שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פרס: "הכרת הרבנות במוות מוחי – מצווה גדולה"

  בביקור המסורתי שערך הנשיא הבוקר בסוכת הרב הראשי עמאר, חיבק פרס את מארחו ושיבח אותו על החלטת הרבנות לעודד תרומת איברים. הרב עמאר סיפר על הנסיבות: "ראיתי את סבל הממתינים להשתלות, והבנתי שיש מה לעשות"

  נשיא המדינה שמעון פרס מברך על החלטת הרבנות הראשית להכיר במוות מוחי-נשימתי ועל יוזמתה לעידוד תרומת איברים על פי ההלכה. בביקור המסורתי שערך הבוקר (יום א') בסוכתו של הרב הראשי שלמה עמאר בירושלים, שיבח הנשיא את מארחו על חלקו במהלך, שנחשף ב-ynet, ואמר: "אני רוצה להודות לך על אישור תרומת איברים לציבור הדתי בישראל". פרס חיבק את הרב עמאר והוסיף: "עשית מצווה גדולה. אני מכבד אותך ומאחל לך חג סוכות שמח".

   

  הרב הראשי זכה למחמאות מהנשיא אף שבישיבה המדוברת תמך בדחיית הדיון ואת ההצעה קידמו בסופו של דבר הרב הראשי האשכנזי יונה מצגר והרב שמואל אליהו. היום אמר כי תמך ביוזמה בחפץ לב משום ש"מדובר במצווה, בהצלת נפשות אמיתית". הוא גילה כי אחד הדברים שעודדו אותו לפעול בעניין הוא מפגש אישי וליווי של חולים הממתינים להשתלות: "ראיתי את הסבל והבנתי שיש מה לעשות". הנשיא זכה לשמוע ממארחו גם סקירה הלכתית קצרה בנושא.

    

  זכרונות הנשיא מסוכת סבא

  בהמשך ביקר פרס את הרב הראשי יונה מצגר, שהתייחס לצילומים הטריים של גלעד שליט משבי החמאס. הרב הדגיש כי אסור להיכנס לשאננות נוכח מצבו הטוב יחסית או "לסמוך על הנס". לדבריו, "כמו שראינו, הקב"ה שומר עליו, אבל עלינו לפעול גם בעצמנו, לעשות השתדלות ולעבוד קשה כדי שהוא יחזור הביתה בשלום, בריא ושלם". בבית הרב מצגר, דנו הנשיא והרב בהלכות החג והנשיא סיפר לבאי הסוכה זכרונות ילדות מבית סבו, הרב מלצר, אשר שימש כחזן בית הכנסת בעיירה היהודית וושניבה שבפולין (היום ביילרוס).

   

  מוקדם יותר ביקר נשיא המדינה בסוכתו של הרב עובדיה יוסף בשכונת הר נוף בירושלים. בביקור בבית הרב, הביע הנשיא שביעות רצון מהידידות ביניהם, ואמר: "טוב שיהיו יחסים טובים כאלה בין כל השכבות בעם - דתיים, חילונים,

  אשכנזים וספרדים". כשנשאל כיצד הוא מבקר את הרב החרדי בעיצומה של תקופה המתאפיינת באלימות חרדית בירושלים, השיב: "העדה החרדית היא מיעוט קיצוני. רוב החרדים נגד האלימות וזה כולל את הגוש החרדי, שבתוכו הרב עובדיה יוסף".

   

  הרב עובדיה בירך את עם ישראל "שיזכו לשנים רבות, נעימות וטובות ושיחזרו לכור מחצבתם", ולאחר מכן בירך את הנשיא וטפח על פניו כמנהגו, לאות חיבה: "אתה כל כך יקר לנו, אנחנו אוהבים אותך בעבותות אהבה. אנחנו גאים שיש לעם ישראל נשיא כמוך, אדם ישר, אהוב וחביב. תצליח בכל דרכך". פרס ציין כי ברכת הרב מאוד יקרה לו – כמו לרוב העם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בסוכת הרב הראשי שלמה עמאר
  צילום: יוסף אבי יאיר אנגל
  מוקדם יותר בבית הרב עובדיה
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים