודש לאחר שהודיעו להנהלת "אמנות לעם" כי הם אינם מוכנים לצאת למאבק במשרד התרבות והספורט".

   

  לכל כתבות המדור לחצו כאן

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גל. קיבלנו יחס משפיל
  צילום: הילה פלדמן
  לאתר ההטבות
  מומלצים