שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אבו מאזן: היהודים קונים לנו את ירושלים

  הנשיא הפלסטיני מזהיר מהשתלטות יהודית על כל חלקי העיר, ומבקש מהערבים להרים תרומה: "המאמץ בהתמודדות עם המצב הוא דל". ובינתיים מדווחת התקשורת הערבית: חמאס מנע ירי רקטות בתגובה לאירועי הר הבית

  כשברקע העימותים בעיר העתיקה, מזהיר הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו מאזן), מפני השתלטות יהודית על כל חלקי ירושלים. לדבריו, עיר הקודש דורשת מהערבים ומהמוסלמים הרבה יותר מאמץ, תשומת לב והשקעה, כדי להתמודד עם הניסיון הישראלי לשנות את המציאות בעיר.

   

  בראיון ששודר היום (ג') בטלוויזיה התימנית, אמר אבו מאזן כי ישראל פועלת מדי יום ביומו כדי לשנות את המציאות בירושלים ולייהד את העיר באמצעות הרחבת ההתנחלויות מצד אחד, ומצד שני על-ידי מניעה מהפלסטינים לבנות בעיר והתקפה על מסגד אל-אקצה.

   

  לדברי אבו מאזן, העם הפלסטיני נלחם במצב הנוכחי בציפורניו, אך הדבר דורש מאמץ גדול יותר, בעיקר בתחום התמיכה הכספית מהעולם הערבי. "שעה שישראל והציונות העולמית שופכת מיליארדים כדי לקנות אדמות בירושלים, המאמץ הערבי בהתמודדות עם המצב הוא דל".

   

  הנשיא הפלסטיני קרא לגייס כספים למאבק. "אנו לא רוצים רק קולות שיתמכו בנו, אנו רוצים כלים מוחשיים בקרקע. ההפגנות טובות, אבל התוצאה היא שהאדמה ממשיכה להיות תחת הישראלים. אנו רוצים פעולות וזה דורש מאמץ אמיתי למנוע את ניסיון ישראל לשנות את העיר ולמנוע את ההתקדמות הציונית לכיוון ירושלים".

   

  "לא מספיק לדבר - צריך לעבוד"

  אבו מאזן אמר עוד, כי לא מספיק להגיד שהפלסטינים חייבים לפעול. "הפלסטינים פועלים והם נהרגים. האינתיפאדה השנייה פרצה בגלל ביקור שרון בירושלים וחילול המסגד, והיא נמשכה שבע שנים. לכן עניין ירושלים דורש הפעם מאמץ הרבה יותר גדול והרבה יותר מעשי. לא מספיק לדבר על ירושלים בספרים, צריך לעבוד למענה, וגם לא מספיקים הנאומים והדרשות במסגדים".

   

  ההיסטוריה הפלסטינית מלאה בהתקוממויות ובמהפכות, שהאחרונה היתה אינתיפאדת אל-אקצה, סבור הנשיא הפלסטיני. "הצגנו בפני העולם הערבי את שלושת הפתרונות: המלחמה, מצב האי שלום והאי מלחמה ומצב המשא ומתן. התנסינו במלחמה, המצב השני לא הביא כל תועלת, והמשא ומתן הוליד את היוזמה הערבית שאנו נאבקים למען יישומה. אם יש פיתרון נוסף, אני לא מכיר אותו".

   

  במקביל, ממשלת חמאס ברצועת עזה עושה מאמצים להמשיך ולשמור על השקט,

  למרות האירועים בירושלים. העיתון "א-שרק אל-אווסט" דיווח כי אנשי חמאס עצרו ושיחררו שני חמושים שביקשו לירות רקטות לעבר ישראל. גורמים ברצועה אישרו ל-ynet כי חמאס עושה מאמצים להמשיך ולשמור על הרגיעה וכי אנשי הביטחון של חמאס מגבירים את סיוריהם לאורך הגבול.

   

  אחד הגורמים ברצועה מסר, כי חמאס משקיע את מאמציו בעיקר בהסברה, כשתחנות התקשורת של התנועה קוראות לפעילות מדינית ערבית ובינלאומית נגד האירועים בירושלים, אך להבדיל משנים קודמות, התנועה אינה יורה לעבר ישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים