שתף קטע נבחר

עושים מלחמה, לא אהבה. על מאבקי כוח במיטה
מאבקי כוח בסקס הם עניין נפוץ מאוד, בייחוד בקרב זוגות ותיקים. חמש דוגמאות לקרבות שמתנהלים בין הסדינים וחמישה פתרונות להשכנת שלום של קבע
זה לא נדיר שהמיטה הזוגית הופכת לשדה קרב. בעיות ביחסים, שמטואטאות אל מתחת לשטיח, צצות ועולות דווקא בסקס – וגורמות למעשה המיני להפוך מאקט של אהבה ותשוקה, למאבק כוחות. בחרנו את חמשת הסוגים הנפוצים ביותר של מאבקי כוח בסקס. אם אתם מזהים את עצמכם בסיטואציות הבאות, אולי גם אתם נלחמים זה בזה במיטה.

 

כשמישהו רוצה יותר

הסיבה למאבק: אחד מבני הזוג רוצה סקס בתדירות גדולה יותר מהאחר. ד"ר רונית אלוני, סקסולוגית מוסמכת, בעלת מרפאה לטיפול ולשיקום מיני ולטיפולי סרוגייט: "בדרך כלל מקובל להצדיק את הצד שרוצה יותר סקס. רואים בו את הצד הנורמלי, האוהב, זה שמעוניין לשמור על חיוניות ותשוקה בקשר. לעומת זאת, הצד שמעוניין פחות בסקס

נתפס פעמים רבות כ'פריג'ידי', קר". מה בעצם קורה שם: לפני שמדביקים תוויות, כדאי להבין מה הסיבה לירידה בחשק המיני. כשמגרדים את פני השטח, מגלים כי פעמים רבות אובדן החשק אצל אחד מבני הזוג נובע מירידה משמעותית בהשקעה במין או בזוגיות, דווקא אצל הצד שמעוניין יותר בסקס.

 

מה עושים: נסו להרחיב את ההגדרה למה שאתם מכנים 'יחסי מין'. לפעמים מזמוזים, נשיקות, ליטופים, מגע, מין ידני או אוראלי בלי חדירה מלאה, יכולים להוות פתרון שיעלה את תדירות האינטראקציות המיניות שלכם.

 

תן וקח

הסיבה למאבק: אחד מבני הזוג – ואם להיות כנים, לרוב זאת האישה – מונעת סקס מהגבר בגלל דברים שקשורים למערכת היחסים ביניהם. גברים רבים כועסים על שנשים קושרות בין חלוקת התפקידים הלא מאוזנת בבית ובגידול הילדים, לבין סקס. הם לא מבינים למה סקס צריך להיות מותנה בזה שהם יורידו את הזבל, ירחצו את הכלים ויחזרו מהעבודה חצי שעה מוקדם יותר, כדי להשכיב את הילדים לישון. הם מאשימים את הנשים שהן הופכות את המין לעניין של "סחר מכר".

 

מה עושים: נסו לברר עם בן או בת הזוג מה הם היו רוצים לעשות במין, מה היה מעורר להם את החשק – ואז, הציעו להם לעשות את הדברים הללו. אולי כך המין ייראה להם מושך יותר ויפסיק להיות קלף מיקוח.

 

מין אוראלי

הסיבה למאבק: אחד הצדדים לא מעוניין להעניק מין אוראלי לשני. הסיבה הרשמית יכולה להיות כל דבר – מגועל ורתיעה, ועד לעצלנות פשוטה. מה שבעצם קורה שם, זה שהצד המעניק מרגיש "מקופח" ו"פראייר" ומסרב לעשות זאת אם לא יקבל יחס זהה בתמורה. 

 

מה עושים: גם אם אחד הצדדים נרתע מלהעניק מין אוראלי, זה לא אומר שהצד השני חייב להימנע מזה. יכול להיות שכיף לו להעניק מין אוראלי על אף שהוא לא מקבל. חשוב לזכור שבזוגיות ארוכת טווח אנחנו לא תמיד מקבלים ונותנים בצורה שווה. לא צריך להתחשבן על כל נקודה, אם בסך הכול יש ביחסים תחושה מאוזנת של נתינה וקבלה.

 

תחושת השפלה

הסיבה למאבק: הוא רוצה מין אנאלי, היא דווקא לא. ד"ר דניאל וטלמן, סקסולוג קליני, מסביר כי "גברים רבים נמשכים למין אנאלי דווקא משום שיש בו משהו אסור. זה כיבוש מוחלט של האישה, ומעיד על כניעה אולטימטיבית. לפעמים הגבר רוצה את זה דווקא מפני שזה מכאיב לה או משפיל אותה, כי זה נותן לו סוג של כוח. אנחנו לא עושים רק דברים טובים זה לזה. יש מקומות שבהם אנחנו קצת נבזיים זה לזה".

 

מה עושים: ד"ר וטלמן: "קראו ספרות מינית, או צפו בסרטי הדרכה שעוסקים בנושא כדי להרחיב את הידע שלכם. פעמים רבות, ידע עוזר לנו להתגבר על חששות. במקום להתנסות במין אנאלי מלא, תוכלו להתנסות באופן חלקי, בגירוי ידני באזור פי הטבעת. כמו בכל סוג של מאבק כוח, גם כאן חשוב שתהיה ביניכם תקשורת על הנושא".

 

התנוחה הנכונה 

הסיבה למאבק: אחד מבני הזוג מתעקש לעשות את זה תמיד באותה תנוחה, או להיפך – נמנע בעקשנות מתנוחה מסוימת, למרות שהיא שלא אמורה לגרום לו כאב או אי נוחות. התעקשות כזאת יכולה לנבוע מצורך בשליטה. שרי לביא, סקסולוגית במרכז לרפואה מינית שיבא: "אני לא מכירה נשים שלא נותנות לגבר להיות למעלה. לעומת זאת, יש גברים שלא נוח להם שהאישה תהיה למעלה, כי זה מאתגר להם את האגו".

 

מה עושים: דברו עם בן הזוג. נסו להבין למה הוא או היא "נעולים" דווקא על תנוחה מסוימת. אם מדובר במקרה ההפוך – כלומר, תנוחה שמישהו מכם מסרב לנסות – אפשר לתרגל אותה "על יבש" - כלומר להתחכך בלי חדירה. זוהי דרך בטוחה יותר להתנסות, שתעזור לכם להבין מה גורם לכם להרגיש לא נוח בתנוחה. אפשרות נוספת היא להציע אלטרנטיבה לתנוחה שמזכירה את בתנוחה המקורית.

 


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גברים מאשימים את הנשים שהן הופכות את המין לעניין של "סחר מכר"
צילום: Jupiter
לאשה בפייסבוק
מומלצים