שתף קטע נבחר

פרלמנט הילדים הפלסטיני: מאסר עולם לאבו מאזן

במשפט ראווה ברפיח הסביר "אבו מאזן" כי היה צריך תדרים חדשים לסלולרי ולכן ויתר על הדיון בדו"ח גולדסטון. ה"שופטים" הדיחו אותו מתפקידו ושלחו אותו לכלא

הילדים ברפיח החליטו: מאסר עולם לאבו מאזן. במשפט ראווה שערך היום (א') ברפיח פרלמנט הילדים הפלסטיני נגזר דינו של נשיא הרשות הפלסטינית, בעקבות הסערה סביב דו"ח גולדסטון.

 

הילדים פסקו כי אבו מאזן לא ראוי לשמש בתפקידו. "התובע" האשים את הראיס בבגידה עליונה וציין כי "אבו מאזן התעקש על משיכת הדו"ח מסדר יומה של הוועדה לזכויות אדם למרות תמיכת 33 מדינות מתוך 47 בצעד שהציל את ישראל". לטענתו, "צעדו של אבו מאזן מוגדר בחוק העונשין וחוק היסוד הפלסטיני בגידה בתפקיד ופעילות נגד האינטרס הפלסטיני העליון".


משפט הראווה ברפיח. "בגידה בתפקיד" (צילום: AFP)

 

לבית המשפט המאותלר התייצב גם "אבו מאזן" שעטה על פניו צילום. הוא הגן על עצמו ואמר כי: "הצורך שלנו לתדרים חדשים עבור חברת הסלולר של ילדיי ולחצים ישראלים ואמריקנים הביא להחלטתי. ההחלטה לא היתה שלנו כי אנחנו לא מיוצגים בוועדה, מי שביקש את הבקשה הם פקיסטן והמדינות הערביות".

 

כאשר אמר "אבו מאזן" את הדברים הללו התערב "נציג הפלסטינים באו"ם" שביקש לומר כי שניות לפני ההצבעה פנה אליו סאיב עריקאת

 וביקש ממנו בשמו של הנשיא ובאופן רשמי לדחות את ההצבעה. "הייתי המום ולכן ביקשתי פניה בכתב וזוהי תמונה של הפקס שקיבלתי מהמוקטעה ברמאללה, אני לא מוכן להיות שעיר לעזאזל".

 

ה"שופטים" שמעו גם עדויות של נציגי ארגוני זכויות אדם שהביעו את זעמם על אבו מאזן, ולאחר הדיונים פסקו כאמור כי על פי חוק היסוד וחוק העונשין אבו מאזן יידון למאסר עולם ולא יכהן עוד בתפקידו. פרלמנט הילדים ברצועת עזה הוקם עוד בתקופת שלטון הרשות הפלסטינית, וכיום הפיקוח עליו נמצא בידי חמאס, שבשבועות האחרונים תקפה בחריפות את אבו מאזן על רקע פרשת גולדסטון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאחורי סורג ובריח
צילום: AFP
עדויות של נציגי זכויות אדם
צילום: AFP
מומלצים