שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  תלאות טלי

  מ"חמש עם רפי רשף" היא הועזבה, בתוכנית הבוקר היא הופרדה מחיים אתגר. איך מצאה עצמה טלי מורנו, שהוכתרה כיורשת של מיקי חיימוביץ', עם רגל מחוץ לערוץ שבנה אותה? מנכ"ל ערוץ 10 ל-ynet: "יש צדק בטענות, אנו עושים מאמצים להשאיר אותה"

  "טלי מורנו היא בחורה צעירה, שהוכתרה כמחליפתה של מיקי חיימוביץ' כשהייתה עוד יותר צעירה. מהר מדי היא נשאבה ל'טייטל' הזה, והרשתה לעשות לעצמה הנחות". כך סיפר ל-ynet גורם בכיר בערוץ 10 לפני מספר ימים. "זה לא שהיא חסרת מקצועיות", המשיך אותו גורם, "היא פשוט ויתרה על העבודה הקשה והשחורה בדרך לפסגה. אי אפשר לבוא כמבזקנית ולהפוך למחרת למגישה הראשית. אין קיצורי דרך בתחום הזה".


  מורנו עם חיימוביץ'. סומנה כמחליפתה העתידית (צילום: ענת מוסברג)

   

  סיפורנו מתחיל לפני כשבע שנים, אז הצטרפה מורנו לחברת החדשות של ערוץ 10 כמבזקנית מן השורה. תוך זמן קצר מאוד, סומנה על ידי התקשורת כמחליפתה של חיימוביץ' ביום מן הימים. במקביל קודמה והחלה להגיש את "חדשות השבת", תוכנית הבוקר של הערוץ בגלגולה הראשון, כיהנה כמחליפתו של רפי רשף יום בשבוע ואף כבשה גם הכסא הנחשק של "היום שהיה", בימי החופשה של גיא זהר, תפקיד אותו היא ממלאת עד היום.

   

  מורנו (28) ילידת עכו, החלה את הקריירה התקשורתית שלה בגלי צה"ל, שם שימשה כמגישת התוכנית "קולה של אמא" והתוכנית "משהו טוטאלי" בגלגל"צ. עם שחרורה הצטרפה למערכת החדשות של הערוץ, אחרי שניהלה מגעים עם חדשות 2 שעלו בתוהו.

   

  באופן מפתיע, שבע שנים אחרי, מורנו עדיין לא מצאה את מקומה בחברה. את כס מגישת חדשות השבת היא פינתה לטובת אושרת קוטלר-בנגל, מתפקיד המגישה המחליפה של רפי רשף בתוכנית "חמש עם" היא הועזבה פעמיים ולאחרונה היא הפסיקה להגיש את תוכנית הבוקר לצד חיים אתגר, לאחר חיכוכים ממושכים בין השניים.

  בסוף השנה האזרחית יסתיים החוזה של מורנו עם הערוץ, ובימים אלה מתנהלים מגעים בין סוכנה לבין גופי תקשורת שונים לגבי עתידה.

   

  השאלה הגדולה איתה מסתובבים לאחרונה רבים בתקשורת היא איך הפכה ה"אס" של ערוץ 10 למגישה שלא נמצאה לה משבצת ראויה. מצד אחד, מדד הפופולאריות של מורנו בציבור הישראלי לא נפגע, אולי אף התחזק, מנגד, בערוץ לא מוכנים להשאיר אותה בכל מחיר. אז איך קרה שבתקשורת הישראלית כבר לא נלחמים על הכוכבת הבאה?

   

  הפתיל הקצר של המגישה הכריזמטית

  רבים הם האנשים שהתראיינו לכתבה זו. לא מעטים הם אלה שנראים על המסך מדי יום, אחרים הם העושים במלאכה מאחורי הקלעים. כולם מסכימים כי מורנו התברכה בכשרון ובכריזמה שיש היום למעטים על המרקע, כולם ללא יוצא מן הכלל לא הסכימו להיחשף כמי שיפרשו את קורותיה של מורנו כאן.


  מורנו בשידור. "פורחת כשהמצלמות נדלקות" (צילום: ערוץ 10)

   

  "היא פורחת כשהמצלמות נדלקות וסוחפת אחריה את הצופים" אומר גורם שעבד איתה בעבר. "יחד עם זאת,זה הפך לבלתי נסבל לעבוד מולה. עברנו איתה לא מעט חיכוכים, הפתיל שלה מאוד קצר. היא מרשה לעצמה להתפוצץ על אנשים שעובדים איתה, לפעמים על דברים פעוטים".

   

  "טלי רוצה את הטופ. לא בא לה להיות המגישה המחליפה של רפי רשף או מנחה בתוכנית בוקר עם 1.7 אחוזים צפייה, היא כוכבת", מסביר גורם בכיר בערוץ. "היא אשת חדשות, לא אקטואליה רכה. המרמור והתסכול מדחיקתה למשבצת הבוקר שנחשבת בעיניה לזניחה, הובילו אותה לחילוקי דעות עם חיים, שהיו בלתי ניתנים לגישור".

