שתף קטע נבחר

התעמלות: אליפות העולם נפתחת. שטילוב חולם

המתעמל הישראלי המצטיין מכוון לגמרים בקרב רב ובתרגיל קרקע בתחרות בלונדון. סיכוייו למדליה גברו בעקבות פציעתו של המבושן הגרמני: "רוצה להגיע לגמר ולהתקדם כמה שיותר"

אליפות העולם בהתעמלות מכשירים תפתח היום (ג') בלונדון, בקומפלקס O2 המפואר, שיארח את התחרויות באולימפיאדת לונדון 2012. בתחרות היוקרתית ישתתפו לא פחות מחמישה נציגים ישראלים ובראשם מדליסט הארד מאליפות אירופה אלכס שטילוב. לצידו יתייצבו על המזרון אדי גולוב והמתעמלות ולאריה מקסיוטה, הדס קורן ורוני רבינוביץ'.

 

מטבע הדברים, שטילוב הוא התקווה הגדולה למדליה, ובוודאי לגמר בקרב רב ובקרקע. "בקרב רב אני רוצה לעלות לגמר ושם להתקדם", אמר לפני יציאתו לאנגליה. "כמובן שאני רוצה להגיע גם לגמר הקרקע ובגמר לזכות במקום הכי גבוה שאפשר. ההכנות עבדו כמו שצריך. עבדנו לפי כל התוכניות של המאמן שלי והיה בסדר גמור. אני מקווה שגם בלונדון יהיה בסדר. הביאו לי מאמן שהגיע מצרפת לעשרה ימים, בדיוק כמו לפני אליפות אירופה".

 

"עבדנו איתו על טכניקה, הראנו לו את התרגיל שנעשה באליפות העולם, והוא בגדול היה מרוצה", סיפר שטילוב. "יש לי תרגיל חדש ויותר חזק בקרקע ממה שהיה באליפות אירופה.

הוספנו עוד אלמנט נוסף של אלכסון וזה דורש יותר עבודה. אני מודע לציפיות ממני ואעשה כמיטב יכולתי". המאמן סרגיי וייסבורג הוסיף: "הציפיות הן הציפיות הרגילות מאלכס, אנו רוצים גמר בקרקע ובקרב רב".

 

סיכוייו של שטילוב למדליה גברו באופן משמעותי עם פציעתו של פביאן המבושן, מדליסט הארד מהמשחקים האולימפים בבייג'ין ובעל חמש מדליות באליפות העולם ועוד שש באליפות אירופה. המתעמל הגרמני נפצע במהלך אימון פודיום שיגרתי, סובב קשה את הקרסול ויחמיץ את התחרות. המבושן זכה בזהב באליפות אירופה בתרגיל קרקע, לצידו ניצב אז שטילוב עם הארד.

 

שני שופטים שייצאו לשפוט בתחרות יהיו אפרת מועלם ורפי בריקנר. בנוסף למאמנות זהבה זיסמן ותמרה דיאנוב. המתעמלים יהיו אלה שייכנו למעגל התחרויות ראשונים מחר (שלישי) במוקדמות הקרב רב וברביעי ייכנסו הבנות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים