שתף קטע נבחר

ניצולי שואה נגד גירוש ילדי זרים: זה לקח מהעבר

מרכז הארגונים של ניצולי השואה פנו לראש הממשלה ולשרים בקריאה להתנגד לגירוש: "מדובר בילדים שמכירים רק את ארצנו. אסור שהילד יחווה גירוש ממדינה בה נולד רק על רקע מוצאו, זה לקח שחרות בבשרנו"

שורת ארגונים המייצגים ניצולי שואה אמרו כי הם אינם יכולים להתעלם ממצבם של ילדי העובדים הזרים, העומדים בפני גירוש. זו הסיבה לפניית מרכז הארגונים של ניצולי השואה - המאגד למעלה מ-50 ארגונים - לראש הממשלה ולשרים בכדי לנסות ולמנוע את גירושם. "לנו, לניצולי השואה, קשה במיוחד להתעלם מתחושת המחנק בגרון והבושה", הסבירו.

 

המאבק נגד הגירוש - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

ניצולי השואה החליטו להשמיע היום (ד') את קולם שבועות ספורים לפני שתפוג "תקופת החסד"

שבמהלכה עוכבה ההחלטה לגרש עובדים זרים השוהים בארץ שלא כחוק, על ילדיהם. שרי הממשלה טרם גיבשו עמדה ברורה באשר למדיניות שבה תתבצע האכיפה החל ב-1 בנובמבר.

 

ממלא מקום יושב ראש מרכז הארגונים, זאב פקטור, פנה בדבריו לראש הממשלה: "מוטלת עליך חובה מוסרית, במיוחד לאור מה שעבר העם היהודי. מדובר בילדים שמכירים רק את ארצנו, מדברים את שפתנו ואסור שהילד יחווה גירוש ממדינה בה נולד רק על רקע מוצאו, זה לקח שחרות בבשרנו".

 

"פניה המכוערות של עבדות בעידן המודרני"

פקטור אמר שאסור שהילדים ישלמו מחיר אישי על חשבון המחדל המתמשך בכל הקשור לטיפול בעובדים הזרים. "בשם מאות אלפי ניצולי השואה וצאצאיהם החיים בישראל, כל ילד וילדה בארץ שלנו זכאים לאזרחות. מצבם חושף את פניה המכוערות של עבדות בעידן המודרני. על מקבלי ההחלטות להשאיר את אותם מאות ילדים איתנו ולהשקיע בהם כחלק ממדיניות חד פעמית שלא תשמש תקדים".

 

הוא גם קרא לשמור על שמה הטוב של המדינה, ואמר: "חובה עלינו

לשמור על כבודה של מדינת ישראל ולהוריד את הפרק המביש הזה מסדר יומנו כאילו לא היה".

 

במקביל לדברים אלה, שיגר ח"כ איתן כבל מכתב לנשיא המדינה שמעון פרס, ובו דרש כי ישמיע את קולו ויתערב למניעת גירוש הילדים. "אני קורא לך לשמש כמצפן מוסרי אל מול גירושם של ילדים מבתיהם המוכרים בארץ - לארצות ניכר בהן כף רגלם לא דרכה מעולם", כתב כבל וביקש שפרס יטיל את מלוא כובד משקלו "לעצירת היוזמה המבישה הזו, שתטיל כתם מוסרי כבד על מדינת ישראל".

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פקטור. חובה מוסרית
צילום: ירון ברנר
הפגנה אתמול בתל-אביב
צילום: ירון ברנר
מומלצים