שתף קטע נבחר

מחקר בבריטניה: כ-20% מהפדופילים - נשים

התעללות מינית בילדים היא לא מנת חלקם הבלעדית של גברים. חוקרים בריטים שפכו אור על צד שנשאר מוסתר בדרך כלל: "הנשים הללו מסוגלות לפשעים איומים"

חוקרים בבריטניה פרסמו נתונים ששוברים תפיסה חברתית רווחת – כ-20% מהפדופילים בממלכה המאוחדת הם למעשה נשים. כך דיווח הבוקר (א') העיתון הבריטי "הגרדיאן". לפי הנתונים, מתוך 320 אלף עברייני מין בילדים, שנמצאים על פי הערכות בבריטניה, 64 אלף הן נשים.

 

מנהל המחקר במכון "לוסי פיית'פול", דונלד פיינדלייטר, סיפר כי "ישנה תפיסה שרק גברים מתעללים מינית בילדים, אבל עם הזמן הטיעונים הללו נדחקו הצידה, ואנשים החלו להכיר בעובדה שלצערנו, חלק בלתי-מבוטל מהמתעללים הם נשים".

 

במאגר הנתונים שמאגד את עברייני המין בילדים בבריטניה יש 32 אלף שמות, אולם החוקרים טוענים שמספר הפדופילים האמיתי גדול פי עשרה. בבולשת הבריטית, הסקוטלנד יארד, אמרו כי הם החלו לשים לב "לעלייה במקרי ההתעללות שמבצעות נשים". ובמשטרה אמרו שמתן אומדן מדויק למספר הפדופילים הוא קשה, אבל קרוב לוודאי שישנם בממלכה כמה מאות אלפים.

 

סטיב לואו, שמטפל בעברייני מין בילדים, אמר שהמניין האמיתי של הפדופיליות נותר חבוי יותר מדי זמן: "כחברה אנחנו מוצאים שעברייניות מין הן דבר שקשה להכיר בו, אבל אלה מאיתנו שעובדים איתן מבינים שהנשים האלה מסוגלות לפשעים איומים נגד ילדים – גרועות כמו שגברים מסוגלים להיות". הוא הוסיף, כי הסיבה שישנן מתעללות שזהותן לא נחשפה, היא שתיקיהן נידונו בבתי משפט לענייני משפחה, שעל דיוניהם קיימות מגבלות בדיווח התקשורתי.

 

הנתונים הרשמיים מלונדון מציירים תמונה אחרת לחלוטין. לפני חצי שנה, היו כלואות 56 נשים בשל עבירות מין נגד ילדים, מהן 49 נידונו לעונשי מאסר ושבע שהו במעצר. עוד 84 היו במעקב בתוך הקהילה. רק 2% מכלל מאגר עברייני המין היו נשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
320 אלף פדופילים (אילוסטרציה)
צילום: גבי מנשה
מומלצים