שתף קטע נבחר

אוּשר: 150 מיליון שקל לפארק נחל באר שבע

הפארק יהיה הגדול במדינה בתחומה של רשות מוניציפלית אחת. הממשלה אישרה את התקציב להקמת אטרקציות תיירות, ספורט ופנאי ובהן מסלולי הליכה ורכיבת אופניים ואמפיתיאטרון גדול

150 מיליון שקל יוקצו לפיתוח פארק נחל באר שבע - כך החליטה היום (ב') הממשלה. על פי התוכנית שאושרה בישיבה נמימון ייתפרס על פני 7 שנים.

 

הממשלה החליטה להקים צוות בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי, על מנת לקבוע באיזו פלטפורמה ארגונית ינוהל הפארק, הגדול ביותר במדינה בתחום רשות מוניציפלית אחת. הפארק משתרע על פני 5,200 דונם, ובו 8 ק"מ של מסלולי הליכה ורכיבה על אופניים.


מעיינים בתוכניות. נתניהו, דנילוביץ' וארדן (צילום ארכיון: דיאגו מיטלברג)

 

הטיילת תהווה את חוט השדרה בין שלל האטרקציות בפארק, ממזרח ועד מערב. הפארק יכלול אטרקציות בתחומי התיירות, הספורט ותרבות הפנאי ובמרכזו אגם של כ-100 דונם, אמפיתיאטרון הגדול ביותר בישראל שיכיל כ-12 אלף מקומות ישיבה; ספורטק; שבילי אופניים; שדרת בוסתנים; טיילות ומוקדי מורשת היסטוריים.

 

אגם המים בלב הפארק ישתרע על כ-80 דונם. מקורות המים למילוי האגם ולהשקיית הפארק במי קולחין המטוהרים של באר שבע והסביבה. הספורטק שיוקם ישתרע על כ-250 דונם ויכיל מקבץ מגרשי ספורט פתוחים בכל הענפים.

 

"מדובר בהחלטה היסטורית, שתחולל שינוי מהותי בכל הנוגע לאיכות חייהם של תושבי באר שבע והנגב", אמר ראש העירייה, רוביק דנילוביץ'. "ממשלת ישראל, בראשות בנימין נתניהו, הוכיחה את מחוייבותה לפיתוח הנגב - ועל כך הערכתנו הרבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"החלטה היסטורית". דנילוביץ'
צילום: הרצל יוסף
מומלצים