שתף קטע נבחר

טום וג'רי נעלמו מה-yesMax

לקוח yes נרשם למבצע פתיחת ערוצים בתשלום ל-3 חודשים, והקליט לבנו תוכניות באמצעות המקליט של yes. בתום המבצע, נסגרו הערוצים בתשלום, ועמם נעלמו גם התוכניות מהמקליט הביתי. מסתבר שזכויות יוצרים לא מאפשרות את שמירתן

לאן נעלמות תוכניות וסדרות מה-yesMax, אחרי שהמבצע שבמסגרתו הוזמנו נגמר?

 

זה מה ששאל את עצמו אבי, לקוח ותיק של yes ואב לילד בן 3.5 שאוהב את "תום וג'רי". אבי, המחזיק במקליט yesMax, הקליט עבור ילדו תוכניות וסדרות מערוצים בתשלום, שהוזמנו במסגרת מבצע שמוגבל ל-3 חודשים. בתום המבצע, נעלמו מהמקליט הדיגיטלי כל ההקלטות מהערוצים שבתשלום.

 

"כל שלושה חודשים אני נרשם מחדש לחבילה שכוללת פתיחת 50 ערוצים בתשלום, כולל מספר רחב של ערוצי ילדים, תמורת 55 שקל", הוא מספר, "זה מבצע שלמיטב ידיעתי, אפשר להירשם אליו רק ל-3 חודשים. במהלך הזמן הזה, הקלטתי לילדי תוכניות וסדרות רבות ובמיוחד את 'טום וג'רי', ובכל פעם שהמבצע מסתיים, אני מופתע מחדש לגלות שהתוכניות נמחקות מה-yesMax".

 

"התוכניות ישובו ל-yesMax עם חידוש המבצע"

לפי אבי, כדי להשיב סדרות ותוכניות לגבולן, עליו לשוב ולהירשם למבצע של חברת הלוויין yes. "אני לא מבין איך יש להם את היכולת להיכנס לתוך הממיר האישי שלי ולגעת בתכנים", הוא תוהה. 

 

"כשזה קרה לפני 3 חודשים התקשרתי לשירות ואמרו לי לבצע פעולות טכניות שונות וזה לא עזר. בסוף נרשמתי שוב למבצע ובתום המבצע זה שוב קרה. לאחר שיחה עם נציגת השירות, הבנתי ממנה כי הנושא מוכר וזה בגלל זכויות יוצרים. אני לא מבין למה הרי אני עושה בזה שימוש אישי בלבד, אי אפשר להוציא מה-yesMax שום דבר".

 

מ-yes נמסר בתגובה: "החומרים המשודרים בערוצים בתשלום כפופים להסכמי רכש בינלאומיים והם מקודדים בהצפנה בגלל זכויות יוצרים. כמבוקל וכמחויב בכל העולם. כשהחומרים פתוחים לצפייה אפשר להקליט אותם. כשהם נסגרים, יורדת ההצפנה ונחסמת הגישה אליהם באופן אוטומטי. אנחנו מחויבים לשמור על זכויות יוצרים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים