שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו: הרוסים משנים עמדה על איראן, הסינים לא
  ראש הממשלה מזהה הקשחת עמדות רוסית נגד הגרעין האיראני, וגם "תקיפות גדולה יותר" מצד ארה"ב ואירופה

  בזמן שבז'נבה דנות המעצמות עם איראן על תוכניתה הגרעינית - ונציגי ארצות הברית ואיראן נפגשים ביחידות - סקר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, את המצב כפי שהוא נראה מירושלים. בישיבת הממשלה היום (ה') הוא אמר לשרים שניכר שינוי בעמדה של רוסיה בעניין איראן והסנקציות האפשריות, אך "באשר לסינים, הם עדיין מחוץ לעניין ככל הנראה".

   

  זמן ynet - כל הכתבות על הגרעין האיראני

   

  לדברי נתניהו, "המצב הכולל מול איראן מבחינה מדינית הוא טוב יותר, אך מבחינה מעשית - פיתוח תכנית הגרעין נמשך". מהשיחות שניהל בנושא סביב עצרת האו"ם בניו-יורק, הוא הסיק כי "האירופאים תקיפים מאוד בנושא",

  וציין במיוחד את עמדתו הנחרצת של נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי. "גם ארה"ב גילתה תקיפות גדולה יותר מאשר גילתה בעבר".

   

  נתניהו ייחס חשיבות גדולה לכך שארה"ב, צרפת, בריטניה וגרמניה גינו בחריפות את קיומו של מתקן ההעשרה שנחשף סמוך לעיר קום באיראן. הוא הביע הערכה לדרישה החד משמעית שלהן מאיראן לעמוד בהתחייבויותיה הבינלאומיות. לפי ראש הממשלה, עניין זה וגם המהומות לאחר הבחירות דירדרו עוד יותר את הלגיטימיות של איראן בעולם.

   

  בישיבת הממשלה נתניהו גם סקר את פגישתו עם נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, והביע שביעות רצון

  מהסרת עקרון התנאים המוקדמים שדורשים הפלסטינים לפני תחילת משא ומתן. "גם ברגע זה הפלסטינים ממשיכים לדרוש הקפאה מוחלטת של הבנייה, כולל בירושלים". לדבריו, "עדיין יש פערים בינינו ובין האמריקנים לגבי סוגיית הבנייה בהתנחלויות וסוגיית הגבולות".

   

  שר החוץ אביגדור ליברמן אמר בהקשר זה בישיבת הממשלה: "יש נקודה חשובה ומרעננת מתוך הרבה מגעים עם נציגים העולם המוסלמי בעצרת האו"ם, ניתן ללמוד שהם לא רואים בנו אויב בהקשר הפלסטיני, אלא פרטנר בנושא האיראני".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו, היום. עדיין יש פערים מול האמריקנים
  צילום: AFP
  צילום: רויטרס
  "סרקוזי היה תקיף במיוחד בניו-יורק"
  צילום: רויטרס
  מומלצים