   

  טענות נוספות נשמעות דווקא מכיון אנשי הצוות הזוטרים יותר שעובדים עמה. מושגים כמו "פרינססה" ו"השתן עלה לה לראש" חזרו לא מעט במהלך הכנת הכתבה. חברי מערכת שעבדו בימים בהם עבדה כמגישה מחליפה, סיפרו כי הם מעדיפים לקחת יום חופשה ביום השידור שלה. "היא מתפרצת שלא בצדק, משום דבר היא לא מרוצה ובכלל, לא ממש נעים לעבוד איתה", סיפרו עובדים באחת ההפקות בהן היתה מעורבת.

   

  קיציס אשם?

  בניסיון להבין מתי החלו המניירות של מורנו להפריע לה בדרך לצמרת, יש מי שקושר את בן זוגה ובעלה לעתיד, איל קיציס לעניין. "לחיות עם בחור שעובד ארבעה חודשים בשנה ומרוויח עשרות אלפי שקלים ובמקביל מחזיק בבעלות על ברים שונים וחי את חיי הלילה, לא יכול להוביל אותך למקום טוב. להיפך, זה גורם לך להתמכר לצורת החיים הזו שבסופו של דבר פוגעת בעבודה", אמר אחד ממקורביה.


  מורנו עם קיציס. התמכרה לחיי הלילה? (צילום: ענת מוסברג)

   

  מצדדיה של מורנו אומרים כי אם החוזה עמה לא יחודש והיא תיאלץ לעזוב את הערוץ, מדובר באבידה גדולה. "נכון, אי אפשר לנצח בתחרות ספורט אם עושים חימום של רבע שעה לפני, אלא צריך להתמיד בעבודה קשה על בסיס יומיומי אבל עדיין מוקדם לקבור אותה", אמר אחד מאנשי הערוץ שעבד איתה זמן רב. "היא זקוקה לקצת זמן ספסל, להבין בדיוק מה היא רוצה לעשות ואיך והיא תחזור בגדול. יש לה פוטנציאל ענק שאין לרבים שהתחילו את הדרך יחד איתה".

   

  בשישי האחרון הגישה מורנו את המשדר המיוחד בו הוקרנה הקלטת של גלעד שליט. "אם היא הגישה את המשדר ואחריה יעקב אילון, הרי שהיא נתפסת כמגישה בכירה, והיא גם עשתה את זה במקצועיות. אבל היא חייבת לוותר על הגינונים והאגו", אומרים בחדשות 10. "למערכת משתלם יותר לעבוד עם מגישה נטולת אגו כמו נסלי ברדה, שעובדת קשה כדי להוכיח את מעמדה, מאשר עם מורנו שלפעמים מערימה כל כך הרבה קשיים בדרך".

   

  בכירים בערוץ טוענים כי כרגע הם לא רואים כיצד תמשיך מורנו את דרכה במסגרת חדשות 10. "היא כבר עשתה את 'חדשות השבת', עשתה 'חמש עם' ובימים אלה עושה את תוכנית הבוקר ממנה היא לא מרוצה ואת 'היום שהיה'. אז איפה בדיוק היא תשדר? לדעתנו, עם כל הרצון - בסוף השנה היא תמצא עצמה מחוץ לערוץ".

   

  תגובות

  בשיחה עם ynet תלו מקורביה את האשמה דווקא בערוץ. לטענתם, "אם במשך השנים האחרונות לא נמצא לה אף 'טייטל', שום מינוי קבוע לכתבת תחומית על אף רצונה - או תוכנית שתפורה למידותיה - זה אך ורק באשמת האנרכיה השוררת בערוץ 10. היא בנקודה מקצועית שחסר לה המקום שלה. היא רוצה לקום בבוקר ולדעת מה היא עושה, ולא להיות ה'כלבויניק'. כל פעם שצריך להחליף מישהו - השם שלה עולה".

   

  לגבי הטענה כי הגינונים של מורנו החלו עם החיבור שלה לאיל קיציס טוענים המקורבים כי מדובר בהבל הבלים ובניסיון להכפיש אותה באופן אישי. לשאלת ynet האם מורנו תמשיך בחדשות 10 ענו מקורביה: "במידה ויימצא לה תפקיד מוגדר שהיא תרגיש איתו טוב, אין סיבה שלא".

   

  טרם התקבלה תגובתו של בועז בן-ציון, הסוכן האישי של טלי מורנו.

   

  יוסי ורשבסקי, מנכ"ל ערוץ 10 אמר ל-ynet: "יש מן הצדק בטענה כי מורנו הפכה לממלאת מקום בערוץ. אנו עושים מאמצים עילאיים להשאיר אותה בערוץ ורואים בה כישרון ענק. עם חידש החוזה אנו בטוחים כי היא תהפוך לאחת מכוכבות הערוץ ומדובר בעתיד הלא רחוק".

   

  טלי מורנו עצמה סירבה להתייחס לדברים שנאמרו בכתבה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מורנו. "קפצה מהר מדי, וגבוה מדי"
  צילום: יוסי צבקר
  אתגר. כבר לא האישה שלצדו
  צילום: ענת מוסברג
  רשף. כבר לא מחליפתו
  לאתר ההטבות
  מומלצים