שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שמועות באיראן: חמינאי שקע בתרדמת
  אתרים ורשתות חברתיות באינטרנט רוחשים ביממה האחרונה סביב הטענה כי המנהיג הרוחני מצוי בתרדמת. חוקר אמריקני: ייתכן כי מדובר בהולכת שולל, אך המקור לדיווח נחשב אמין. בעבר כבר נפוצו שמועות על מות חמינאי
  שוב שמועות ברשת: מנהיגה הרוחני של איראן, האיתוללה עלי חמינאי, מצוי בתרדמת. כך דיווח היום (ה') החוקר האמריקני מייקל לדין, שציטט מקורות באיראן. עד עתה לא התקבל אישור לדיווח או הכחשה שלו מאף גורם רשמי.

   

  השמועה התפשטה בבלוגוספירה האיראנית וברשתות החברתיות טוויטר ופייסבוק, הרוחשות במיוחד מאז סערת הבחירות במדינה. בלוגרים איראנים דיווחו על אווירה "חריגה" בטהרן ונוכחות מוגברת של אנשי ביטחון ברחובות.

   

  לפי הדיווח, ביום שני בצהריים התמוטט חמינאי בן ה-70 והובהל למרפאה פרטית. איש מלבד בנו מוג'תבא, הנחשב ליד ימינו, לא הורשה לשהות לצדו. מצבו של חמינאי הוגדר על ידי מקורביו כ"נתון בידי האל". לדין הוסיף כי "קיים סיכוי שחמינאי ימות בקרוב, לאור העובדה ששהה בתרדמת במשך 24 שעות". לדין הוסיף כי הוא "מודע לחלוטין" לכך שייתכן כי הוליכו אותו שולל אך ציין כי "המקור לדיווח הוא מצוין".

   

  לדין כתב בבלוג שלו באתר "פג'מאס מדיה" כי "החדשות נמסרו לי על ידי מישהו
  הנמצא בעמדה שבה הוא יכול לדעת דברים כאלה".

   

  שמועות על מותו של חמינאי או מצבו הבריאותי המעורער מופצות מפעם לפעם ומחוללות סערה ברשת. גם לפני כשנתיים וחצי דיווח לדין כי חמינאי הלך לעולמו - טענה שהתבררה כמופרכת. לדין הוא חוקר בכיר במכון האמריקני למדיניות ציבורית בוושינגטון, ושימש כיועץ למחלקת המדינה האמריקנית. במידה והמנהיג הרוחני האיראני אכן מת, מועצת המומחים, גוף המורכב מ-86 אנשי דת, יבחר מבין שורותיו יורש למנהיג.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שמועות באיראן: חמינאי שקע בתרדמת"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים