שתף קטע נבחר

אי אמון: מעכשיו אסור "לרשום" במזנון הכנסת

לקראת מושב החורף שייפתח מחר, מתחדשת הכנסת בזכיין חדש למזנון. התשלום בהקפה יבוטל, "כדי למנוע אי נעימויות". ועוד חידוש: מועדון לח"כים לשעבר, "שלא יסתובבו כמו פורפרות"

מושב הכנסת החדש ייפתח מחר, וחברי הכנסת יצטרכו להביא מהבית לא רק מרץ ודאגה לציבור - אלא גם מזומנים. מנכ"ל הכנסת דן לנדאו שיגר היום (א') מכתב לחברי הכנסת ועובדי המשכן בעניין פתיחה מחודשת של מזנוני הכנסת. נוהל חדש יאסור על מכירה בהקפה - "כדי למנוע אי נעימויות".

 

החל מהמושב הקרוב יפעל בכנסת זכיין חדש - במקום הקודם אשר סיים את תקופת עבודתו. זו תיזכר בין היתר בעקבות הכותרות שתפס ג'וק אחד שנמצא בצלחתו של סועד.

התקרית המביכה הביאה לסגירה זמנית של המזנונים, וגם לבעיה סביב תעודת הכשרות.

 

לנדאו ציין במכתבו כי "המכרז החדש זכה למספר שיפורים על מנת להבטיח את איכות השירות לסועדים". בין היתר, מינהל הכנסת יצר "מסגרת סיוע שתבטיח לזכיין ביטחון כלכלי גם בתקופות בהם הפעילות בכנסת מצומצמת; המטבח והמזנון שופצו; הופרדו מסלולי הכנסת המזון, הוצאת הפסולת לשמירה על היגיינה ומניעת מעבר מזהמים; וכן שופץ פס הגשת המזון".

 

מנכ"ל המשכן כתב עוד כי מינהל הכנסת ימנה בקרוב עובדי כנסת שילוו את מפעיל המזנון "כדי לוודא שמירה על סטנדרטים גבוהים וטיפול מיידי ונקודתי בנושאים העולים בזמן העבודה".

 

ומה באשר לקנייה בהקפה, כפי שניתן היה לעשות עד כה? לנדאו כותב כי "כדי למנוע אי נעימות בעתיד, הונחה מפעיל המזנון לא לאפשר קנייה בהקפה. בהתאם לכך, תתאפשר קנייה במזומן בלבד או בכרטיסי אשראי וכן יתאפשר תשלום גם באמצעות חתימה מראש על הוראת קבע באמצעות כרטיס אשראי. כמו כן, הסדרי קנייה באמצעות שוברים של משרדים, סיעות או יחידות, יתבצעו באישורו של אבי לוי, חשב הכנסת", נכתב.

 

במזנון נזכרו היום שלקראת סופה של הכנסת ה-17 (הקודמת) נדרשו חברי הכנסת להעביר מספרי כרטיסי אשראי למזנון כדי להמשיך "לרשום" בו. ח"כ סיפר כי "חודשים ארוכים היינו משלמים בסוף החודש, אבל בחצי השנה האחרונה של הכנסת ה-17, כנראה בגלל בעיית תשלום של חלק מהסועדים, התבקשנו להעביר פרטי כרטיס אשראי".

 

"הרגשנו שהכושי עשה את שלו"

במקביל, בעוד ש-120 חברי כנסת יחזרו מחר למושב החורף - לא מעט חברי כנסת לשעבר יחזרו גם הם למשכן, ל"מועדון" החדש. יו"ר הכנסת ח"כ ראובן ריבלין יחנוך מחר חדר שישמש "כמועדון לחברי הכנסת לשעבר".

 

מי שקידם את פתיחת המועדון הוא ח"כ לשעבר יגאל ביבי. בשיחה עם ynet אמר:

"אני שמח שאחרי 60 שנה רובי ריבלין החליט לפתוח מועדון לחברי כנסת לשעבר. עד היום היינו באים, מסתובבים, ולא הייתה לנו פינה לשבת. עכשיו יהיה לנו חדר, אולם קטן, ונוכל להשתמש בטלפון, במחשב ובאינטרנט.

 

"תהיה שם מפעם לפעם מזכירה, כך סוכם עם הנהלת הכנסת. עד היום היו באים חברי כנסת, מסתובבים כמו פורפרות ולא היה להם איפה לשבת. עכשיו המצב ישתנה. אני מקווה שההתעלמות שהייתה מחברי הכנסת לשעבר - שהרגשנו שהכושי עשה את שלו והכושי הלך - נגמרה".

 

מלשכת יו"ר הכנסת נמסר בתגובה: "עמותת החכ"לים פועלת מספר שנים, והכנסת מעמידה לרשותה שירותי משרד. ממחר יהפוך המקום מרווח יותר והיו בו בין היתר כורסאות, מחשב, עיתונים ומכשיר טלוויזיה, כפי שקיים בלשכות המשכן". ריבלין עצמו בירך: "זה צעד ראוי ומכובד כלפי מי ששירתו את הציבור מהמקום הזה במשך שנים,

ומוסיפים להיות חלק מהנוף האנושי של הכנסת. הם מגיעים לכאן מעת לעת ומשתתפים באירועים, והכנסת מעוניינת להעניק להם מקום התכנסות ועבודה מכובד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזנון הכנסת (ארכיון)
צילום: דן בלילטי
מומלצים